در حال بارگذاری ...
 • آشکارسازی ۱۵۸۵ نقطه پرحادثه در سطح جاده های کشور

  ‌‌امسال‌ مبلغ ۲۱۴ میلیارد تومان برای رفع نقاط پرحادثه از محل منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اختصاص یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر نگهداری راه‌ها در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه ۳۳۹۲ نقطه‌ دارای تصادف در جاده‌‌ها شناسایی شده است ، از آشکارسازی ۱۵۸۵ نقطه پرحادثه خبر داد و گفت : پس از آشکارسازی ، رفع این نقاط جاده‌ای دنبال می‌شود .

  افشین پیرنون اظهار داشت : بحث شناسایی نقاط پرتصادف و دارای تصادف ، حدود ۲ سال است که در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، به صورت کاملاً علمی دنبال می‌شود .

  وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۳۹۲ نقطه دارای تصادف در کشور ‌با مختصات دقیق شناسایی شده است‌ ، گفت : از این ۳۳۹۲ نقطه ، ۱۵۸۵ نقطه بر اساس شاخص و معیارها پرتصادف هستند . در اولین قدم ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با توجه به اولویت‌ها ، نسبت به ‌آشکارسازی این ۱۵۸۵ نقطه برنامه‌ریزی کرد .

  آغاز رفع ۱۵۸۵ نقطه پرتصادف در جاده‌ها/ گام اول رفع ۱۳۰۰ نقطه پراهمیت

  پیرنون بیان کرد : ‌‌در پایان سال ۹۵ و در طول سال‌ ۹۶ این ۱۵۸۵ نقطه پرتصادف آشکارسازی و به راننده‌ها و کاربران جاده اعلام عمومی شد ، سپس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توسط ۱۰ مشاور این نقاط پرحادثه را به تفکیک استان‌ها در مناطق مختلف کشور بررسی کرد و مطالعه چگونگی رفع این ۱۵۸۵ نقطه را انجام داد . بررسی نقاط ، حضور میدانی و تهیه نقشه اصلاحی اولیه انجام شد و از این ۱۵۸۵  نقطه در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ نقطه با طرح اصلاحی و چگونگی اصلاح، برای رفع به استان‌ها ابلاغ شده است .

  وی اضافه کرد : در حال حاضر ادارات کل استانی ‌در حال برطرف کردن نقاط پرحادثه برحسب اولویت هستند‌ ؛ برای هر استان رفع ۱۰ نقطه پرحادثه در اولویت است و همکاران در برخی استان‌‌ها حال برطرف کردن نقاط پرحادثه و در برخی استان‌‌ها در حال انجام ‌تشریفات قانونی انتخاب پیمانکار هستند‌ .

  اختصاص ۲۱۴ میلیارد تومان در سال جاری برای رفع نقاط پرحادثه جاده‌ای

  مدیرکل دفتر نگهداری راه‌ها در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد : ‌‌امسال‌ مبلغ ۲۱۴ میلیارد تومان برای رفع نقاط پرحادثه از محل منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اختصاص یافت .
  مطالب مرتبط

  برگزاری نشست هم‌‌اندیشی اجرای طرح اتصال سامانه بارنامه برخط به سامانه جامع انبارها

  برگزاری نشست هم‌‌اندیشی اجرای طرح اتصال سامانه بارنامه برخط به سامانه جامع انبارها

  طی ۲ سال اخیر اقدامات خوبی در راه‌اندازی سامانه جامع انبارها صورت گرفته است و در حال حاضر بارنامه به عنوان یک سند مثبته از سوی بازرسان أخذ می‌شود و اگر کالایی در این سامانه درج نشود ، برخورد قانونی صورت می‌گیرد .

  |

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  در بارندگی های بهار امسال ، بخشی از جاده های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه ، در نشست هایی که برگزار شد ، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود .

  |

  الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ،‌ مکلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل کالا گزارش دهند .

  |

  نظرات کاربران