در حال بارگذاری ...
 • آشکارسازی ۱۵۸۵ نقطه پرحادثه در سطح جاده های کشور

  ‌‌امسال‌ مبلغ ۲۱۴ میلیارد تومان برای رفع نقاط پرحادثه از محل منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اختصاص یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر نگهداری راه‌ها در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه ۳۳۹۲ نقطه‌ دارای تصادف در جاده‌‌ها شناسایی شده است ، از آشکارسازی ۱۵۸۵ نقطه پرحادثه خبر داد و گفت : پس از آشکارسازی ، رفع این نقاط جاده‌ای دنبال می‌شود .

  افشین پیرنون اظهار داشت : بحث شناسایی نقاط پرتصادف و دارای تصادف ، حدود ۲ سال است که در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، به صورت کاملاً علمی دنبال می‌شود .

  وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۳۹۲ نقطه دارای تصادف در کشور ‌با مختصات دقیق شناسایی شده است‌ ، گفت : از این ۳۳۹۲ نقطه ، ۱۵۸۵ نقطه بر اساس شاخص و معیارها پرتصادف هستند . در اولین قدم ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با توجه به اولویت‌ها ، نسبت به ‌آشکارسازی این ۱۵۸۵ نقطه برنامه‌ریزی کرد .

  آغاز رفع ۱۵۸۵ نقطه پرتصادف در جاده‌ها/ گام اول رفع ۱۳۰۰ نقطه پراهمیت

  پیرنون بیان کرد : ‌‌در پایان سال ۹۵ و در طول سال‌ ۹۶ این ۱۵۸۵ نقطه پرتصادف آشکارسازی و به راننده‌ها و کاربران جاده اعلام عمومی شد ، سپس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توسط ۱۰ مشاور این نقاط پرحادثه را به تفکیک استان‌ها در مناطق مختلف کشور بررسی کرد و مطالعه چگونگی رفع این ۱۵۸۵ نقطه را انجام داد . بررسی نقاط ، حضور میدانی و تهیه نقشه اصلاحی اولیه انجام شد و از این ۱۵۸۵  نقطه در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ نقطه با طرح اصلاحی و چگونگی اصلاح، برای رفع به استان‌ها ابلاغ شده است .

  وی اضافه کرد : در حال حاضر ادارات کل استانی ‌در حال برطرف کردن نقاط پرحادثه برحسب اولویت هستند‌ ؛ برای هر استان رفع ۱۰ نقطه پرحادثه در اولویت است و همکاران در برخی استان‌‌ها حال برطرف کردن نقاط پرحادثه و در برخی استان‌‌ها در حال انجام ‌تشریفات قانونی انتخاب پیمانکار هستند‌ .

  اختصاص ۲۱۴ میلیارد تومان در سال جاری برای رفع نقاط پرحادثه جاده‌ای

  مدیرکل دفتر نگهداری راه‌ها در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد : ‌‌امسال‌ مبلغ ۲۱۴ میلیارد تومان برای رفع نقاط پرحادثه از محل منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اختصاص یافت .
  مطالب مرتبط

  ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران تا پایان امسال با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت

  ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران تا پایان امسال با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت

  به نظر می‌رسد اگر پروژه‌هایی مانند خط آهن چابهار - زاهدان - سرخس ، راه آهن بندر شهیدرجایی - آستارا (قطعه رشت - آستارا) ، آزادراه بندر امام خمینی (ره) - پایانه مرزی بازرگان ، خط آهن خواف - هرات ، راه آهن شلمچه - بصره - بندر لاذقیه (سوریه) و چند پروژه بزرگراهی دیگر هر چه سریع‌تر تکمیل ...

  |

  آزادسازی ۷۰ هزار مترمربع زمین از حریم جاده های شهرستان گناوه

  آزادسازی ۷۰ هزار مترمربع زمین از حریم جاده های شهرستان گناوه

  کسانی که قصد هرگونه عملیات اجرایی و ساخت و ساز به خصوص در محدوده محورهای ارتباطی این شهرستان را دارند قبل از اجرا باید استعلام لازم مبنی بر مالکیت و نوع کاربری زمین را از دستگاه‌های مسئول بگیرند .

  |

  نظرات کاربران