در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات استقرار دومین سامانه کمک ناوبری فرود دقیق هواپیما در فرودگاه امام خمینی (ره)

  عملیات استقرار این سامانه کمک ناوبری توسط متخصصان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بعنوان مسئول سامانه های ناوبری فرودگاه بین المللی امام (ره) از روز گذشته آغاز شده و پس از اتمام عملیات ، این سامانه آماده سرویس دهی به پروازهای ورودی خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز عملیات استقرار دومین سامانه کمک ناوبری فرود دقیق هواپیما در فرودگاه امام (ره) توسط متخصصان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد .

  حسن خوشخو با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ارتقاء ایمنی پروازها در فرودگاه امام (ره) اظهار داشت : در همین راستا استقرار دومین سامانه کمک ناوبری فرود دقیق هواپیما (ILS) در این فرودگاه از روز گذشته آغاز شده است .

  خوشخو گفت : عملیات استقرار این سامانه کمک ناوبری توسط متخصصان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بعنوان مسئول سامانه های ناوبری فرودگاه بین المللی امام (ره) از روز گذشته آغاز شده و پس از اتمام عملیات ، این سامانه آماده سرویس دهی به پروازهای ورودی خواهد بود .

  معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه هم اکنون باند ٢٩ راست فرودگاه امام (ره) مجهز به سامانه کمک ناوبری فرود دقیق است بیان داشت : دومین سامانه کمک ناوبری ILS برای باند ١١ چپ در حال استقرار است .

  خوشخو ادامه داد : فرودگاه بین المللی امام (ره)  از اهمیت ویژه ای در صنعت حمل و نقل کشور برخوردار است از همین رو به روز رسانی سامانه های کمک ناوبری این فرودگاه مطابق با استانداردهای داخلی و بین المللی در دستور کار قرار دارد . استفاده از سامانه کمک ناوبری ILS فرود ایمن هواپیماها در زمان کاهش دید افقی را امکان پذیر کرده و از بروز تاخیر در پروازهای ورودی و برگشت پروازها به دلیل شرایط جوی نامساعد تا حد بالایی جلوگیری خواهد کرد .
  مطالب مرتبط

  طراحی سازوکار عملیاتی برای احصای آمار روزانه مسافران در فرودگاه های کشور

  طراحی سازوکار عملیاتی برای احصای آمار روزانه مسافران در فرودگاه های کشور

  مقرر شد در بخش فرودگاهی برای آگاه سازی مردم از اقدامات پیشگیرانه وزارت راه و شهرسازی در مقابله با کرونا از جمله عملیات ضدعفونی در ناوگان و پایانه ها و همچنین ضرورت استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مسافران در زمان استفاده از خدمات ، مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد ...

  |

  انتخاب مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به عنوان عضو شورای عالی هواپیمایی کشوری

  انتخاب مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به عنوان عضو شورای عالی هواپیمایی کشوری

  این شورا وظیفه مطالعه و اظهار نظر در مسایل مربوط به هواپیمایی کشوری ، اظهار نظر راجع به صدور پروانه بهره برداری هوایی یا الغا یا توقیف موقت یا محدود ساختن اختیارات مندرج در پروانه ، تعیین و تصویب نرخ حمل و نقل هوایی مسافر و بار و اظهار نظر راجع به لوایح قانونی مربوط به ...

  |

  نظرات کاربران