در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی سامانه‌ رسیدگی به درخواست‌ استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان‌ حمل‌و‌نقلی در آینده نزدیک

  استارتاپ‌های حمل و نقلی ، با وجود اینکه تحت مالکیت خصوصی اداره می‌شوند ، چنانچه در مسیر درست و مناسب هدایت شوند ، می‌توانند دستآوردهای مثبت بسیاری زیادی را برای دیگر ذینفعان حمل نقل نظیر جامعه ، دولت و سازمان‌ها به ارمغان بیاورند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل‌و‌نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه‌های رسیدگی به درخواست‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان‌ حمل‌و‌نقلی در شرف راه‌اندازی هستند ، گفت : از سوی این معاونت با حدود ۵۱۱ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان‌ حوزه حمل‌و‌نقل مصاحبه شده و از ‌بین آن‌ها نیازها و احتیاجات نزدیک به ۱۱۱ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان حمل‌و‌نقلی را احصا کرده است .

  شهرام آدم‌نژاد اظهار داشت : وزارت راه و شهرسازی ارتباط تنگاتنگی با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در حوزه حمل‌و‌نقل دارد ، در این راستا این وزارتخانه ‌با حدود ۵۱۱ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان‌ در حوزه حمل‌و‌نقل مصاحبه کرده و از ‌بین آنها نیازها و احتیاجات نزدیک به ۱۱۱ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان حمل و نقلی را احصا کرده است .

  وی اضافه کرد : در حال حاضر احصای احتیاجات شرکت‌های دانش‌بنیان در مواردی نظیر ‌«ریسک سرمایه گذاری» ، ‌«ریسک جذب نیروی انسانین ، «عدم ارائه تسهیلات به این شرکت‌ها» ، «مقاومت کسب و کارهای سنتی در برابر کسب و کارهای نوین» و «جذب مشتری و بازاریابی» انجام شده است . اهمیت این موضوع تا حدی بود که با دستور مستقیم وزیر ‌راه و شهرسازی ، کارگروهی برای شتاب‌دهی استارت‌آپ‌های این حوزه تشکیل شده است که علاوه بر رفع نیازهای خدمات و اطلاعات آنها ، به این شرکت‌ها سمت و سوی درست را به منظور تجاری شدن و رسیدن به سطح خدمات‌دهی در مقیاس کلان نشان می‌دهد .‌

  آدم نژاد یادآور شد : هم‌اکنون سامانه‌های رسیدگی به درخواست‌های استارت‌آپ ها و شرکت‌های دانش‌بنیان‌ حمل و نقلی در شرف راه‌اندازی هستند تا این شرکت‌ها بتوانند در اسرع وقت و بدون واسطه مسائل و مشکالت خود را با مسئول مربوطه مطرح کنند و مشکلات‌ آنها در اسرع وقت مرتفع شود . علاوه بر این کارگروه فوق طی جلسات منظم و متعددی که برگزار می‌کند سعی دارد تا با رویکرد شتاب‌دهی این استارت‌آپها را در مسیر درست هدایت کند تا هرچه سریع‌تر به مرحله تجاری شدن برسند .

  استارت‌آپها قادر به حل مشکل صنعت حمل‌و‌نقل خواهند بود‌

  معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ‌حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و لجستیک آذرماه امسال ، اظهار کرد : یکی از رکن‌های اصلی این نمایشگاه ‌استارت‌آپها و شرکت‌های دانش‌بنیان هستند زیرا محوریت آنها استفاده از تکنولوژی اطلاعات (IT) و هوشمندسازی حمل و نقل است . تقریباً‌ نیمی از تلاش‌های صنعت حمل و نقل کالا برای مدرنیزه شدن از سال ۱۹۹۸، با شکست همراه بوده و مشکل اینجا بود که شرکت‌ها نمی‌دانستند علاوه بر تغییر تکنولوژی ، باید رویه تجاری خود را نیز تغییر دهند ؛ اما اکنون فعالان‌ این حوزه ، راهکارهای دیجیتالی تازه‌ای برای بقاء در این بازار به شدت رقابتی یافته‌اند ، تغییرات به حدی جامع و کامل بوده که بزرگان سرمایه‌گذار‌ی سیلیکون ولی ، روی موفقیت روز افزو‌ن این موضوع اتفاق نظر دارند و معتقدند که استارت‌آپها قادر به حل مشکل صنعت حمل و نقل خواهند بود .

  آدم نژاد گفت : استارتاپ‌های حمل و نقلی ، با وجود اینکه تحت مالکیت خصوصی اداره می‌شوند ، چنانچه در مسیر درست و مناسب هدایت شوند ، می‌توانند دستآوردهای مثبت بسیاری زیادی را برای دیگر ذینفعان حمل نقل نظیر جامعه ، دولت و سازمان‌ها به ارمغان بیاورند . نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل بستری مناسبی برای هم‌افزایی ‌بین فعالان این حوزه برای مطرح کردن بی‌واسطه مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان با مسئولان ، سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان ، تجّار ، دانشگاهیان و متخصصان حمل و نقل فراهم می‌کند .

  معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : یکی از مناسبترین و مهمترین رویدادهای این نمایشگاه که با حضور استارتآپ‌ها برگزار می‌شود مراسم روز ارائه است که طی آن استارتآپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان دستاوردها و محصولات خود را ارائه می‌دهند ، این روز فرصت مناسبی است تا سرمایه‌گذاران گزینه‌های مناسب خود برای سرمایه‌گذاری بیابند و از آن طرف استارتآپ‌ها بتوانند برای کسب و کار نوین خود سرمایه‌گذار مناسب بیابند . از جمله دستاوردهای مهم دیگر حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتآپ‌های حمل و نقل در نمایشگاه دستیابی به منبع عظیمی از ایده‌ها و محصوالت جدید است که می‌تواند در حوزه حمل و نقل هوشمند در مقیاس بزرگ توسط شرکت‌های حمل و نقل مورد استفاده قرار گیرد .

  ‌ارتباط دولت و بخش خصوصی و تعامالات فیمابین در هفته حمل‌و‌نقل

  وی اظهار کرد : یکی از مهمترین مسائل موجود در بخش حمل و نقل کشور ، عدم تعامل مناسب و درخور بخش خصوصی و دولتی برای رفع مسائل و مشکالت این حوزه است ؛ دولت برای خود یک سری قوانین و مقرراتی دارد که ملزم به رعایت آنها بوده و سایر بهره‌برداران زیرساخت‌های حمل و نقلی نیز باید از آنها تبعیت کنند .

  وی افزود : برخی از شرکت‌های خصوصی این قوانین را دست و پا گیر دانسته و از این رو حاضر به همکاری با دولت نیستند ، در این راستا نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل فرصت مناسبی است تا شرکت‌های خصوصی و ارگان‌های دولتی بی‌واسطه و در یک فضای مناسب با حضور دیگر متخصصان و فعالان بخش حمل و نقل داخلی و خارجی با یکدیگر به گفت‌و‌گو و تعامل پرداخته و مسائل و مشکالت و انتظارات یکدیگر را در محیط غیررسمی با یکدیگر در میان بگذارند .
  مطالب مرتبط

  تجهیز تمام آزادراه های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک تا پایان سال جاری

  تجهیز تمام آزادراه های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک تا پایان سال جاری

  با رصد رفتار راننده مشخص شد برخی راننده ها با نزدیک شدن به دوربین ، سرعت خود را کاهش می دهند و پس از عبور از دید دوربین سرعت را افزایش می‌دهند ، در این راستا سنجش متوسط سرعت بین دو دوربین در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام رفتار راننده ها در حوزه سرعت بهتر شد .

  |

  اعلام آمادگی ۷۰ مرکز دانش‌بنیان برای همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی

  اعلام آمادگی ۷۰ مرکز دانش‌بنیان برای همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی

  حدود یک سال پیش تصمیم بر این شد کمیته‌ای در مجموعه تجهیزات سازمان شکل بگیرد تا از ساخت داخل حمایت داشته باشد. به این نحو ساخت قطعات در کشور توسط بنادر پیش رفت و دستاورد بسیار خوبی به دست آمد . ۷۶۸ قطعه مرتبط با تجهیزات بندری و دریایی در شناورها و همچنین تجهیزات مرتبط با مخابرات ...

  |

  استقبال سازمان راهداری از ایده ها و طرح‌های نوین و دانش بنیان

  استقبال سازمان راهداری از ایده ها و طرح‌های نوین و دانش بنیان

  امسال و با دستور وزیر محترم راه و شهرسازی و موافقت شورای عالی اداری ریاست جمهوری ، ساختار راه‌های روستایی تغییر داده شد و دو مقوله نگهداری و ساخت راه‌های روستایی که پیش از این جدا بودند ، در کنار هم و در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته است .

  |

  رونمایی از نخستین رویداد تخصصی حوزه راهداری با حضور وزیر راه و شهرسازی

  رونمایی از نخستین رویداد تخصصی حوزه راهداری با حضور وزیر راه و شهرسازی

  این طرح به عنوان نخستین رویداد تخصصی طراحی و توسعه محصولات دانش بنیان حوزه راهداری ، با هدف توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه و تجاری‌سازی طرح‌ها و محصولات فناورانه دانش بنیان در این حوزه برنامه‌ریزی و اجرایی شده است .

  |

  نظرات کاربران