در حال بارگذاری ...
 • صدور کد ترانزیتی گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فروگاهی امام خمینی (ره)

  عملیات اجرایی منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به مساحت ١٥٠٠ هکتار به موجب ماده ١٦٦ برنامه پنجم توسعه و در راستای اهداف کلان اقتصاد کشور و تبدیل شدن شهر فرودگاهی به قطب راهبر کارگو در منطقه ، با حضور دکتر حسن روحانی ، ریاست جمهوری ایران در خردادماه ١٣٩٨ به بهره برداری رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت : گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با کد ١٠١١٠ با هدف صادرات ، واردات و ترانزیت کالا عملیاتی شد .

  علی رستمی گفت : فعالیت گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به صورت تجاری با هدف صادرات ، واردات و ترانزیت کالا در محوطه ٢٢٠ هکتاری محدوده هسته پیشران منطقه آزاد آغاز شد . صاحبان کالا می توانند کالا های خود را از تمام مبادی ورودی کشور به گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منتقل کرده و پس از اخذ مجوز های لازم ، به سرزمین اصلی ترخیص کنند .

  رییس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به مزیت های گمرک منطقه آزاد این مجموعه گفت : صاحبان کالا از مزایای مختلفی از جمله نزدیکی به مرکز مدیریت بار کشور ، کاهش هزینه ترخیص کالا ، جلوگیری از متروکه شدن کالا و افزایش گستره انطعاف پذیری در پردازش کالا به صاحبان کالا بهره مند هستند .

  گفتنی است عملیات اجرایی منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به مساحت ١٥٠٠ هکتار به موجب ماده ١٦٦ برنامه پنجم توسعه و در راستای اهداف کلان اقتصاد کشور و تبدیل شدن شهر فرودگاهی به قطب راهبر کارگو در منطقه ، با حضور دکتر حسن روحانی ، ریاست جمهوری ایران در خردادماه ١٣٩٨ به بهره برداری رسید .

   
  مطالب مرتبط

  امضا توافق نامه ایجاد مرکز توسعه صنایع فرهنگی و خلاق در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  امضا توافق نامه ایجاد مرکز توسعه صنایع فرهنگی و خلاق در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  همکاری در تسهیل مقررات فعالیت شتاب دهنده ها و شرکت های خلاق در منطقه ، همکاری در توسعه شتاب دهنده های تخصصی صادراتی و گروه های فعال در صنایع فرهنگی و خلاق ، همکاری توسعه بازار محصولات و خدمات منطقه به سایر مناطق آزاد کشور و معرفی سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منطقه از اقدامات ...

  |

  انتقال ٥٥ میلیون دلار از سهمیه کالای تجاری وارداتی منطقه آزاد ارس به منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

  انتقال ٥٥ میلیون دلار از سهمیه کالای تجاری وارداتی منطقه آزاد ارس به منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

  اولین محموله تجاری از محل این توافقنامه با استفاده از تخفیف سود بازرگانی از گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی ترخیص شد و در صورت نیاز به افزایش سهمیه تجاری به بیشتر از ٥٥ میلیون دلار تا سقف ١٠٠ میلیون دلار از سهمیه منطقه آزاد ارس به منطقه آزاد شهر فرودگاهی واگذار می شود .

  |

  تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و تولید با افتتاح بندر خشک آپرین

  تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و تولید با افتتاح بندر خشک آپرین

  به نظر میرسد با فعالیت این مرکز بزرگ لجستیک در اطراف کلانشهر تهران صاحبان کالاها از حمل کالاهای خود از بندرشهیدرجایی و سایر بنادر جنوبی ایران به این بندر بیش از پیش استقبال کنند . ضمن آنکه روزانه حجم بسیار زیادی بار به ویژه کالاهای اساسی در ایستگاه آپرین جابجا می شود .

  |

  تشریح وضعیت ۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور

  تشریح وضعیت ۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور

  بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی ، گمرک موظف است در مورد کالاهای اساسی که در صف تأمین ارز هستند ، به صورت درصدی ، به شرط انجام سایر اقدامات قانونی کالا را ترخیص کند که گمرک این کار را کرده است .

  |

  نظرات کاربران