در حال بارگذاری ...
 • صدور کد ترانزیتی گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فروگاهی امام خمینی (ره)

  عملیات اجرایی منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به مساحت ١٥٠٠ هکتار به موجب ماده ١٦٦ برنامه پنجم توسعه و در راستای اهداف کلان اقتصاد کشور و تبدیل شدن شهر فرودگاهی به قطب راهبر کارگو در منطقه ، با حضور دکتر حسن روحانی ، ریاست جمهوری ایران در خردادماه ١٣٩٨ به بهره برداری رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت : گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با کد ١٠١١٠ با هدف صادرات ، واردات و ترانزیت کالا عملیاتی شد .

  علی رستمی گفت : فعالیت گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به صورت تجاری با هدف صادرات ، واردات و ترانزیت کالا در محوطه ٢٢٠ هکتاری محدوده هسته پیشران منطقه آزاد آغاز شد . صاحبان کالا می توانند کالا های خود را از تمام مبادی ورودی کشور به گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منتقل کرده و پس از اخذ مجوز های لازم ، به سرزمین اصلی ترخیص کنند .

  رییس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به مزیت های گمرک منطقه آزاد این مجموعه گفت : صاحبان کالا از مزایای مختلفی از جمله نزدیکی به مرکز مدیریت بار کشور ، کاهش هزینه ترخیص کالا ، جلوگیری از متروکه شدن کالا و افزایش گستره انطعاف پذیری در پردازش کالا به صاحبان کالا بهره مند هستند .

  گفتنی است عملیات اجرایی منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به مساحت ١٥٠٠ هکتار به موجب ماده ١٦٦ برنامه پنجم توسعه و در راستای اهداف کلان اقتصاد کشور و تبدیل شدن شهر فرودگاهی به قطب راهبر کارگو در منطقه ، با حضور دکتر حسن روحانی ، ریاست جمهوری ایران در خردادماه ١٣٩٨ به بهره برداری رسید .

   
  مطالب مرتبط

  تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به یک مرکز مالی بین المللی در دستور کار

  تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به یک مرکز مالی بین المللی در دستور کار

  در حال حاضر ایجاد چهار شهر لجستیک در کشور برنامه ریزی شده که یکی از آن ها در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرار دارد . دولت وظیفه خود را انجام داده و بستر مناسب را برای فعالیت اقتصادی فراهم کرده است . اکنون نوبت فعالان اقتصادی است که نقش خود را ایفا کنند .

  |

  تهیه آیین نامه ها و مقررات منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اولویت کمک به رشد اقتصادی کشور

  تهیه آیین نامه ها و مقررات منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اولویت کمک به رشد اقتصادی کشور

  آیین نامه ها و مقررات و رویه های مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اولویت کمک به رشد اقتصادی کشور ، سوددهی حداکثری برای سرمایه گذاران و همچنین کسب درآمدهای پایدار برای توسعه شهر فرودگاهی تهیه و تدوین خواهند شد .

  |

  اجرای ۶۱ اقدام پدافند غیرعامل در تمام زیربخش‌های وزارت راه‌ و شهرسازی طی یک سال اخیر

  اجرای ۶۱ اقدام پدافند غیرعامل در تمام زیربخش‌های وزارت راه‌ و شهرسازی طی یک سال اخیر

  وزارت راه و شهرسازی با تنوع حوزه عملکردی خود در بخش ، حمل و نقل (جاده ای ، ریلی ، هوایی و دریایی) ، مسکن و شهرسازی یکی از مهمترین و گسترده ترین دستگاه‌های اجرایی در بخش پدافند غیرعامل است که به دلیل کاربردی بودن بیشترین سطح مخاطب را تحت تاثیر جدی قرار می‌دهد .

  |

  نظرات کاربران