در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره برداری از شرکت های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا

  این گونه شرکت های هوشمند در قالب یک شرکت حمل و نقل بین شهری کالا دارای مجوزهای توأمان فعالیت سراسری و بازارگاه الکترونیکی حمل بار و احراز شرایط و الزامات فعالیت مندرج در این ضوابط تشکیل می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا ابلاغ گردید .

  مهران قربانی معاون حمل‌و‌نقل این سازمان اظهار داشت : شرکت حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا با هدف تصدی عملیات حمل و نقل جاده‌ای کالا با رویکرد استفاده حداکثری از فناوری های نوین و سیستم های هوشمند برای ارتقای بهره‌وری ناوگان و ایفای نقش مناسب و موثر در حمل و نقل جاده‌ای تشکیل می شود .

  وی با بیان اینکه مجوز فعالیت این شرکت از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صادر می‌شود ، افزود : دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره برداری از شرکتهای حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا در هفت ماده تدوین شده و در آن شرایط تشکیل شرکت ، الزامات فعالیت ، نحوه صدور مجوز فعالیت ،  تمدید مجوز فعالیت ،  محدوده و نحوه فعالیت ، وظایف و تعهدات شرکت مشخص شده است .

   قربانی خاطرنشان کرد : این گونه شرکت های هوشمند در قالب یک شرکت حمل و نقل بین شهری کالا دارای مجوزهای توأمان فعالیت سراسری و بازارگاه الکترونیکی حمل بار و احراز شرایط و الزامات فعالیت مندرج در این ضوابط تشکیل می شود .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود : شرکت حمل و نقل هوشمند متعهد است ظرف مدت حداکثر ۶ ماه از تاریخ اخذ مجوز فعالیت ، نسبت به ایجاد و بهره برداری از مرکز مانیتورینگ و کنترل ناوگان و نصب سامانه هوشمند تعیین موقعیت و ردیابی خودکار ناوگان و سامانه مدیریت سرعت و عملکرد رانندگان اقدام کند .

  گفتنی است متقاضیان تشکیل شرکت حمل و نقل هوشمند باید درخواست خود را به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان محل تاسیس شرکت حمل و نقل سراسری ارائه کنند و در صورت احراز شرایط دستورالعمل ، مجوز فعالیت صادر می شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت راهداری زمستانی در کشور

  تشریح آخرین وضعیت راهداری زمستانی در کشور

  همه راهداران به همراه تجهیزات و ماشین‌آلات خود از جمعه هفته گذشته در جاده‌ها آماده‌باش کامل هستند و برف‌روبی ، شن‌پاشی ، نمک‌پاشی و بازگشایی جاده‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام می‌دهند و ضمن اینکه رهاسازی خودروهای ...

  |

  آماده باش ۵۰۰ دستگاه انواع ماشین ‌آلات راهداری در جاد‌ه های استا‌ن‌های غرب و شمال غرب

  آماده باش ۵۰۰ دستگاه انواع ماشین ‌آلات راهداری در جاد‌ه های استا‌ن‌های غرب و شمال غرب

  طی روزهای گذشته به رغم اینکه شاهد بارش سنگینی در استان‌های شمال شرق کشور نبودیم اما خودروها به دلیل نداشتن این ملزومات در برف گرفتار شده بودند که به همت راهداران رهایی یافتند .

  |

  تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی ۲۷۰ روستای استان آذربایجان‌شرقی

  تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی ۲۷۰ روستای استان آذربایجان‌شرقی

  هم اکنون همه راه‌های فرعی و اصلی و آزادراه پیامبر اعظم باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد . گروه‌های راهداری استان از اول زمستان امسال تاکنون ۸۵ هزار کیلومتر باند تردد را برف روبی و نمک پاشی کرده اند .

  |

  تجهیز راهدارخانه‌ها به تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با بارش برف و باران در ۱۸ استان کشور

  تجهیز راهدارخانه‌ها به تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با بارش برف و باران در ۱۸ استان کشور

  با توجه به اطلاعیه هواشناسی به استان ها برای انجام عملیات برفروبی ، نمک پاشی و کلیه عملیات راهداری زمستانی ، تجهیز و تعمیر ماشین‌آلات همچنین تجهیز راهدارخانه‌ها به تجهیزات مورد نیاز از جمله شن و نمک و ذخیره سوخت مورد نیاز اعلام آماده‌باش شده است . 

  |

  نظرات کاربران