در حال بارگذاری ...
 • نزدیک شدن پروژه احداث آزادراه پل زال - دهلران - مرزچیلات به مرحله اجرایی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با پیگیری مسئولان استان و تشکیل جلسه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، آزادراه پل زال - دهلران - مرزچیلات به مرحله اجرایی نزدیک شد .

  در جلسه‌ای که با حضور سلیمانی دشتکی استاندار ایلام ، پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور ، خادمی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام و قیصوری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تشکیل شد مقرر شد روال قانونی انعقاد قرارداد با بخش خصوصی و مشارکت بانک های عامل انجام شود و سازمان برنامه و بودجه کشور نیز متعاقباً نسبت به ارائه مجوز ماده ۲۳ و ایجاد ردیف بودجه در سال آینده اقدام نماید .

  مدیرکل راه وشهرسازی استان در این خصوص گفت : بحث  اتصال استان ایلام به آزاد راه و متعاقب آن دسترسی آزاد راهی کشور به کشور عراق ومرزهای بین المللی از مهران و دهلران استان ایلام که فرصت مناسبی برای توسعه استان ومنطقه ایجاد خواهد کرد از برنامه های  اداره کل راه وشهرسازی استان در یک سال گذشته است که با پیگیری و همراهی مسئولین استان و وزارت راه وشهرسازی در حال نزدیک شدن به مرحله اجرایی است .
  مطالب مرتبط

  معماری ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد ، پایدار و همگام با محیط زیست

  معماری ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد ، پایدار و همگام با محیط زیست

  در طراحی و ساخت این ایستگاه از «خرپاهای سه بعدی فضایی» و مصالح نوین برای پوشش سالن مسافری استفاده شده است . در عین حال ایستگاه به شکلی طراحی شده که مصرف آب ، برق و انرژی به شدت کاهش می‌یابد و ضمن تصفیه فاضلاب از آب تمیز آن برای آبیاری فضای سبز محوطه ایستگاه استفاده می‌شود .

  |

  برگزاری نشست تخصصی تجربیات مهندسی در تونل های طویل ریلی اتریش

  برگزاری نشست تخصصی تجربیات مهندسی در تونل های طویل ریلی اتریش

  در این جلسه روش‌های مسیریابی کریدور محور ، بررسی پارامترهای اصلی تاثیر‌گذار در ارزیابی سیستم‌های مسیریابی بررسی شد . مطالعه امکان سنجی مسیرهای مختلف با در نظر گرفتن هزینه و زمان اجرا با در نظر گرفتن عناصر زیست محیطی نیز از دیگر عناوین مطرح شده در این نشست بود .

  |

  افتتاح راه‌آهن میانه - بستان‌آباد با حضور رییس جمهور

  افتتاح راه‌آهن میانه - بستان‌آباد با حضور رییس جمهور

  از پنج کریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا ، سه کریدور مهم از ایران عبور می‌کند و راه‌آهن میانه - تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است که از مرزهای شمال شرق و جنوب شرق کشور تا غرب آسیا و اروپا امتداد پیدا می‌کند .

  |

  نظرات کاربران