در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات آسفالت بزرگراه دشت ارژن - تنگ ابوالحیات

  این محور دارای دو دستگاه تونل به طول ۶۲۵ متر است که عملیات اجرایی پل‌های خاص و لاینینگ تونل تا پایان سالجاری به اتمام می‌رسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون ساخت و توسعه راه‌ها خبر داد : عملیات آسفالت بزرگراه دشت ارژن - تنگ ابوالحیات به عنوان یکی از مهمترین گلوگاه‌های ترافیکی در کریدور غرب به شرق که موجب ارتباط استان‌های شمالی و جنوبی و جنوب غربی کشور می‌شود ، آغاز شد .

  محمدرضا کدخدا زاده ضمن اعلام این خبر گفت : این بزرگراه بخشی از محور شیراز - دشت ارژن - قائمیه به طول ۱۲۳ کیلومتر است که در محور شیراز - اهواز در مسیر کریدور غرب به شرق واقع شده است و مناطق جنوب غربی کشور را به نواحی شرقی متصل می‌کند و تا کنون ۱۰۲ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است. این بزرگراه در دو قطعه به طول ۲۱ کیلومتر در حال اجرا است و با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۵  درصد در قطعه یک و حدود ۷۰ درصد در قطعه دو مراحل اجرایی را طی می‌کند .

  کدخدا زاده با اشاره به پنج دستگاه پل خاص به طول ۳۱۳ متر در این بزرگراه افزود : این محور دارای دو دستگاه تونل به طول ۶۲۵ متر است که عملیات اجرایی پل‌های خاص و لاینینگ تونل تا پایان سالجاری به اتمام می‌رسد .

  وی در رابطه با زمان بهره برداری از پروژه اظهار داشت : در حال حاضر عملیات آسفالت در ۳ کیلومتر ابتدایی پروژه در حال اجرا است و پیش‌بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار مناسب این پروژه  در نیمه دوم سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری شود .

  کدخدازاده اعتبار مصوب سال ۹۸ این بزرگراه را ۲۰۶ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : تا پایان سال ۹۷ حدود ۹۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن به ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است در حالی که اعتبار مصوب سال ۹۸ این پروژه ۲۰۶ میلیارد ریال تعیین شده است .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از راه‌آهن بستان‌آباد - تبریز تا پایان سال جاری

  بهره برداری از راه‌آهن بستان‌آباد - تبریز تا پایان سال جاری

  با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و موافقت رئیس محترم جمهور دستور تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار نقدی را به منظور تکمیل راه‌آهن میانه - تبریز صادر شده که در صورت تامین به موقع مابقی اعتبار مورد نیاز این مسیر ریلی تا پایان سالجاری به بهره‌برداری خواهد رسید .

  |

  نظرات کاربران