در حال بارگذاری ...
 • انجام مذاکرات برای توسعه شقوق حمل و نقل میان کشورهای عضو اجلاس شانگهای

  امیدواریم در این فرصت مذاکرات دو جانبه و چند جانبه با وزرای حمل و نقلی که در این اجلاس حضور دارند ، انجام شود ، تا در راستای تسهیل و تسریع توسعه ترانزیتی توافقات مناسبی به دست آید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی از مذاکرات دو و چند جانبه‌ با همتایان خود در کشورهای عضو اجلاس شانگهای برای توسعه شقوق حمل و نقل خبر داد .

  محمد اسلامی در خصوص سفر به ازبکستان و حضور در اجلاس شانگهای گفت : اجلاس شانگهای در ازبکستان در سطح نخست وزیران کشورهای عضو این اجلاس برگزار می شود . در این اجلاس تمرکز بر مباحثی همچون ترانزیت ، حمل و نقل جاده ای ، ریلی و هوایی بوده و در این خصوص تصمیم گیری می‌شود .

  این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به رشد مناسبات با کشور ازبکستان ، اظهار داشت : پیش از این گفت‌و گوهایی با دولت ازبکستان با هدف همکاری‌های دو جانبه انجام گرفته بود ، اما دولت جدید این کشور نگاه متفاوت‌تری نسبت به ایران داشته و تمایل زیادی به همکاری هرچه بیش‌تر بین دو کشور دارد .

  وی در پایان گفت : امیدواریم در این فرصت مذاکرات دو جانبه و چند جانبه با وزرای حمل و نقلی که در این اجلاس حضور دارند ، انجام شود ، تا در راستای تسهیل و تسریع توسعه ترانزیتی توافقات مناسبی به دست آید .
  مطالب مرتبط

  هدفگذاری وزارت راه و شهرسازی برای اتصال ۴ استان دیگر به شبکه ریلی

  هدفگذاری وزارت راه و شهرسازی برای اتصال ۴ استان دیگر به شبکه ریلی

  در وزارت راه و شهرسازی ، استفاده از ظرفیت داخل را در دستورکار قرار دادیم و در حوزه زیرساخت و ناوگان و روسازی راه ، اتفاقات خوبی رخ داده است و در ساخت خط آهن ، استفاده از ریل ملی در دستورکار قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران