در حال بارگذاری ...
 • انجام مذاکرات برای توسعه شقوق حمل و نقل میان کشورهای عضو اجلاس شانگهای

  امیدواریم در این فرصت مذاکرات دو جانبه و چند جانبه با وزرای حمل و نقلی که در این اجلاس حضور دارند ، انجام شود ، تا در راستای تسهیل و تسریع توسعه ترانزیتی توافقات مناسبی به دست آید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی از مذاکرات دو و چند جانبه‌ با همتایان خود در کشورهای عضو اجلاس شانگهای برای توسعه شقوق حمل و نقل خبر داد .

  محمد اسلامی در خصوص سفر به ازبکستان و حضور در اجلاس شانگهای گفت : اجلاس شانگهای در ازبکستان در سطح نخست وزیران کشورهای عضو این اجلاس برگزار می شود . در این اجلاس تمرکز بر مباحثی همچون ترانزیت ، حمل و نقل جاده ای ، ریلی و هوایی بوده و در این خصوص تصمیم گیری می‌شود .

  این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به رشد مناسبات با کشور ازبکستان ، اظهار داشت : پیش از این گفت‌و گوهایی با دولت ازبکستان با هدف همکاری‌های دو جانبه انجام گرفته بود ، اما دولت جدید این کشور نگاه متفاوت‌تری نسبت به ایران داشته و تمایل زیادی به همکاری هرچه بیش‌تر بین دو کشور دارد .

  وی در پایان گفت : امیدواریم در این فرصت مذاکرات دو جانبه و چند جانبه با وزرای حمل و نقلی که در این اجلاس حضور دارند ، انجام شود ، تا در راستای تسهیل و تسریع توسعه ترانزیتی توافقات مناسبی به دست آید .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  یکی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بحث افزایش ایمنی راه‌ها ، کمربندی جنوبی تهران است که سازمان راهداری با همه محدودیت‌های مالی در این مسیر یک کار جهادی انجام داده تا گره از کار این مسیر پرترافیک باز کند و به زودی افتتاح خواهد شد .

  |

  آمادگی کامل ایران برای گسترش زیرساخت ها و ارتباطات ریلی منطقه ای

  آمادگی کامل ایران برای گسترش زیرساخت ها و ارتباطات ریلی منطقه ای

  دو طرف با اشاره به حمایت و تاکید روسای جمهور دو کشور بر لزوم توسعه همکاری های در زمینه های حمل و نقلی و ترانزیتی ، ابراز امیدواری کردند با تکمیل پروژه های مشترک بتوانند همکاری های فی مابین را گسترش دهند .

  |

  نظرات کاربران