در حال بارگذاری ...
 • اعطا گواهینامه صلاحیت وارسی پروازی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی

  از زمانی که مسئولیت وارسی پروازی آسمان کشور بر عهده شرکت فرودگاهها نهاده شده کارها به خوبی انجام شده و همین امر منجر شد تا امروز شاهد دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سازمان هواپیمایی کشوری ظهر امروز لوح و گواهینامه صلاحیت پروازی فلایت چک را به مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اعطا کرد .

  در این مراسم که با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان ، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان و جمعی از مدیران شرکت فرودگاهها برگزار شد ، علی عابدزاده اظهار داشت : اعطای لوح و گواهینامه صلاحیت پروازی فلایت چک به مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی ، تجلی اوج مسئولیت پذیری سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی است .

  وی افزود : این موضوع قدم مهمی در عرصه هوانوردی کشور است چرا که امروز این مسئولیت پذیری به نگرانی مسئولان کشور و تمامی کسانی که دغدغه ایمنی هوایی کشور را دارند به بهترین شکل پاسخ داده است .

  عابدزاده با تاکید بر نیازمندی آسمان ایران به هواپیمای دوم فلایت چک اظهار امیدواری کرد با اعطای این گواهینامه شاهد اعتلای فعالیت مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاهها باشیم . امروز با قطعیت اعلام می کنم این اقدام براساس استانداردهای روز دنیا انجام شده و هر چند ابتدا بر نحوه کار ایراداتی وارد کردیم اما اطمینان داریم این فعالیت ها در بستر استانداردها حرکت کرده و در تاریخ صنعت به عنوان یک کاردرست برای همیشه ماندگار خواهد شد .

  وی تصریح کرد : سازمان برای بهبود بخشیدن به راههای هوایی برنامه ریزی های منسجمی دارد و اکنون اساس و پایه آن بنا شده است .

  در ادامه سیاوش امیرمکری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت : از زمانی که مسئولیت وارسی پروازی آسمان کشور بر عهده شرکت فرودگاهها نهاده شده کارها به خوبی انجام شده و همین امر منجر شد تا امروز شاهد دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی باشیم . حجم کار در مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت بسیار بالاست و با یک هواپیمای فلایت چک قطعا با محدودیتهای رو به رو هستیم .

  وی از ورود تجهیزات FIS هواپیمای فلایت چک دوم به کشور خبرداد و اظهار امیدواری کرد به زودی شاهد ورود هواپیمای دوم باشیم.

  گفتنی است ؛ پس از حدود سه سال فعالیت مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاهها بیش از ۱۴۰۰ ساعت پرواز فلایت چک در ۶۸ فرودگاه کشور به صورت مداوم و مکرر و با نظارت سازمان با موفقیت انجام شده اس ت.
  مطالب مرتبط

  ابلاغ دستورالعمل نهایی عملیات زمستانی فرودگاه مهرآباد به واحدهای خدمت رسان

  ابلاغ دستورالعمل نهایی عملیات زمستانی فرودگاه مهرآباد به واحدهای خدمت رسان

  شرکت های هندلینگ کننده باید ضرورت به کارگیری ناظران Wing Walker در زمان جابه جایی هواپیما ، حضور نماینده پاسخگو به مسافران در ترمینال ها ، اجرای محدودیت تردد در شرایط دید کم و وجود برف و یخ و لغزندگی ، حفظ سطح ایمنی در ارایه خدمات هوانوردی و فرودگاهی ، ارایه توصیه های لازم به پرسنل ...

  |

  نرخ بلیت سفرهای هوایی تغییر نمی کند

  نرخ بلیت سفرهای هوایی تغییر نمی کند

  اولویت بخش حمل و نقل هوایی ارائه خدمت به مردم است و تمام تلاش صنعت این است که هزینه ها را مدیریت کرده تا قیمت خدمات حمل و نقل هوایی افزایش نیابد .

  |

  ۸۵ درصد پیشرفت در طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

  ۸۵ درصد پیشرفت در طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

  اکنون تنها ۵۰ درصد فضای ترمینال فرودگاه استفاده می شود که با برنامه ریزی و اصلاح پارتیشن بندی ها ، طراحی داخلی و جانمایی استاندارد دفاتر و محل های ارایه خدمت ، راهرو و سالن ها شاهد افزایش ظرفیت ترمینال خواهیم بود .

  |

  نظرات کاربران