در حال بارگذاری ...
 • اعطا گواهینامه صلاحیت وارسی پروازی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی

  از زمانی که مسئولیت وارسی پروازی آسمان کشور بر عهده شرکت فرودگاهها نهاده شده کارها به خوبی انجام شده و همین امر منجر شد تا امروز شاهد دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سازمان هواپیمایی کشوری ظهر امروز لوح و گواهینامه صلاحیت پروازی فلایت چک را به مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اعطا کرد .

  در این مراسم که با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان ، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان و جمعی از مدیران شرکت فرودگاهها برگزار شد ، علی عابدزاده اظهار داشت : اعطای لوح و گواهینامه صلاحیت پروازی فلایت چک به مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی ، تجلی اوج مسئولیت پذیری سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی است .

  وی افزود : این موضوع قدم مهمی در عرصه هوانوردی کشور است چرا که امروز این مسئولیت پذیری به نگرانی مسئولان کشور و تمامی کسانی که دغدغه ایمنی هوایی کشور را دارند به بهترین شکل پاسخ داده است .

  عابدزاده با تاکید بر نیازمندی آسمان ایران به هواپیمای دوم فلایت چک اظهار امیدواری کرد با اعطای این گواهینامه شاهد اعتلای فعالیت مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاهها باشیم . امروز با قطعیت اعلام می کنم این اقدام براساس استانداردهای روز دنیا انجام شده و هر چند ابتدا بر نحوه کار ایراداتی وارد کردیم اما اطمینان داریم این فعالیت ها در بستر استانداردها حرکت کرده و در تاریخ صنعت به عنوان یک کاردرست برای همیشه ماندگار خواهد شد .

  وی تصریح کرد : سازمان برای بهبود بخشیدن به راههای هوایی برنامه ریزی های منسجمی دارد و اکنون اساس و پایه آن بنا شده است .

  در ادامه سیاوش امیرمکری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت : از زمانی که مسئولیت وارسی پروازی آسمان کشور بر عهده شرکت فرودگاهها نهاده شده کارها به خوبی انجام شده و همین امر منجر شد تا امروز شاهد دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی باشیم . حجم کار در مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت بسیار بالاست و با یک هواپیمای فلایت چک قطعا با محدودیتهای رو به رو هستیم .

  وی از ورود تجهیزات FIS هواپیمای فلایت چک دوم به کشور خبرداد و اظهار امیدواری کرد به زودی شاهد ورود هواپیمای دوم باشیم.

  گفتنی است ؛ پس از حدود سه سال فعالیت مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاهها بیش از ۱۴۰۰ ساعت پرواز فلایت چک در ۶۸ فرودگاه کشور به صورت مداوم و مکرر و با نظارت سازمان با موفقیت انجام شده اس ت.
  مطالب مرتبط

  عرضه بلیت هواپیما با نرخ‌های دامنه تعیین شده مصوب سال ۹۸

  عرضه بلیت هواپیما با نرخ‌های دامنه تعیین شده مصوب سال ۹۸

  آژانس‌ها و سایت‌های فروش بلیت هواپیما باید حتماً دامنه نرخ‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که مصوبه سال ۹۸ است رعایت کنند و از کف و سقف نرخی عدول نکنند، در حالی که شاهد هستیم در برخی سایت‌ها و آژانس‌ها قیمت‌ها از کف نرخی هم عبور کرده است .

  |

  تهیه سیستم های نوین مخابراتی فرودگاه ها در اولویت برنامه های شرکت فرودگاه ها

  تهیه سیستم های نوین مخابراتی فرودگاه ها در اولویت برنامه های شرکت فرودگاه ها

  اهمیت حوزه های اطلاعات هوانوردی و مخابرات بر متخصصان صنعت هوانوردی پوشیده نیست . با توجه به رویکرد ایکائو در انتقال از سرویس های ناوبری سنتی به سرویس های ناوبری مبتنی بر عملکرد ، لزوم ایجاد زیرساخت های ارتباطی و سیستم های نوین در این حوزه اجتناب ناپذیر است .

  |

  نظرات کاربران