در حال بارگذاری ...
 • اعطا گواهینامه صلاحیت وارسی پروازی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی

  از زمانی که مسئولیت وارسی پروازی آسمان کشور بر عهده شرکت فرودگاهها نهاده شده کارها به خوبی انجام شده و همین امر منجر شد تا امروز شاهد دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سازمان هواپیمایی کشوری ظهر امروز لوح و گواهینامه صلاحیت پروازی فلایت چک را به مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اعطا کرد .

  در این مراسم که با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان ، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان و جمعی از مدیران شرکت فرودگاهها برگزار شد ، علی عابدزاده اظهار داشت : اعطای لوح و گواهینامه صلاحیت پروازی فلایت چک به مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی ، تجلی اوج مسئولیت پذیری سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی است .

  وی افزود : این موضوع قدم مهمی در عرصه هوانوردی کشور است چرا که امروز این مسئولیت پذیری به نگرانی مسئولان کشور و تمامی کسانی که دغدغه ایمنی هوایی کشور را دارند به بهترین شکل پاسخ داده است .

  عابدزاده با تاکید بر نیازمندی آسمان ایران به هواپیمای دوم فلایت چک اظهار امیدواری کرد با اعطای این گواهینامه شاهد اعتلای فعالیت مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاهها باشیم . امروز با قطعیت اعلام می کنم این اقدام براساس استانداردهای روز دنیا انجام شده و هر چند ابتدا بر نحوه کار ایراداتی وارد کردیم اما اطمینان داریم این فعالیت ها در بستر استانداردها حرکت کرده و در تاریخ صنعت به عنوان یک کاردرست برای همیشه ماندگار خواهد شد .

  وی تصریح کرد : سازمان برای بهبود بخشیدن به راههای هوایی برنامه ریزی های منسجمی دارد و اکنون اساس و پایه آن بنا شده است .

  در ادامه سیاوش امیرمکری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت : از زمانی که مسئولیت وارسی پروازی آسمان کشور بر عهده شرکت فرودگاهها نهاده شده کارها به خوبی انجام شده و همین امر منجر شد تا امروز شاهد دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی باشیم . حجم کار در مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت بسیار بالاست و با یک هواپیمای فلایت چک قطعا با محدودیتهای رو به رو هستیم .

  وی از ورود تجهیزات FIS هواپیمای فلایت چک دوم به کشور خبرداد و اظهار امیدواری کرد به زودی شاهد ورود هواپیمای دوم باشیم.

  گفتنی است ؛ پس از حدود سه سال فعالیت مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی شرکت فرودگاهها بیش از ۱۴۰۰ ساعت پرواز فلایت چک در ۶۸ فرودگاه کشور به صورت مداوم و مکرر و با نظارت سازمان با موفقیت انجام شده اس ت.
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با شروع دوره جدید وارسی پروازی فرودگاه های کشور ، وارسی پروازی سامانه های ناوبری و کمک ناوبری در هفت فرودگاه توسط کروی فلایت ...

  |

  در خارج از ساعات یاد شده ، محدودیتی برای پروازهای فرودگاه بین المللی مهرآباد وجود ندارد و جریان عادی پروازهای این فرودگاه برقرار خواهد بود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نخستین پرواز آزمایشی فلایت چک همزمان با پایان عملیات اجرایی احداث سطوح پروازی و ترمینال مسافری در فرودگاه سقز انجام شد ...

  |

  هموطنان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی بلیت هواپیما مراتب را از طریق سامانه حقوق مسافر به آدرس www.cao.ir و یا شماره های تماس دفتر نظارت بر شرکت ها ، فرودگاه ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ۹-۶۶۰۷۸۷۰۰-۰۲۱ مطرح و پیگیری کنند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان از افزایش پرواز در مسیرهای تهران - زابل و تهران - ایرانشهر خبر داد .

  |

  نظرات کاربران