در حال بارگذاری ...
 • خروج بندر امام خمینی (ره) از وضعیت هشدار با پیگیری های مستقیم وزیر راه و شهرسازی

  کالاهای اساسی وارد شده به بندر امام که عمدتاً کالاهای اساسی هستند هم‌اکنون به‌طور شبانه‌روز در حال تخلیه در بندر بوده و کشتی‌های پهن پیکر و اقیانوسی در حال پهلوگیری هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) از خروج این بندر از وضعیت هشدار با پیگیری های مستقیم وزیر راه و شهرسازی خبر داد .

  عادل دریس در خصوص آخرین وضعیت تخلیه کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری اظهار داشت : براساس آمارهای به‌دست‌آمده تا پایان مهرماه سال جاری نزدیک به ۱۲ میلیون تن کالای غیرنفتی که عمدتاً انواع کالاهای اساسی هستند در این بندر تخلیه شده‌اند . این میزان تخلیه رشد ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد که در این زمینه میزان تخلیه و بارگیری کانتینری نیز نزدیک به ۶۰ هزار تن است که رشد ۱۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در این خصوص که آیا همچنان این بندر با کمبود جا و دپوی بار به‌خصوص در بخش دولتی مواجه است ، گفت : خوشبختانه با پیگیری‌های مقام عالی وزارت، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر معاونت‌های این مجموعه و با بازدیدها و جلساتی که گذاشته شد این مسأله به‌طور جد مورد پیگیری قرار گرفت . در این خصوص با تدابیر در نظر گرفته شده هم‌اکنون بندر امام خمینی(ره) از وضعیت هشدار خارج شده و مشکلی بابت ورود بار به بندر وجود ندارد و به همان میزان که بار وارد می‌شود، به همان مقدار نیز شاهد خروج هستیم .

  وی تصریح کرد : کالاهای اساسی وارد شده به بندر امام که عمدتاً کالاهای اساسی هستند هم‌اکنون به‌طور شبانه‌روز در حال تخلیه در بندر بوده و کشتی‌های پهن پیکر و اقیانوسی در حال پهلوگیری هستند .

  از اواسط تابستان ۹۸ مجتمع بندری امام خمینی (ره) بابت دپوی کالا در وضعیت هشدار قرار گرفت . با پیگیری مستقیم وزیر راه و شهرسازی ، سیاست تسهیل گیری خروج کالا به خصوص کالاهای دولتی در این بندر در دستور کار قرار گرفت . همسو با این سیاست ، سایر ارگان ها و وزارتخانه های مرتبط وارد عمل شده و وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از این مجتمع بندری ، از ابتدای پاییز روان و در حال حاضر در وضعیت عادی قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از ۸۸ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۴۴ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  بهره برداری از ۸۸ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۴۴ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  با برنامه ریزی شرکت راه آهن ، تولید این تعداد ناوگان ریلی در سال جهش تولید در شرکت های داخلی ، در اردیبشهت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، ۱۳۴ درصد رشد نشان می دهد .

  |

  تخلیه بیش از ۲ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) از ابتدای سال تاکنون

  تخلیه بیش از ۲ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) از ابتدای سال تاکنون

  با همکاری عوامل زنجیره انتقال کالا در بخش های مختلف ریلی و جاده ای بالغ بر ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۹۸۵ تن کالا نیز ازانبارهای نگهداری کالا در بندر امام (ره) به مبادی مصرف درون سرزمینی انتقال داده شد که رشدی ۳۲ درصدی نسبت به مدت مشابه نشان می دهد .

  |

  فعالیت ۳۵۰ کارگاه عمرانی در طرح سراسری ارتقا کیفی روکش آسفالت راه‌های شریانی کشور

  فعالیت ۳۵۰ کارگاه عمرانی در طرح سراسری ارتقا کیفی روکش آسفالت راه‌های شریانی کشور

  بر اساس برداشت‌های میدانی از حدود ۳۴ هزار و ۶۳۳ کیلومتر راه شریانی ، ۳۳ درصد از راه‌های شریانی کشور نیاز به بهسازی روکش دارد یا باید با توجه به میزان خرابی لکه گیری و روکش موضعی شود . همچنین ۳۵ درصد نیاز به روکش‌های حفاظتی دارد و حدود ۳۲ درصد از راه‌های شریانی کشور نیز در ...

  |

  نظرات کاربران