در حال بارگذاری ...
 • تشریح اقدامات انجام شده توسط پدافند غیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر و دریانوردی در همین راستا ، با جدیت به دنبال اجرای الزامات پدافند غیرعامل و حفظ پایداری و کاهش پیامدها و مخاطرات است و پدافند غیرعامل در بنادر کشور به‌عنوان موضوعی با اهمیت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل پدافندغیرعامل ، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح اقدامات انجام شده توسط پدافند غیرعامل سازمان بنادر ، رعایت الزامات پدافند غیرعامل در بنادر کشور و ساماندهی بنادر کوچک در بخش پدافند غیرعامل ، ایمنی و امنیت را از مهمترین قدامات انجام‌شده در این حوزه عنوان کرد .

  چنگیز جوادپور با بیان این مطلب افزود : در سال‌های اخیر ، با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام پدافند غیرعامل از سوی مقام معظم رهبری ، موضوع پدافند غیرعامل به‌صورت جدی در کشور پیگیری شد واین سیاست ها راهنمای دستگاه‌های اجرایی ، تقنینی و نظارتی شد . در سیاست‌های کلی نظام پدافند غیرعامل بر انتخاب عرصه ایمن ، پراکنده‌سازی یا تجمیع حسب مورد ، حساسیت‌زدایی ، اختفاء ، استتار ، فریب دشمن و ایمن‌سازی نسبت به مراکز حائز اهمیت ، تأکید شده است .

  مدیرکل پدافندغیرعامل ، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر ادامه داد : از آنجا ‌که کشورمان ، همواره در معرض خطر تهدید (تهدیدات سایبری ، امنیتی ، زیستی ، شیمیایی ، فرهنگی ، اقتصادی و الکترومغناطیسی و ...) قرار دارد ، لزوم توجه به حفظ سرمایه‌های ملی در حوزه‌های مختلف نظیر زیرساخت‌های بندری به لحاظ افزایش ضریب امنیت و استمرار فعالیت ورود و خروج کالا در کشور بسیار اهمیت دارد .

  جواد پور با اشاره به اهمیت بنادر کشور به دلیل وظیفه مهم و حیاتی تأمین کالاهای موردنیاز جامعه ، گفت : سازمان بنادر و دریانوردی در همین راستا ، با جدیت به دنبال اجرای "الزامات پدافند غیرعامل " و حفظ پایداری و کاهش پیامدها و مخاطرات است و پدافند غیرعامل در بنادر کشور به‌عنوان موضوعی با اهمیت است .

  مدیرکل پدافندغیرعامل ، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد : آئین بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل همسو و همگام با سایر دستگاه‌های اجرائی کشور ، در سازمان و بنادر نیز از تاریخ هشتم لغایت چهاردهم آبان با شعار " پدافند غیرعامل ، مقاومت و بازدارندگی بارونق تولید" و  با انجام برنامه‌های مختلفی همچون برگزاری رزمایش ، برگزاری همایش در بندر امام خمینی (ره) ، اطلاع‌رسانی دستاوردها ، برگزاری مسابقه و ارائه تعدادی از پروژه‌ها و دستاوردهای پدافند غیرعامل برگزار خواهد شد. امروزه با توجه به گذشت چند سال از تهیه و اجرایی شدن طرح‌ها و مطالعات پدافند غیرعامل در بنادر کشور ، میزان کارایی و موفقیت آنها مورد توجه و دقت مدیران سازمان بنادر قرار گرفته است .

  جوادپور ؛ تکمیل مطالعات طرح تفصیلی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در مجتمع بندری شهید رجایی ، مجتمع بندری امام خمینی(ره) ، بنادر انزلی و آستارا ، بندر خرمشهر ، بنادر نوشهر و فریدون‌کنار را ازجمله طرح‌ها، مطالعات و اقدامات انجام‌شده در بنادر کشور در این حوزه برشمرد .

  وی افزود : انعقاد قرارداد مطالعات تفصیلی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بندرلنگه با مشاور ذیصلاح، تکمیل شرح خدمات و هماهنگی در انجام مطالعات تفصیلی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بنادر چابهار و بوشهر و مشارکت در اجرای مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی و ساماندهی بنادر کوچک در بخش پدافند غیرعامل- ایمنی و امنیت و سطح‌بندی مراکز ثقل در مجتمع‌های بندری سازمان بنادر و دریانوردی از دیگر قدامات انجام‌شده در بنادر کشور درحوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل است . برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و برگزاری رزمایش حوزه پدافند غیرعامل از جمله مانور سایبری در مجتمع بندری شهید رجایی نیز از جمله اقدامات انجام‌شده در بنادر کشور است .
  مطالب مرتبط

  بخش خصوصی ترانزیت را با قدرت به پیش خواهد برد

  بخش خصوصی ترانزیت را با قدرت به پیش خواهد برد

  توسعه ترانزیت ‌می‌تواند درآمدهای ارزی کشور را افزایش دهد و انتفاعی ملی در پی داشته باشد . البته علاوه بر ابعاد اقتصادی این فعالیت ، زمانی که ترانزیت در کشور توسعه پیدا کند ، امنیت نیز تقویت ‌می‌شود .

  |

  نظرات کاربران