در حال بارگذاری ...
 • نگاه موفق معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اقدامات سازمان راهداری در حوزه حمل و نقل هوشمند

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست هم اندیشی راهبردی هوشمندسازی حمل و نقل با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و جمعی از اعضای هیات عامل سازمان ، ضمن اعلام نگاه موفق با رویکرد و اقدامات انجام شده توسط سازمان در خصوص حمل و نقل هوشمند کالا ، بر ضرورت توسعه و سرعت بخشی ورود فناوری IT در حوزه حمل ونقل جاده‌ای و راهداری و بکارگیری حداکثری توانمندی‌های شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها تاکید کرد .

  در این نشست هم اندیشی راهبردی ، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان و دوتن از اعضای هیات عامل ، با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، آخرین اقدامات و تحولات و برنامه های پیش رو در حوزه هوشمندسازی حمل ونقل جاد‌ه‌ای و راهداری بحث و بررسی شد .

  بر اساس این گزارش ، در جریان این نشست ضمن تشریح اقدامات انجام شده توسط سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در خصوص بکارگیری فناوری اطلاعات ، سیستم های هوشمند و توانمندی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در ارتقای کیفیت و فرآیندهای عملیاتی حمل ونقل کالا‌ی کشور ، پیش نویس دستور العمل ایجاد شرکت‌های توانمند و هوشمند حمل ونقل بزرگ مقیاس ارایه و نقاط قوت و فرصت های حاصل از آن بررسی شد و رویکرد سازمان و کلیات پیش نویس دستورالعمل یاد شده با نظر موافق معاون علمی و فنآوری ریاست جمهوری مواجه شد .

  این گزارش حاکیست با توجه به اهمیت این دستوالعمل ، مقرر شد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بررسی های نهایی کارشناسی روی جزئیات ضوابط پیش نویس دستورالعمل ، مذکور را انجام و دیدگاه های تکمیلی احتمالی را به سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای منعکس نمایند .

  در ادامه این نشست ، دکتر سورنا ستاری ضمن اعلام این مطلب که رویکرد و برنامه های سازمان راهداری و حمل و‌نقل جاده‌ای و اقدامات انجام شده گام‌های مثبت و رو به جلو محسوب می‌شود ، بر ابلاغ سریع دستور العمل مذکور تاکید کردند و مقرر شد نشست های مشابه بیشتری ، فی مابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در موضوعات مرتبط با حمل ونقل در سطح معاونان، مدیران و کارشناسان دو طرف برگزار شود .
  مطالب مرتبط

  ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران تا پایان امسال با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت

  ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران تا پایان امسال با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت

  به نظر می‌رسد اگر پروژه‌هایی مانند خط آهن چابهار - زاهدان - سرخس ، راه آهن بندر شهیدرجایی - آستارا (قطعه رشت - آستارا) ، آزادراه بندر امام خمینی (ره) - پایانه مرزی بازرگان ، خط آهن خواف - هرات ، راه آهن شلمچه - بصره - بندر لاذقیه (سوریه) و چند پروژه بزرگراهی دیگر هر چه سریع‌تر تکمیل ...

  |

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  با از سرگیری عملیات اجرایی پروژه بهسازی محور ایذه به سمت دهدز ، این اداره کل درصدد اضافه کردن اکیپ اجرایی دوم در قالب این پروژه است که با تدابیر اتخاذ شده این مهم نیز محقق خواهد شد تا فرآیند اجرای پروژه شتاب بیشتری به خود گیرد .

  |

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  وقتی ناوگان استانداردهای لازم را داشته باشد و وارد مرحله فرسودگی نشده باشد ، در ارتقاء افزایش ایمنی جاده‌ای ، کاهش مصرف سوخت ، بهبود شاخص‌های محیط زیست و افزایش توان عملکردی ناوگان حمل و نقل داخلی و بین‌المللی مؤثر است ، ضمن آنکه افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد .

  |

  نظرات کاربران