در حال بارگذاری ...
 • نگاه موفق معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اقدامات سازمان راهداری در حوزه حمل و نقل هوشمند

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست هم اندیشی راهبردی هوشمندسازی حمل و نقل با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و جمعی از اعضای هیات عامل سازمان ، ضمن اعلام نگاه موفق با رویکرد و اقدامات انجام شده توسط سازمان در خصوص حمل و نقل هوشمند کالا ، بر ضرورت توسعه و سرعت بخشی ورود فناوری IT در حوزه حمل ونقل جاده‌ای و راهداری و بکارگیری حداکثری توانمندی‌های شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها تاکید کرد .

  در این نشست هم اندیشی راهبردی ، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان و دوتن از اعضای هیات عامل ، با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، آخرین اقدامات و تحولات و برنامه های پیش رو در حوزه هوشمندسازی حمل ونقل جاد‌ه‌ای و راهداری بحث و بررسی شد .

  بر اساس این گزارش ، در جریان این نشست ضمن تشریح اقدامات انجام شده توسط سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در خصوص بکارگیری فناوری اطلاعات ، سیستم های هوشمند و توانمندی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در ارتقای کیفیت و فرآیندهای عملیاتی حمل ونقل کالا‌ی کشور ، پیش نویس دستور العمل ایجاد شرکت‌های توانمند و هوشمند حمل ونقل بزرگ مقیاس ارایه و نقاط قوت و فرصت های حاصل از آن بررسی شد و رویکرد سازمان و کلیات پیش نویس دستورالعمل یاد شده با نظر موافق معاون علمی و فنآوری ریاست جمهوری مواجه شد .

  این گزارش حاکیست با توجه به اهمیت این دستوالعمل ، مقرر شد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بررسی های نهایی کارشناسی روی جزئیات ضوابط پیش نویس دستورالعمل ، مذکور را انجام و دیدگاه های تکمیلی احتمالی را به سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای منعکس نمایند .

  در ادامه این نشست ، دکتر سورنا ستاری ضمن اعلام این مطلب که رویکرد و برنامه های سازمان راهداری و حمل و‌نقل جاده‌ای و اقدامات انجام شده گام‌های مثبت و رو به جلو محسوب می‌شود ، بر ابلاغ سریع دستور العمل مذکور تاکید کردند و مقرر شد نشست های مشابه بیشتری ، فی مابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در موضوعات مرتبط با حمل ونقل در سطح معاونان، مدیران و کارشناسان دو طرف برگزار شود .
  مطالب مرتبط

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  در بارندگی های بهار امسال ، بخشی از جاده های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه ، در نشست هایی که برگزار شد ، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود .

  |

  الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ،‌ مکلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل کالا گزارش دهند .

  |

  تفاهم سازمان راهداری و هپکو برای ساخت و تحویل ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و راهسازی

  تفاهم سازمان راهداری و هپکو برای ساخت و تحویل ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و راهسازی

  در شرایط جدید هپکو ، ‌در راستای حمایت از این شرکت ایرانی ما اعلام کردیم که باز با آنها قرارداد تولید ماشین‌آلات منعقد می‌کنیم منوط به اینکه دو کار را انجام دهند ، اول آنکه بهره‌وری را در سیستم خود افزایش دهند ، ضمن آنکه کارآمدی خود را به روز کنند ؛ به هر حال ما در کشور ...

  |

  تشریح آخرین وضعیت محور‌های مسدود شده بر اثر زلزله استان آذربایجان شرقی

  تشریح آخرین وضعیت محور‌های مسدود شده بر اثر زلزله استان آذربایجان شرقی

  در ساعت‌های اولیه وقوع این زلزله ریزش کوهی در محور‌های بستان آباد ، میانه ، میانه به زنجان و سرچم به ترتیب به طول ۳۰ کیلومتر و ۱۸ کیلومتر و روستاهای شهرستان میانه و سراب رخ داد که باعث مسدود شدن برخی از محور‌ها به روستا‌های آذربایجان شرقی شد .

  |

  نظرات کاربران