در حال بارگذاری ...
 • استقرار پیمانکار قطعه سوم راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد

  راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد به طول ۹۶ کیلومتر با هدف جابه‌جایی بار و مسافر احداث و باعث ایجاد تحول در وضعیت بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از استقرار پیمانکار قطعه سوم راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد در محل پروژه خبر داد .

  عباس خطیبی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تاکید کرد : طرح راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد از جمله پروژه‌هایی است که از چند سال گذشته آغاز و هم‌اینک روند اجرای آن تسریع شد . به‌تازگی با پیگیری‌های استاندار چهارمحال و بختیاری و حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه کشور این طرح جزو طرح‌های اقتصاد مقاومتی تلقی شده است .

  خطیبی تصریح کرد : ‌پس از سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرکرد به عنوان نماینده دولت در ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری حمایت‌های ویژه‌ای از طرح راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد انجام و دستوراتی برای تسریع در روند اجرایی آن از سوی محمدباقر نوبخت صادر شد . این طرح در بخش زیرسازی در ۴ قطعه عملیات اجرایی دارد که قطعه نخست آن  به طول ۴۲ کیلومتر با شرایط مطلوب و ماشین‌آلات و امکانات کامل در حال احداث است .

  معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت : ۹۰ درصد از قطعه ۲ راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد به طول ۲۰ کیلومتر در سال‌های قبل کار شده و در حال تکمیل است . مناقصه قطعه ۳ به طول ۱۸ کیلومتر این طرح انجام و پیمانکار مشخص و در محل مستقر شده و قطعه چهارم نیز در حال مطالعه است . بر اساس پیش‌بینی‌ها و توافق‌های صورت گرفته در سطح ملی و استانی قرار شده این طرح تا بهار ۱۴۰۰ افتتاح و بهره‌برداری شود .

  وی افزود : البته به دنبال آن هستیم تا بتوان از منابع و ردیف‌های اعتباری دیگر برای این طرح تامین مالی صورت گیرد . برای اجرای راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد ۵ هزار و ۵۰۰ متر تونل حفر ، ۲ هزار و ۵۰۰ متر پل خاص احداث و ۱۲ میلیون متر مکعب خاک‌برداری و خاک‌ریزی می‌شود . مناقصه عملیات اجرایی احداث ایستگاه سفیددشت با ۵ هزار متر مربع زیربنا و ۳۸ میلیارد ریال اعتبار به زودی برگزار خواهد شد .

  خطیبی اظهار داشت : مناقصه عملیات اجرایی احداث ایستگاه نیز تا آبان سال‌جاری برگزار می‌شود . خرید ریل برای راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد به صورت ترک تشریفات انجام خواهد شد . ۴۰ کیلومتر از مسیر این طرح با راه‌آهن اصفهان - شهرکرد - اهواز مشترک است .

  راه‌آهن مبارکه - سفیددشت - شهرکرد به طول ۹۶ کیلومتر با هدف جابه‌جایی بار و مسافر احداث و باعث ایجاد تحول در وضعیت بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری می‌شود .
  مطالب مرتبط

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  کوهستانی بودن مسیرهای منتهی به شمال کشور نیازمند عملیات پیچیده راهسازی است و در همین راستا احداث این بخش از آزادراه از نظر فیزیکی سخت‌ترین قسمت اجرایی پروژه است به نحوی که در این ۸.۲ کیلومتر ، حدود ٤٥٠٠ متر پل و تونل احداث خواهد شد که شامل ۶ دستگاه پل بزرگ به طول ۱۶۸۷ متر و ۴ ...

  |

  افتتاح ۲ قطعه از راه‌آهن چابهار - زاهدان تا پایان امسال

  افتتاح ۲ قطعه از راه‌آهن چابهار - زاهدان تا پایان امسال

  قطعه باقی‌مانده این طرح نیز خرداد سال آینده نهایی و تکمیل خواهد شد و به امید خدا تا سال آینده تمام ۷۳۰ کیلومتر این مسیر به اتمام خواهد رسید . بیش‌از چهار هزار میلیارد تومان معادل ۳۰۰ میلیون یورو به این طرح تخصیص یافته که به صورت نقد در دسترس است .

  |

  نظرات کاربران