در حال بارگذاری ...
 • سرمایه گذاری ۵۶۰۰ میلیارد تومانی بخش غیردولتی برای ایجاد زیرساخت صادراتی در بنادر

  سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار به عنوان تنهاترین بندر اقیانوسی و محور توسعه استان های شرق و شمال شرق کشور ، بسته های خاصی را در زمینه سرمایه گذاری و کمک به صادرات و واردات از جنبه اعطای تخفیفات ویژه و اعمال تعرفه های ترجیحی ، مصوب کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نقش مهم و موثر این سازمان در اقتصاد کلان کشور از حیث ایجاد زیرساخت ها و محوطه های تخصصی صادراتی ، گفت : طی سال های گذشته ، در بخش زیرساخت های بندری و ایجاد ترمینال های مکانیزه و تخصصی صادراتی ، ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط عمدتا بخش غیر دولتی سرمایه گذاری شده است .

  محمد علی حسن زاده ، به مناسبت ۲۹ مهر روز ملی صادرات ، اظهار داشت : سازمان بنادر و دریانوردی ، بر اساس گروه های مختلف کالایی ، سازمان بنادر ایجاد ترمینال های تخصصی برای مهم ترین کالاهای صادراتی از جمله مواد معدنی را در بنادر مهمی چون بنادر شهید رجایی ، چابهار و امام خمینی (ره) در دستور کار خود قرار داده است .

  عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، همچنین تاکید کرد : این سازمان به منظور کمک به افزایش صادرات کشور و به عنوان مرجع حاکمیتی امور بندری و کشتیرانی بازرگانی در ایران ، تخفیفات صادراتی در ردیف های مختلف داده است که بالغ بر ۲۵ درصد کل هزینه های بندری و تعرفه های بندری و دریایی را شامل می شود . اخیرا با هماهنگی بانک مرکزی صادرکنندگانی که نسبت به ایفای کامل قرارداد خود اقدام کنند ، از سوی این بانک از تخفیفات صادراتی برخوردار می شوند .

  معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر افزود : سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار به عنوان تنهاترین بندر اقیانوسی و محور توسعه استان های شرق و شمال شرق کشور ، بسته های خاصی را در زمینه سرمایه گذاری و کمک به صادرات و واردات از جنبه اعطای تخفیفات ویژه و اعمال تعرفه های ترجیحی ، مصوب کرده است .

  معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نقش مهم و موثر این سازمان در اقتصاد کلان کشور از حیث ایجاد زیرساخت ها و محوطه های تخصصی صادراتی ، گفت : طی سال های گذشته ، در بخش زیرساخت های بندری و ایجاد ترمینال های مکانیزه و تخصصی صادراتی ، ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط عمدتا بخش غیر دولتی سرمایه گذاری شده است و در حال حاضر ۳۴ ترمینال و محوطه اختصاصی صادراتی در بنادر کشور داریم .
  مطالب مرتبط

  اعلام جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان

  اعلام جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان

  ایران و قزاقستان با تمایل به تحکیم و گسترش مناسبات بین دو کشور در زمینه حمل و نقل دریایی در دریای خزر بر اساس آزادی کشتیرانی و طبق اصول برابری منافع و مساعدت متقابل ، با این توافقنامه موافقت کردند .

  |

  افزایش اقبال عمومی در نزد صاحبان کالا و خطوط حمل و نقل دریایی به حمل کانتینری

  افزایش اقبال عمومی در نزد صاحبان کالا و خطوط حمل و نقل دریایی به حمل کانتینری

  اقبال عمومی به داشتن کشتی های بزرگ تر و تلفیق شدن شرکت های کشتیرانی کانتینری با یک دیگر در حال افزایش است . قاره آسیا از کل مبادلات کانتینری جهان در سال جاری میلادی ، ۶۴ درصد و قاره اروپا ۱۸ درصد سهم داشته است .

  |

  نظرات کاربران