در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت بازگشت زوار اربعین از طریق ناوگان حمل و نقل اتوبوسی

  اگر موضوع سودجویی یا افزایش قیمت کرایه اتوبوس در پایانه‌های مرزی از سوی زوار اعلام شود ، بلافاصله نماینده‌های سازمان تعزیرات حکومتی ورود کرده و برخورد قانونی خواهند داشت و به نوعی تشکیل پرونده و طرح در کمیسیون‌های مربوطه در دستور کار قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : برای سفرهای اربعین با توجه به تقاضای زوار و زمان و روز تقاضا ، ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس اختصاص یافت که هم‌اکنون در حال انجام سفرهای بازگشت زوار هستند .

  ‌داریوش باقر جوان در تشریح آخرین وضعیت بازگشت زوار اربعین از طریق ناوگان حمل و نقل اتوبوسی اظهار داشت : در حال حاضر شاهد بازگشت گسترده زائران اربعین حسینی هستیم ؛ در پایانه مرزی مهران طی دو شب گذشته ورود ۲۲۰ هزار زائر ثبت شد و در پایانه‌های شلمچه ، چزابه و خسروی هم با ازدحام ورود زوار مواجه هستیم .

  وی گفت : از ادارات کل راهداری سراسری کشور نمایندگان در پایانه‌های مرزی پاسخگوی زوار هستند ، ضمن آن که نمایندگان شرکت‌های تعاونی هم در پایانه‌ها مستقر هستند و ناوگان اتوبوسی به اندازه کافی در مرزها موجود است.

  استقرار نماینده‌ها‌ با لباس نارنجی راهداری در پایانه‌ها

  مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود : نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با لباس نارنجی راهداری در پایانه‌های مرزی مستقر هستند و اگر زائران سؤالاتی درباره نرخ‌های کرایه ، خدمات ناوگان و کیفیت خدمات و غیره داشته باشند‌ ، به مردم پاسخگو هستند ، ضمن آنکه نرخ‌نامه‌های مسیرها را به زائران ارائه می‌دهند . اگر موضوع سودجویی یا افزایش قیمت کرایه اتوبوس در پایانه‌های مرزی از سوی زوار اعلام شود ، بلافاصله نماینده‌های سازمان تعزیرات حکومتی ورود کرده و برخورد قانونی خواهند داشت و به نوعی تشکیل پرونده و طرح در کمیسیون‌های مربوطه در دستور کار قرار دارد .

  مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد : سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ و تلفن ۱۴۱ پاسخگوی زائران عزیز در این ایام هستند .

  ترافیک بازگشت زوار امروز و فردا به پایان می‌رسد

  وی بیان کرد : پیش‌بینی می‌کنیم امروز و فردا عمده زائران به کشور برگردند و بار ترافیکی سبک شود . در این ایام بسته به تقاضا و با توجه به فراخور سفر زوار ، ۹ هزار دستگاه اتوبوس به سفرهای اربعین اختصاص یافت و این برای جابه‌جایی زوار کافی بود و به فراخور تقاضا از ظرفیت‌ها استفاده شد ؛ این تعداد اتوبوس ابتدا از پایانه مسافری داخل کشورمان زوار را به عراق منتقل کردند و سپس امروز از پایانه‌های مرزی به مقاصد نهایی زائران ‌حرکت می‌کنند .

  باقرجوان اظهار داشت :‌ موضوع سفرهای شاتلی و جابه‌جایی دو سفره از مرز مهران که قرار بود از ۲۴ مهرماه اجرا شود عملیاتی نشد و این به دلیل توزیع مناسب سفر بازگشت از سوی زوار بود که از ‌آنها تشکر می‌‌کنم ؛ مردم به ما اعتماد کردند و برنامه‌ریزی سفر داشتند و کمک کردند تا سفرهای بازگشت به خوبی مدیریت شود ، ضمن آنکه حضورگسترده اتوبوس‌ها موجب شد ، نیازی به سفرهای دوگانه در مرز مهران نباشد . البته ما در راستای آماده‌سازی ، مانوری هم در شهرهای معین کرمانشاه، اندیمشک و همدان برگزار کردیم ؛ اتوبوس‌های شاتل شناسایی شده بودند و اتوبوس‌هایی که قرار بود از ا‌ستان‌های معین به سمت کشور جابه‌جا شوند ، شناسایی و مانور انجام شد اما به دلیل توزیع مناسب سفر بازگشت تشخیص دادیم که نیازی به اجرای این سیستم نیست و بنابراین با همان شرایط ، زوار از مهران برگشتند .

  آماده‌سازی ناوگان برای سفرهای زیارتی تعطیلات پایانی ماه سفر

  مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت : در ایام پایانی ماه صفر ، ما سفرهای زیارتی به حرم امام رضا(ع) در ایام شهادت امام داریم که ناوگان بلافاصله از بازگشت از سفر اربعین ، برای سفرهای روزهای پایانی ماه صفر آماده می‌شوند و اتوبوس‌هایی که از مرزهای چهارگانه برمی‌گردند ، از این پس خود را برای سفرهای پایانی ماه صفر آماده می‌کنند .
  مطالب مرتبط

  تلاش‌ جمعی و زبان مشترک کاری عامل موفقیت در پیشبرد امور و فعالیت‌های سازمانی

  تلاش‌ جمعی و زبان مشترک کاری عامل موفقیت در پیشبرد امور و فعالیت‌های سازمانی

  از ابتدای سال‌جاری تاکنون ،‌ علیرغم محدودیت‌های مالی و اعتباری ، با همدلی و هم‌فکری صورت گرفته و بهره‌گیری از امکانات و توان موجود ، موفقیت‌های قابل توجهی در بخش حمل و نقل کالا و حمل کالاهای اساسی ، نگهداری راه‌ها و بازسازی راه‌ها و ابنیه فنی آسیب‌دیده از سیل صورت گرفته ...

  |

  برگزاری نشست هم‌‌اندیشی اجرای طرح اتصال سامانه بارنامه برخط به سامانه جامع انبارها

  برگزاری نشست هم‌‌اندیشی اجرای طرح اتصال سامانه بارنامه برخط به سامانه جامع انبارها

  طی ۲ سال اخیر اقدامات خوبی در راه‌اندازی سامانه جامع انبارها صورت گرفته است و در حال حاضر بارنامه به عنوان یک سند مثبته از سوی بازرسان أخذ می‌شود و اگر کالایی در این سامانه درج نشود ، برخورد قانونی صورت می‌گیرد .

  |

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  در بارندگی های بهار امسال ، بخشی از جاده های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه ، در نشست هایی که برگزار شد ، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود .

  |

  نظرات کاربران