در حال بارگذاری ...
 • آغاز فعالیت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در آذربایجان غربی

  عوامل انسانی بیشترین نقش را در تصادفات جاده ای دارند و انتظار می رود با آغاز فعالیت این سازمان مردم نهاد در استان متشکل از نخبه های عرصه راه و حمل و نقل فرهنگ‌سازی در خصوص مقوله های ترافیکی بیشتر و با نهادینه کردن آن مهم‌ترین عامل کاهش تلفات جاده ای کنترل شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد بخارایی از آغاز به کار جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در آذربایجان غربی خبر داد .

  جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در استان با حضور رئیس هیئت مدیره این جمعیت ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، فرمانده پلیس راه‌های استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و محلی ، فعالین فرهنگی و رسانه‌ای و اساتید مرتبط آذربایجان غربی رسما در استان آغاز به‌کار کرد .

  رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در این مراسم با بیان اینکه آرمان این سازمان مردم نهاد حمل و نقل بدون حادثه است ، گفت : همواره در بحث ایمنی و کاهش حوادث به موضوعات سخت افزاری مانند احداث جاده ، نصب علایم و امداد نجات پرداخته شده است اما عامل انسانی و ارتقاء فرهنگ ایمنی و رفتارسازی در این ارتباط ، مهمترین مولفه برای کاهش تصادفات و تلفات محسوب می شود که از اهمیت بالایی برخوردار است .

  محمد بخارایی ادامه داد : ایمنی یک دغدغه ملی و جهانی است و باید علاوه بر بهره مندی از ظرفیت های اجرایی دستگاه‌های ذیربط همچون امداد ، کنترل ، نظارت و ساخت و ساز باید از مشارکت های مردمی و فکر و ایده آنان نیز استفاده لازم بعمل آید .

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در کشور گفت : تاکنون در ۲۶ استان دفتر نمایندگی این جمعیت تاسیس شده است، جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در حدود ۲۰ هزار نفر عضو ثبت‌نام‌شده دارد که  آموزش به افرادی که آسیب‌پذیر یا بهره‌بردار هستند ، برنامه‌های محوری این جمعیت را شامل می شود . عوامل انسانی بیشترین نقش را در تصادفات جاده ای دارند و انتظار می رود با آغاز فعالیت این سازمان مردم نهاد در استان متشکل از نخبه های عرصه راه و حمل و نقل  فرهنگ‌سازی در خصوص مقوله های ترافیکی بیشتر و با نهادینه کردن آن مهم‌ترین عامل کاهش تلفات جاده ای کنترل شود .

  ارسلان شکری با تاکید بر اینکه هرچه فرهنگ رانندگی ارتقا یابد در کاهش تلفات جاده ای تاثیرگذار خواهد بود، یادآور شد: طرح ساماندهی ایمنی در کمیسیون ایمنی استان تصویب و برای چگونگی اجرای بهینه آن ها از صاحبنظران این عرصه و همچنین اعضای نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در استان طی جلسات بعدی دعول بعمل خواهد آمد. مردم به موضوع ایمنی ترددهای جاده ای حساسیت لازم را ندارند و این حساسیت باید از طریق دستگاه‌های دولتی و همچنین تشکل های مردمی در بین آحاد مختلف جامعه نهادینه شود . راه اندازی جمعیت طرفداران ایمنی راه ها ایده ای کاملا خلاقانه و مثمرثمر است و امید است در آینده ای نزدیک همه مردم ایران عضو این جمعیت شوند چرا که همه دوست دارند خانواده هایشان به سلامت به مقصد برسند .

  در ادامه این مراسم اکبر جباری از فعالان بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای بعنوان مسئول نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در استان معرفی شد .
  مطالب مرتبط

  بازدید معاون سازمان راهداری از نحوه خدمت رسانی در پایانه مرزی خسروی

  بازدید معاون سازمان راهداری از نحوه خدمت رسانی در پایانه مرزی خسروی

  با توجه به آغاز بازگشت خیل عظیم زائران اربعین حسینی از امروز و پیش بینی افزایش بازگشت زائران در روزهای پیش رو و نیازمندی مسافران در پایانه شهید کاویانی در زمینه زیرساخت، مدیریت و نظارت بر عرضه خدمات از نظر کیفیت و سلامت خدمات با هماهنگی های لازم گروهی تامین شده است و برای ...

  |

  بازدید معاونان سازمان راهداری از پایانه مرزی مهران

  بازدید معاونان سازمان راهداری از پایانه مرزی مهران

  معاونان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن بازدید از محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران با عوامل راهداری و حمل و نقل جاده ای مستقر در پایانه مرزی مهران دیدار کردند و از نزدیک در جریان چگونگی خدمات رسانی به زائران و حمل و نقل مسافران اربعین قرار گرفتند .

  |

  ارتقا ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی نیمه شمالی استان سیستان و بلوچستان

  ارتقا ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی نیمه شمالی استان سیستان و بلوچستان

  با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی استان و وجود شبکه گسترده راه های شریانی و اصلی در این منطقه از کشور ، حفظ و نگهداری آن به عنوان سرمایه ملی و زیر ساخت حیاتی ، جز با تلاش و همت دو چندان همکاران پر تلاش ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، میسر نیست .

  |

  نظرات کاربران