در حال بارگذاری ...
 • جابجایی بیش از ۲۰ میلیون مسافر در فرودگاه های کشور طی نیمه نخست امسال

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از جابه جایی بیش از ۲۰ میلیون و ۵۸۰ هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت : حدود ۱۹ میلیون مسافر در پروازهای داخلی طی مدت مذکور اعزم و پذیرش شده اند .

  سیاوش امیرمکری با اعلام این خبر عنوان کرد : در نیمه نخست امسال این تعداد مسافر و نیز بالغ بر ۱۷۵ میلیون کیلوگرم بار با ۱۷۳ هزار و ۱۹۹ نشست و برخاست جابه جا شده است . بر همین اساس در نیمه نخست سال ۹۸ ، فرودگاه مهرآباد با بیش از ۶۱ هزار و ۶۹۱ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی بیش از هفت میلیون مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با ۳۳ هزار و ۵۲۳ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود پنج میلیون مسافر ، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه شیراز با ۱۵ هزار و ۵۰۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از یک و نیم میلیون مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد .

  وی با بیان اینکه ، فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از ۵۲ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد ، گفت : پس از آن فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از ۴۷.۵ میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با ارسال و پذیرش حدود ۱۷ میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند . طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای نیمه نخست سال ۹۸ ، نشست و برخاست ۱۶۱ هزار و ۲۳۸ فروند هواپیماست که طی آن حدود ۱۹ میلیون مسافر و بالغ بر ۱۴۳ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است .

  وی افزود : با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است ، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار ، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۲۷ هزار و ۵۹۱ فروند نشست و برخاست ، بیش از چهار میلیون نفر اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۳۲ میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با ۱۳ هزار و ۴۴۶ فروند نشست و برخاست ، اعزام و پذیرش بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد .

  امیرمکری با بیان اینکه سهم پروازهای خارجی نیمه نخست امسال در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نشست و برخاست ۱۱ هزار و ۹۶۱ فروند هواپیما است ، گفت : طی آن بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۳۲ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده ‎است .

  وی افزود : در این بخش فرودگاه مشهد با نشست و برخاست ۵۹۳۲ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از ۹۱۷ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۵ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات ، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه شیراز با میزبانی ۲۰۶۱ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از ۲۵۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود هفت میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه اصفهان با نشست و برخاست ۱۱۴۲ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از ۱۳۴ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود سه میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند .
  مطالب مرتبط

  تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در اداره کل کنترل ترافیک هوایی طی سال گذشته

  تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در اداره کل کنترل ترافیک هوایی طی سال گذشته

  به روز رسانی توافقنامه های تبادل ترافیکی با ترکیه ، عمان، پاکستان و افغانستان ، اصلاح و بازنگری مسیرهای هوایی برای جذب ترافیک بیشتر و پیگیری در خصوص موضوع پروازهای عبوری در راستای جذب ترافیک بیشتر از فضای کشور از جمله برنامه های امسال این اداره کل است .

  |

  پیام تبریک وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  پیام تبریک وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  بدون شک ، اکنون که ایران در دوره ای حساس قرار دارد و تحریم های ظالمانه جهانی ، در گام نخست ، صنعت هوانوردی کشورمان را هدف قرار داده است ، تلاش قابل ستایش شما ، بیش از پیش اهمیت دارد و ایمنی پروازها در آسمان ایران ، هم در پروازهای داخلی و هم در پروازهای عبوری از آسمان کشورمان ، ...

  |

  پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  امیرمکری فرارسیدن بیستم اکتبر را به فرد فرد همکاران ارجمند کنترلر شاغل در مرکز کنترل فضای کشور و برج‌های مراقبت پرواز فرودگاه‌ها که اهداف سازمان جهانی هواپیمایی کشوری را در حوزه‌ی سرویس‌های ترافیک هوایی محقق می‌کنند ، تبریک گفته و از حضرت باری‌تعالی توفیق در تمامی شئون ...

  |

  نظرات کاربران