در حال بارگذاری ...
 • اجرایی شدن طرح ملی ابرار در استان مازندران در قالب ۱۴ پروژه

  هدف اصلی طرح ملی ابرار ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام راه روستایی در کشور است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ‌، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران از اجرایی شدن "طرح ملی ابرار" در استان به طول ۵۰ کیلومتر و در قالب ۱۴ پروژه خبر داد و گفت : هدف از اجرای این طرح ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام راه‌های روستایی و اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی استان است .

  عباسعلی نجفی اظهار داشت : طرح ابرار برای ساخت نزدیک به ۲۰۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی در کشور بوده که با امکانات ماشین‌آلات اداره و به صورت امانی قابل اجرا است .

  وی ادامه داد : سهم محورهای روستایی استان درنخستین مرحله ازطرح ۵۰ کیلومتر در قالب ۱۴ پروژه به استان مازندران ابلاغ شده که در حال حاضر عملیات اجرایی دو پروژه "نشل اندوار" به طول سه کیلومتر و " نظام آباد " به طول ۳ کیلومتر از توابع آمل ، پروژه" آغوزحال – لیمرا – لاکتراشان " تنکابن به طول ۳ کیلومتر و پروژه " جوارم _ بورخانی " سوادکوه شمالی به طول ۴ کیلومترآغاز شد .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران با بیان اینکه امیدواریم این مقدار از راه های روستایی که هدف‌گذاری شد تا پایان سال جاری در قالب احداث یا تکمیل ، عملیاتی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد ، ابراز داشت : هدف اصلی طرح ملی ابرار ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام راه روستایی در کشور است .

  نجفی در ادامه به پروژه های طرح ملی ابرار در استان اشاره و اظهار داشت : تکمیل راه های روستایی نشل - اندوار (آمل) ، ویشگون - لمسوکلا (بابل) ، یخکش - اوارد (بهشهر) آغوزحال - ولگ سر - دیمرون(تنکابن) ، آغوز دره - بارکلا - کلکت (گلوگاه) ، آلاشت – انند – چرات (سوادکوه) ، ارزک – محسن آباد – واودین سورک(نکا) ، سرتا - جناسم - سنه کوه - وارمی (میاندورود) ، چمرکوه (نوشهر) یازن - سپارده - الموت (رامسر) ، سیاوش کلا - بالا ده - واوسر (ساری) سه راهی کوه استل - ورپی - برنت (سوادکوه) گلجاری (ساری) منصور کنده – چمازکلا (بابل) از جمله پروژه های در طرح ملی ابرار در مازندران است . اولویت طرح ملی «ابرار» برای روستاهای فاقد آسفالت بالای ۲۰ خانوار است .

  گفتنی است : مازندران دارای ۷۸۰۰ کیومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  جابه‌جایی زائران اربعین حسینی یکی از بزرگترین وقایع حمل‌و‌نقلی در دنیا

  جابه‌جایی زائران اربعین حسینی یکی از بزرگترین وقایع حمل‌و‌نقلی در دنیا

  در دور رفت زائران در ماه صفر در مدت مشابه سال قبل عملکرد حمل و نقل عمومی جاده‌ای کشور ۲ و ۴ دهم برابر بوده است . این بیانگر آن است که در دور برگشت سفر‌ها نسبت به سال گذشته باید برنامه‌ریزی ما منسجم‌تر باشد و با تمامی قوا به انتقال زائران اربعین حسینی خدمت رسانی صورت گیرد .

  |

  تمهیدات بازگشت روزانه ۶۰۰ هزار زائر به کشور در ایام پیک سفرهای اربعین

  تمهیدات بازگشت روزانه ۶۰۰ هزار زائر به کشور در ایام پیک سفرهای اربعین

  در سال گذشته حدود ۴۷ درصد جابه‌جایی‌ زوار با حمل‌ونقل عمومی و حدود ۵۳ درصد به وسیله خودروهای شخصی انجام شد . اما تاکنون حدود ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در پارکینگ‌های چهار پایانه مرزی توقف کرده‌اند و بررسی روند ورودی و خروجی از مرزها بیانگر ماندگاری ۵ روزه سفر زائران است .

  |

  بهسازی و آسفالت ۱۲ کیلومتر راه روستایی شهرستان اردبیل در قالب طرح ملی ابرار

  بهسازی و آسفالت ۱۲ کیلومتر راه روستایی شهرستان اردبیل در قالب طرح ملی ابرار

  راهداران سخت کوش اردبیل با حضور شبانه روزی و انجام اقدامات مستمر در حوزه نگهداری راه به مردم خدمت می کنند و با کسانی که قضد تجاوز و ایجاد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه را داشته باشند به شدت برخورد می کنند .

  |

  کاهش ۵۰ درصدی هزینه ساخت راه روستایی با اجرای طرح ملی ابرار

  کاهش ۵۰ درصدی هزینه ساخت راه روستایی با اجرای طرح ملی ابرار

  زیرسازی راه روستای بند نقین شهرستان ساوه در قالب ۱۷۰۰ متر انجام شده است ، همچنین احداث راه روستایی به طول ۶ کیلومتر با ۱۲۰۰۰ مترمکعب حجم ترانشه‌برداری و ۳۵۰۰ مترمکعب خاکریزی در راه روستایی فردقان – گنجی بخش خنجین از شهرستان فراهان در ماه های اخیر اجرایی شد .

  |

  نظرات کاربران