در حال بارگذاری ...
 • فعالیت ۹ مرکز اسقاط خودرو فرسوده در استان مازندران

  از عوامل تاثیر گذار بر طرح جایگزینی خودروها ، اعمال قانون منع تردد وسایل نقلیه فرسوده است که بایستی در کنار اعطای تسهیلات کافی ، کاهش زمان فرایند جایگزینی خودرو تخفیفات لازم از سوی شرکت های خودروساز به متقاضیان ، لحاظ شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران در جلسه کارگروه ماده ۱۷ (اسقاط خودروهای فرسوده) استان از فعالیت ۹ مرکز اسقاط خودرو فرسوده در این استان خبر داد .

  معاون حمل و نقل این اداره کل در این جلسه عنوان نمود : جلسه مذکور به منظور هم اندیشی و بررسی مشکلات و موانع موجود در مراکز اسقاط استان و در راستای ابلاغ اجرای قانون توسعه حمل ونقل عمومی ومدیریت مصرف سوخت و ساماندهی مراکز اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده از سوی ستاد حمل ونقل سوخت کشور(مصوبه سال ۱۳۸۷) هیات وزیران تشکیل شد .

  علی نصیری ادامه داد : کارگروه ماده ۱۷ آیین نامه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای تشکیل می‌شود که در این کارگروه اداره کل محیط زیست ، سازمان صنعت معدن و تجارت ، فرماندهی پلیس راهور، به عنوان اعضای اصلی کارگروهند .

  نصیری در ادامه اظهار داشت : موضوع از رده خارج کردن خودروهای فرسوده تاثیر بسزایی درکاهش آلودگی هوا و ایمنی در سطح جاده‌ها دارد واین موضوع  با جدیت در دستور کار است . افزایش مراکز اسقاط خودرو ، کاهش سود تسهیلات اعطایی و کوتاه کردن زمان فرایند جایگزینی خودرو تاثیر زیادی در از رده خارج کردن خودروهای فرسوده خواهد داشت .

  معاون حمل و نقل راهداری وحمل ونقل جاده ای مازندران بیان داشت : یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر طرح جایگزینی خودروها ، اعمال قانون منع تردد وسایل نقلیه فرسوده است که بایستی در کنار اعطای تسهیلات کافی ، کاهش زمان فرایند جایگزینی خودرو تخفیفات لازم از سوی شرکت های خودروساز به متقاضیان ، لحاظ شود .

  نصیری در ادامه به هدف ایجاد مراکز اسقاط خودروهای فرسوده اشاره و عنوان کرد : مراکز اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده با هدف کاهش آلودگی هوا ، کاهش مصرف سوخت ، کاهش آلودگی صوتی و افزایش ایمنی تردد ناوگان حمل و نقل و بهبود مبلمان شهری ایجاد شده اند و در حال حاضر این مراکز  در شهرهای بهشهر - ساری - قائمشهر - بابل (۲ مرکز) - بابلسر - آمل - محمود آباد و نوشهر  فعال هستند .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد : در این جلسه در خصوص وضعیت مراکز ، صدور پروانه ، تمدید پروانه ، سایر امورات مربوط به مراکز اسقاط برنامه ریزی صورت می گیرد .

  گفتنی است : در جلسه مذکور معاون ستاد مدیریت سوخت کشور و نمایندگان مجموعه‌هایی همچون معاونت عمرانی استانداری مازندران ، محیط زیست ، پلیس راهور ، صنعت معدن و تجارت و مراکز اسقاط خودرو حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت بازگشت زوار اربعین از طریق ناوگان حمل و نقل اتوبوسی

  تشریح آخرین وضعیت بازگشت زوار اربعین از طریق ناوگان حمل و نقل اتوبوسی

  اگر موضوع سودجویی یا افزایش قیمت کرایه اتوبوس در پایانه‌های مرزی از سوی زوار اعلام شود ، بلافاصله نماینده‌های سازمان تعزیرات حکومتی ورود کرده و برخورد قانونی خواهند داشت و به نوعی تشکیل پرونده و طرح در کمیسیون‌های مربوطه در دستور کار قرار دارد .

  |

  ​ بازدید وزرای کشور و راه و شهرسازی از قرارگاه مرکزی کمیته حمل و نقل جاده ای اربعین

  ​ بازدید وزرای کشور و راه و شهرسازی از قرارگاه مرکزی کمیته حمل و نقل جاده ای اربعین

  در راستای اجرای طرح‌های نظارتی بر ناوگان و راننده ، در سال‌جاری برای اولین بار با استفاده از سامانه سپهتن در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای ، تمامی ناوگان فعال در چرخه جابه‌جایی زائران ، رصد شدند و با استفاده از امکانات این سامانه ، امکان تماس و ارتباط پیامکی با راننده‌‌ها فراهم ...

  |

  ورود ۵۹۷ هزار نفر زائر اربعین به کشور طی دو روز گذشته

  ورود ۵۹۷ هزار نفر زائر اربعین به کشور طی دو روز گذشته

  با توجه به افزایش تعداد زائران وارد شده به مرزهای غرب کشور ، با تمهیدات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای ،بالغ بر ۱۲ هزار دستگاه ناوگان اتوبوس برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی تدارک دیده شده است .

  |

  بازدید وزرای راه و شهرسازی و کشور از پایانه مرزی شلمچه

  بازدید وزرای راه و شهرسازی و کشور از پایانه مرزی شلمچه

  در زمان اربعین مشکلی در جاده‌های منتهی به مرزها نبوده است و در این زمینه فقط بخشی از جاده مهران به ایلام دچار مشکلاتی است که تا چند ماه آینده عملیات در این محور نیز به اتمام می‌رسد و محور مذکور نیز چهار خطه می‌شود . 

  |

  هدایت و کنترل پایانه‌ها و تردد اتوبوس‌ها در سازمان راهداری به خوبی در جریان است

  هدایت و کنترل پایانه‌ها و تردد اتوبوس‌ها در سازمان راهداری به خوبی در جریان است

  در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ گشت‌ راهداری در محورها حضور دارند و به صورت ۲۴ ساعته به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند. همچنین بیش از ۱۱ هزار دستگاه ناوگان اتوبوسی به منظور جابه‌جایی زائران در بازگشت از سفر اربعین ، آماده‌سازی و عملیاتی شده‌اند . ​

  |

  نظرات کاربران