در حال بارگذاری ...
 • برند راه‌آهن ایمنی و جنس آن حمل‌ونقل سبز است

  بیش از هر زمان دیگر نیازمند توجه به تولید داخل و استعداد داخل هستیم . لذا در حوزه حمل‌ونقل ریلی هدفگذاری کرده‌ایم از ظرفیت‌های تولید و استعدادهای داخلی کشور را شناسایی و حمایت شود تا در کوتاه مدت تهدید‌ها به فرصت تبدیل شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌‌‌آهن از جابه جایی بار بین ایران و چین از طریق حمل‌ونقل ریلی در ۱۲ روز خبر داد و گفت : این روابط با سایر کشورهای با توجه بر نقش ترانزیتی و جایگاه استراتژیک ایران در نقشه جغرافیایی در حال توسعه است .

  مراسم اختتامیه اولین استارت‌آپ ‌ریلی با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) در شرکت راه‌آهن برگزار شد .

  سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن در این مراسم اظهار داشت : در نگاه اول راه‌آهن یک شرکت خدماتی بزرگ با برخورداری از اقشار مختلف با تخصص‌های گوناگون است . اما با توجه به جایگاه و نقش حمل‌ونقل ریلی در جوامع در می‌یابیم که اقدامی فراتر از جایگاه خود انجام می‌دهد . سالانه حدود ۲۷ میلیون مسافر از طریق حمل‌ونقل ریلی در کشور جابه جا می‌شوند ، با این عنوان که برند راه‌آهن ایمنی و جنس آن حمل‌ونقل سبز است . لذا هر چه بیشتر میزان بار و مسافر از جاده بر روی ریل منتقل شود ، نه تنها خدمت بزرگی به جامعه می‌شود ؛ بلکه در کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نیز موثر خواهد بود .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به نقش این شرکت در جابه جایی بار به ویژه در دوران تحریم ‌بیان داشت : در زمانی که عرصه بر حمل‌ونقل دریایی تنگ شده است ، راه آهن در جابه جایی کالاهای اساسی، ترانزیت، واردات و صادرات با عظم و اراده راسخ بسیار محکم ورود کرده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی از جابجایی بار بین ایران و چین از طریق حمل‌ونقل ریلی طی ۱۲ روز خبر داد و گفت : این روابط با سایر کشورهای با توجه بر نقش ترازنیتی و جایگاه استراتژیک ایران در نقشه جغرافیایی در حال توسعه است .

  رسولی تصریح کرد : بیش از هر زمان دیگر نیازمند توجه به تولید داخل و استعداد داخل هستیم . لذا در حوزه حمل‌ونقل ریلی هدفگذاری کرده‌ایم از ظرفیت‌های تولید و استعدادهای داخلی کشور را شناسایی و حمایت شود تا در کوتاه مدت تهدید‌ها به فرصت تبدیل شوند . در همین راستا تلاش می‌شود برای جوانان فرصت ارائه طرح‌ها و ایده‌ها همچنین بروز استعداد‌ها فراهم شود . زیرا اعتقاد داریم که جوانان این مرز و بوم به قدری توانمند هستند که می‌توانند عرصه را به دست بگیرند .

  مدیرعامل راه‌آهن یکی از فرصت‌ها را استارت‌آپ‌ها عنوان کرد و گفت : پس از سازمان یافتگی استارت‌آپ‌ها در داخل کشور موفقیت‌های بسیار بزرگی توسط جوانان به وسیله استارت‌آپ‌ها رقم خورده که فوری به مرحله تجاری‌سازی و جذب سرمایه‌گذار رسیده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد : تیم مدیریت راه‌آهن برنامه‌های خوبی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و جوانان تدوین کرده است و برای تضمین موفقیت‌ها باور داریم باید برنامه‌ریزی‌ها واقع‌بینانه و نگاه‌ها بلند و رو به آینده باشد . اگر از تمرکزگرایی و بخشی‌نگری پرهیز شود ، همدلی افزایش یابد ، نگاه‌ها ملی و توجه‌ها به کشور معطوف شود به جامعه انرژی خواهیم داد .

  وی کار تیمی و فرهنگ حل مساله به روش‌ دقیق علمی را ویژگی‌های استارت‌آپ‌ها عنوان کرد و یادآور شد : دیدگاه ما در این بخش رو به جلو و آینده‌ روشنی برای آن ترسیم شده است . 
  مطالب مرتبط

  تولید ۲ هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  تولید ۲ هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  ‌در سال ۹۸ تعداد ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان نو و بازسازی شده وارد شبکه ریلی شد که امیدوارم با امسال نیز ۲ هزار دستگاه ناوگان ریلی وارد شبکه شود و در سال ۱۴۰۰ شاهد راه‌آهن توسعه ‌یافته در کشور باشیم که بتواند سهم خود را در اقتصاد ملی و منطقه‌ای بیش از پیش افزایش دهد .

  |

  رایزنی با مجلس برای دائمی کردن مالیات صفر درصدی در حمل‌ونقل ریلی

  رایزنی با مجلس برای دائمی کردن مالیات صفر درصدی در حمل‌ونقل ریلی

  آنچه امروز خواسته شرکت‌ راه‌آهن و شرکت حمل‌ونقل ریلی کشور است ، همان تاکید مقام معظم رهبری در بند ۲۴ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه مبنی بر اولویتِ ‌بخشِ ریلی در توسعه‌ حمل‌ونقل و ایجاد مزیت رقابتی برای آن است .

  |

  نظرات کاربران