در حال بارگذاری ...
 • برند راه‌آهن ایمنی و جنس آن حمل‌ونقل سبز است

  بیش از هر زمان دیگر نیازمند توجه به تولید داخل و استعداد داخل هستیم . لذا در حوزه حمل‌ونقل ریلی هدفگذاری کرده‌ایم از ظرفیت‌های تولید و استعدادهای داخلی کشور را شناسایی و حمایت شود تا در کوتاه مدت تهدید‌ها به فرصت تبدیل شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌‌‌آهن از جابه جایی بار بین ایران و چین از طریق حمل‌ونقل ریلی در ۱۲ روز خبر داد و گفت : این روابط با سایر کشورهای با توجه بر نقش ترانزیتی و جایگاه استراتژیک ایران در نقشه جغرافیایی در حال توسعه است .

  مراسم اختتامیه اولین استارت‌آپ ‌ریلی با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) در شرکت راه‌آهن برگزار شد .

  سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن در این مراسم اظهار داشت : در نگاه اول راه‌آهن یک شرکت خدماتی بزرگ با برخورداری از اقشار مختلف با تخصص‌های گوناگون است . اما با توجه به جایگاه و نقش حمل‌ونقل ریلی در جوامع در می‌یابیم که اقدامی فراتر از جایگاه خود انجام می‌دهد . سالانه حدود ۲۷ میلیون مسافر از طریق حمل‌ونقل ریلی در کشور جابه جا می‌شوند ، با این عنوان که برند راه‌آهن ایمنی و جنس آن حمل‌ونقل سبز است . لذا هر چه بیشتر میزان بار و مسافر از جاده بر روی ریل منتقل شود ، نه تنها خدمت بزرگی به جامعه می‌شود ؛ بلکه در کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نیز موثر خواهد بود .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به نقش این شرکت در جابه جایی بار به ویژه در دوران تحریم ‌بیان داشت : در زمانی که عرصه بر حمل‌ونقل دریایی تنگ شده است ، راه آهن در جابه جایی کالاهای اساسی، ترانزیت، واردات و صادرات با عظم و اراده راسخ بسیار محکم ورود کرده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی از جابجایی بار بین ایران و چین از طریق حمل‌ونقل ریلی طی ۱۲ روز خبر داد و گفت : این روابط با سایر کشورهای با توجه بر نقش ترازنیتی و جایگاه استراتژیک ایران در نقشه جغرافیایی در حال توسعه است .

  رسولی تصریح کرد : بیش از هر زمان دیگر نیازمند توجه به تولید داخل و استعداد داخل هستیم . لذا در حوزه حمل‌ونقل ریلی هدفگذاری کرده‌ایم از ظرفیت‌های تولید و استعدادهای داخلی کشور را شناسایی و حمایت شود تا در کوتاه مدت تهدید‌ها به فرصت تبدیل شوند . در همین راستا تلاش می‌شود برای جوانان فرصت ارائه طرح‌ها و ایده‌ها همچنین بروز استعداد‌ها فراهم شود . زیرا اعتقاد داریم که جوانان این مرز و بوم به قدری توانمند هستند که می‌توانند عرصه را به دست بگیرند .

  مدیرعامل راه‌آهن یکی از فرصت‌ها را استارت‌آپ‌ها عنوان کرد و گفت : پس از سازمان یافتگی استارت‌آپ‌ها در داخل کشور موفقیت‌های بسیار بزرگی توسط جوانان به وسیله استارت‌آپ‌ها رقم خورده که فوری به مرحله تجاری‌سازی و جذب سرمایه‌گذار رسیده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد : تیم مدیریت راه‌آهن برنامه‌های خوبی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و جوانان تدوین کرده است و برای تضمین موفقیت‌ها باور داریم باید برنامه‌ریزی‌ها واقع‌بینانه و نگاه‌ها بلند و رو به آینده باشد . اگر از تمرکزگرایی و بخشی‌نگری پرهیز شود ، همدلی افزایش یابد ، نگاه‌ها ملی و توجه‌ها به کشور معطوف شود به جامعه انرژی خواهیم داد .

  وی کار تیمی و فرهنگ حل مساله به روش‌ دقیق علمی را ویژگی‌های استارت‌آپ‌ها عنوان کرد و یادآور شد : دیدگاه ما در این بخش رو به جلو و آینده‌ روشنی برای آن ترسیم شده است . 
  مطالب مرتبط

  اختصاص سالانه ۲ هزار میلیارد تومان یارانه به سفر با قطار و شرکت‌های ریلی

  اختصاص سالانه ۲ هزار میلیارد تومان یارانه به سفر با قطار و شرکت‌های ریلی

  یارانه‌‌های پنهان بیشتر از محل ‌تعرفه حق دسترسی ، نرخ سوخت‌ و قطار حومه‌ای است . مجموع خدماتی که راه‌آهن ارائه می‌دهد و پولی دریافت نمی‌کند ، رقم مشخصی است ، راه‌آهن دیزل در اختیار شرکت‌های ریلی قرار می‌دهد اما به نرخ تمام شده نیست و پولی که از سازمان برنامه و بودجه بابت ...

  |

  تایید نقاط پیشنهادی مشاوران شرکت راه‌آهن در پهنه‌های اصفهان و زاهدان

  تایید نقاط پیشنهادی مشاوران شرکت راه‌آهن در پهنه‌های اصفهان و زاهدان

  جزئیات مربوط به چگونگی فعالیت سرمایه‌گذاران و دیگر ذی‌نفعان در مناطق ویژه اقتصادی و دهکده لجستیک با هماهنگی دبیرخانه ، شرکت راه‌آهن به عنوان سازمان مسئول و دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی مشخص خواهد شد .

  |

  اختصاص قطارهای برنامه‌ای و فوق‌العاده برای عملیات بازگشت زوار اربعین

  اختصاص قطارهای برنامه‌ای و فوق‌العاده برای عملیات بازگشت زوار اربعین

  سال گذشته برای ایام اربعین ۲۹۶ هزار صندلی برای جابه‌جایی زائران حسینی اختصاص یافت اما با برنامه‌ریزی راه‌آهن امسال بیش از ۴۵۷ هزار صندلی برای هموطنان ظرفیت‌سازی شده که در مقایسه با سال گذشته ۶۴ درصد افزایش یافته است .

  |

  استفاده از قطارهای حومه ای برای افزایش ظرفیت بازگشت زائران در ایام اربعین

  استفاده از قطارهای حومه ای برای افزایش ظرفیت بازگشت زائران در ایام اربعین

  قطارهایی با برخورداری از ظرفیت خالی برای زائرانی که از قبل بلیت تهیه نکرده‌اند در نظر گرفته شد تا به صورت آزاد در پایانه‌های خرمشهر ، کرمانشاه ، همدان و اندیمشک مستقر ‌شده و مورد استفاده زائران قرار گیرند .

  |

  نظرات کاربران