در حال بارگذاری ...
 • بازدید قائم مقام وزیر حمل و نقل تاجیکستان از منطقه یک آزادراه تهران - شمال

  این هیات به منظور بررسی راهکارهای همکاری دو جانبه و تبادل نظر در انتقال فناوری‌های روز از ایران صورت گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ دستیار مدیرعامل و مسئول امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه گفت :‌ قائم مقام وزیر حمل و نقل کشور تاجیکستان و هیأت همراه در سفر به ایران ، ضمن بررسی و تبادل نظر در خصوص همکاری های دوجانبه ، به منظور آشنایی با دانش و توانمندی های فنی مهندسان ایرانی و بهره مندی از آن در توسعه زیرساخت های حمل و نقل آن کشور از منطقه یک آزادراه تهران - شمال بازدید کردند .

  همایون صباغ‌زاده از سفر قائم مقام وزیر حمل و نقل کشور تاجیکستان و هیات همراه به ایران خبر داد و گفت: این سفر به منظور بازدید از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل ایران صورت گرفته است تا از تجربه و دانش فنی مهندسان ایرانی در توسعه شبکه حمل و نقل کشور تاجیکستان استفاده شود .

  وی با تاکید بر تخصص و دانش فنی بالای مهندسان ایرانی اظهار داشت : این هیات به منظور بررسی راهکارهای همکاری دو جانبه و تبادل نظر در انتقال فناوری‌های روز از ایران صورت گرفته است .

  دستیار مدیرعامل و مسئول امور بین‌الملل در خصوص بازدید صورت گرفته از منطقه یک آزادراه تهران - شمال گفت :‌ این آزادراه یکی از ابر پروژه‌های راهسازی کشور است که به دست توانمند مهندسان ایرانی و با استفاده از تجهیزات داخلی در دل رشته کوه‌های های البرز احداث می‌شود و با توجه به موقعیت ویژه کشور تاجیکستان و کوهستانی بودن آن تجربیات ساخت آزادراه تهران - شمال می‌تواند نمونه بارزی برای صدور خدمات فنی و مهندسی به این کشور باشد .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر نقش محوری استان فارس در شبکه حمل و نقل کشور

  تاکید بر نقش محوری استان فارس در شبکه حمل و نقل کشور

  محور شیراز - عسلویه ۳۶۰ کیلومتر است که در حال حاضر ۱۹۸ کیلومتر آن در حال احداث است . بزرگراه کوار - فیروزآباد نیز ۵۵ کیلومتر است که ۳۷ کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته و ۱۸ کیلومتر در دست ساخت است .

  |

  بررسی روند اجرایی عملیات راه آهن رشت - آستارا

  بررسی روند اجرایی عملیات راه آهن رشت - آستارا

  مطالعات اثرات زیست محیطی راه آهن رشت - آستارا هم توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به عنوان کارفرمای پروژه انجام شده و مورد تایید مشاور طرح قرار دارد و امیدواریم در روزهای آینده صدور مجوز زیست محیطی صورت گیرد .

  |

  آغاز عملیات اجرایی ۲۸ کیلومتر از محور سنگان - تربت‌حیدریه

  آغاز عملیات اجرایی ۲۸ کیلومتر از محور سنگان - تربت‌حیدریه

  با توجه به اهمیت سواحل مکران و موقعیت بی نظیر بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و کوتاه‌ترین مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان ، تکمیل هرچه سریعتر این کریدور یکی از اولویت‌های اساسی است .

  |

  نظرات کاربران