در حال بارگذاری ...
 • بازدید قائم مقام وزیر حمل و نقل تاجیکستان از منطقه یک آزادراه تهران - شمال

  این هیات به منظور بررسی راهکارهای همکاری دو جانبه و تبادل نظر در انتقال فناوری‌های روز از ایران صورت گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ دستیار مدیرعامل و مسئول امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه گفت :‌ قائم مقام وزیر حمل و نقل کشور تاجیکستان و هیأت همراه در سفر به ایران ، ضمن بررسی و تبادل نظر در خصوص همکاری های دوجانبه ، به منظور آشنایی با دانش و توانمندی های فنی مهندسان ایرانی و بهره مندی از آن در توسعه زیرساخت های حمل و نقل آن کشور از منطقه یک آزادراه تهران - شمال بازدید کردند .

  همایون صباغ‌زاده از سفر قائم مقام وزیر حمل و نقل کشور تاجیکستان و هیات همراه به ایران خبر داد و گفت: این سفر به منظور بازدید از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل ایران صورت گرفته است تا از تجربه و دانش فنی مهندسان ایرانی در توسعه شبکه حمل و نقل کشور تاجیکستان استفاده شود .

  وی با تاکید بر تخصص و دانش فنی بالای مهندسان ایرانی اظهار داشت : این هیات به منظور بررسی راهکارهای همکاری دو جانبه و تبادل نظر در انتقال فناوری‌های روز از ایران صورت گرفته است .

  دستیار مدیرعامل و مسئول امور بین‌الملل در خصوص بازدید صورت گرفته از منطقه یک آزادراه تهران - شمال گفت :‌ این آزادراه یکی از ابر پروژه‌های راهسازی کشور است که به دست توانمند مهندسان ایرانی و با استفاده از تجهیزات داخلی در دل رشته کوه‌های های البرز احداث می‌شود و با توجه به موقعیت ویژه کشور تاجیکستان و کوهستانی بودن آن تجربیات ساخت آزادراه تهران - شمال می‌تواند نمونه بارزی برای صدور خدمات فنی و مهندسی به این کشور باشد .
  مطالب مرتبط

  بررسی ۲ پروژه ریلی و جاده‌ای شاهرود و کرمانشاه در کارگروه ارزیابی و تصویب طرح های توجیهی

  بررسی ۲ پروژه ریلی و جاده‌ای شاهرود و کرمانشاه در کارگروه ارزیابی و تصویب طرح های توجیهی

  در خصوص طرح احداث خط ریلی گرگان – شاهرود – طبس ، مقرر شد پس از واقعی‌سازی هزینه اجرای پروژه (به‌ خصوص هزینه اجرای ابنیه فنی) گزارش مطالعات اقتصادی نیز ویرایش شود و در صورت کفایت شاخص‌های اقتصادی ، با توجه به عبور محور از جنگل هیرکانی با گونه‌های کمیاب گیاهی ، اخذ مجوزهای ...

  |

  تخصیص اعتبار ۳۲۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه احداث راه‌آهن همدان - سنندج

  تخصیص اعتبار ۳۲۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه احداث راه‌آهن همدان - سنندج

  این محدوده در سه قطعه اجرایی تعریف شده است که قطعه اول به طول ۶۴ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در بخش زیرسازی ، قطعه دو به طول ۵۶ کیلومتر با ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی و قطعه سوم به طول ۳۰ کیلومتر که زیرسازی آن ۱۰۰ درصد تکمیل شده است .

  |

  استفاده از تجربیات گذشته اصل اساسی در اجرا و نظارت بر پروژه‌های راهسازی

  استفاده از تجربیات گذشته اصل اساسی در اجرا و نظارت بر پروژه‌های راهسازی

  مستند سازی تجربیات خوب و بد در یک پروژه و ثبت دانش منجر به ارایه راه حل درست در تجربیات بعدی خواهد بود . توجه به مقوله کیفیت عمر پروژه را افزایش می‌دهد که کاهش هزینه‌های نگهداری و حفظ سرمایه‌های ملی کشور را به دنبال دارد .

  |

  افتتاح ۶۲ کیلومتر بزرگراه در استان یزد همزمان با سفر رئیس جمهور

  افتتاح ۶۲ کیلومتر بزرگراه در استان یزد همزمان با سفر رئیس جمهور

  محور اردکان - چوپانان موجب اتصال مراکز صنعتی ، معدنی ، کشاورزی و جمعیتی منطقه به یکدیگر می‌شود و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و سوخت و همچنین کاهش آمار سوانح و تصادفات جاده‌ای از دیگر مزایای بهره‌برداری از این محور محسوب می‌شود .

  |

  نظرات کاربران