در حال بارگذاری ...
 • اختصاص ۷۵ درصد ظرفیت ناوگان مسافربری جاده‌ای کرمان به اربعین حسینی

  با توجه به روند رو به افزایش تعداد زائران اربعین استان کرمان پیش‌بینی می‌شود که ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران استان کرمان نیاز داشته باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان در نشست ستاد اربعین استان گفت : در مصوبه‌ای که ستاد مرکزی اربعین در سوم مهرماه امسال ارسال کرد ، حداقل ۷۵ درصد ظرفیت ناوگان حمل و نقل باید به اربعین اختصاص داده شود .

  سیدعلی حاج سیدعلیخانی اظهار داشت : از ۲۳ محرم تا ۶ صفر سال گذشته ۹۰۶ نفر مسافر به مرز شلمچه داشته‌ایم اما در مدت مشابه سال جاری این رقم به  ۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده یعنی تاکنون هشت برابر افزایش یافته است . در مرز مهران سال گذشته در همین بازه زمانی ۷۷۴ نفر مسافر از کرمان به مرز مهران داشته‌ایم که این رقم در سال جاری به ۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده و ۶ برابر افزایش داشته‌ایم .

  حاج سیدعلیخانی با اشاره به اینکه ۵۰۰ اتوبوس برای جابه‌جایی زائران استان کرمان اختصاص داده شده است ، گفت : با توجه به روند رو به افزایش تعداد زائران اربعین استان کرمان پیش‌بینی می‌شود که ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران استان کرمان نیاز داشته باشیم .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان یادآور شد : سال گذشته بدون اینکه مشکلی برای سرویس‌های عادی ایجاد شود بحث اربعین را پوشش دادیم و از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، تعداد ۳۵۰ دستگاه را به حمل و نقل اربعین اختصاص دادیم اما امسال مجبوریم ، ۵۰۰ دستگاه را به اربعین اختصاص دهیم و در صورت روند افزایش زائرین باید خیلی از سرویس‌های داخلی را تعطیل کنیم .

  حاج سیدعلیخانی با اشاره به اینکه طرح اربعین از ۱۰ مهر ماه شروع شده و تا ۲۹ که بازگشت مسافران از مراسم پیاده‌روی اربعین است به پایان می‌رسد ، افزود : تاکنون حدود ۱۱ هزار نفر مسافر از طریق حمل و نقل اتوبوسی به مرز انتقال داده شده است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران