در حال بارگذاری ...
 • اختصاص ۷۵ درصد ظرفیت ناوگان مسافربری جاده‌ای کرمان به اربعین حسینی

  با توجه به روند رو به افزایش تعداد زائران اربعین استان کرمان پیش‌بینی می‌شود که ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران استان کرمان نیاز داشته باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان در نشست ستاد اربعین استان گفت : در مصوبه‌ای که ستاد مرکزی اربعین در سوم مهرماه امسال ارسال کرد ، حداقل ۷۵ درصد ظرفیت ناوگان حمل و نقل باید به اربعین اختصاص داده شود .

  سیدعلی حاج سیدعلیخانی اظهار داشت : از ۲۳ محرم تا ۶ صفر سال گذشته ۹۰۶ نفر مسافر به مرز شلمچه داشته‌ایم اما در مدت مشابه سال جاری این رقم به  ۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده یعنی تاکنون هشت برابر افزایش یافته است . در مرز مهران سال گذشته در همین بازه زمانی ۷۷۴ نفر مسافر از کرمان به مرز مهران داشته‌ایم که این رقم در سال جاری به ۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده و ۶ برابر افزایش داشته‌ایم .

  حاج سیدعلیخانی با اشاره به اینکه ۵۰۰ اتوبوس برای جابه‌جایی زائران استان کرمان اختصاص داده شده است ، گفت : با توجه به روند رو به افزایش تعداد زائران اربعین استان کرمان پیش‌بینی می‌شود که ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران استان کرمان نیاز داشته باشیم .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان یادآور شد : سال گذشته بدون اینکه مشکلی برای سرویس‌های عادی ایجاد شود بحث اربعین را پوشش دادیم و از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، تعداد ۳۵۰ دستگاه را به حمل و نقل اربعین اختصاص دادیم اما امسال مجبوریم ، ۵۰۰ دستگاه را به اربعین اختصاص دهیم و در صورت روند افزایش زائرین باید خیلی از سرویس‌های داخلی را تعطیل کنیم .

  حاج سیدعلیخانی با اشاره به اینکه طرح اربعین از ۱۰ مهر ماه شروع شده و تا ۲۹ که بازگشت مسافران از مراسم پیاده‌روی اربعین است به پایان می‌رسد ، افزود : تاکنون حدود ۱۱ هزار نفر مسافر از طریق حمل و نقل اتوبوسی به مرز انتقال داده شده است .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت بازگشت زوار اربعین از طریق ناوگان حمل و نقل اتوبوسی

  تشریح آخرین وضعیت بازگشت زوار اربعین از طریق ناوگان حمل و نقل اتوبوسی

  اگر موضوع سودجویی یا افزایش قیمت کرایه اتوبوس در پایانه‌های مرزی از سوی زوار اعلام شود ، بلافاصله نماینده‌های سازمان تعزیرات حکومتی ورود کرده و برخورد قانونی خواهند داشت و به نوعی تشکیل پرونده و طرح در کمیسیون‌های مربوطه در دستور کار قرار دارد .

  |

  ​ بازدید وزرای کشور و راه و شهرسازی از قرارگاه مرکزی کمیته حمل و نقل جاده ای اربعین

  ​ بازدید وزرای کشور و راه و شهرسازی از قرارگاه مرکزی کمیته حمل و نقل جاده ای اربعین

  در راستای اجرای طرح‌های نظارتی بر ناوگان و راننده ، در سال‌جاری برای اولین بار با استفاده از سامانه سپهتن در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای ، تمامی ناوگان فعال در چرخه جابه‌جایی زائران ، رصد شدند و با استفاده از امکانات این سامانه ، امکان تماس و ارتباط پیامکی با راننده‌‌ها فراهم ...

  |

  ورود ۵۹۷ هزار نفر زائر اربعین به کشور طی دو روز گذشته

  ورود ۵۹۷ هزار نفر زائر اربعین به کشور طی دو روز گذشته

  با توجه به افزایش تعداد زائران وارد شده به مرزهای غرب کشور ، با تمهیدات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای ،بالغ بر ۱۲ هزار دستگاه ناوگان اتوبوس برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی تدارک دیده شده است .

  |

  بازدید وزرای راه و شهرسازی و کشور از پایانه مرزی شلمچه

  بازدید وزرای راه و شهرسازی و کشور از پایانه مرزی شلمچه

  در زمان اربعین مشکلی در جاده‌های منتهی به مرزها نبوده است و در این زمینه فقط بخشی از جاده مهران به ایلام دچار مشکلاتی است که تا چند ماه آینده عملیات در این محور نیز به اتمام می‌رسد و محور مذکور نیز چهار خطه می‌شود . 

  |

  نظرات کاربران