در حال بارگذاری ...
 • توجه جدی به توسعه گردشکری داخلی و خارجی به عنوان اولویت مهم کشور

  سیر قطارهای مناسب می تواند در توسعه گردشگری در کشور بسیار تاثیرگذار باشد و وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به عنوان متولی گردشگری کشور از هرگونه برنامه ریزی و اقدامات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این زمینه حمایت می کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه توسعه گردشکری داخلی و خارجی به عنوان اولویت مهم کشور مورد توجه جدی قرار گرفته است ، گفت : در توسعه گردشگری نمی توان نقش راه آهن را در جابجایی گردشگران داخلی و خارجی نادیده گرفت .

  ولی تیموری روز دوشنبه در چهل و دومین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور تمام دستگاه های اجرایی کشور در راه آهن برگزار شد ، افزود : برای توسعه گردشگری کشور حمل ونقل ریلی و برنامه ریزی های شرکت راه آهن در ایجاد انگیزه بیشتری در این بخش ، برای ما نقطه قوت بزرگی است . در یک شهر و روستا به عنوان مقاصد گردشگران داخلی ، امکان ساخت فرودگاه وجود ندارد، لذا در این مناطق استفاده از قطارهای مسافری برای گردشگران داخلی بسیار اجتناب ناپذیراست و باید در این بخش از خدمات شرکت راه آهن استفاده بیشتری شود .

  معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد : تحلیل های ما نشان می دهد که مقصد ۹۰ درصد گردشگران داخلی شهرهای کوچک و روستاها هستند وعموما اقشارمتوسط جامعه برای انجام سفرهای گردشگری در کشور تمایل بیشتری دارند .

  تیموری سپس از برنامه های راه آهن در توسعه گردشگری داخلی و خارجی قدردانی کرد و گفت : سیر قطارهای مناسب می تواند در توسعه گردشگری در کشور بسیار تاثیرگذار باشد و وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به عنوان متولی گردشگری کشور از هرگونه برنامه ریزی و اقدامات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این زمینه حمایت می کند .

  وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۷۰۰ شرکت خدمات مسافرتی بخش خصوصی درکشور دارای مجوز برای فعالیت های قانونی در بخش گردشگری هستند ، گفت : علاوه بر دستگاه های اجرایی ، این شرکت ها نیز می توانند در توسعه گردشگری کشور بسیار ایفای نقش کنند .

  معاون وزیر گردشگری تاکید کرد : بخش گردشگری یک حوزه فرابخشی است و تنها یک سازمان و یا دستگاه اجرایی در این بخش وظیفه ندارد ، بلکه خدمت به مردم و گردشگران یک وظیفه عمومی است تا مردم عزیز ما با یک خاطره خوشی سفرهای خود را انجام دهند .

  تیموری در پایان با اشاره به اهمیت جابجایی زائران حسینی توسط ناوگان ریلی کشور یادآور شد : خوشبختانه چهل و دومین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با ایام اربعین تقارن شده و این وظیفه مهمی است تا همه دست اندرکاران سفر با اولویت بتوانند به زائران حسینی در این ایام خدمت رسانی کنند .

  لازم به ذکر است ، چهل و دومین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و نمایندگانی از دستگاه های اجرایی کشور روز دوشنبه ( ۱۵ مهرماه سال جاری) در شرکت راه آهن برگزار شد .
  مطالب مرتبط

  استفاده از ظرفیت‌های انجمن خیرین راه و ترابری برای کمک به توسعه حمل و نقل ریلی

  استفاده از ظرفیت‌های انجمن خیرین راه و ترابری برای کمک به توسعه حمل و نقل ریلی

  امروزه راه آهن با حضور خود در شهرها و روستاها نه تنها موجب ارتقا شاخص های توسعه یافتگی آن مناطق به حساب می آید که بالاتر از آن یکی از ارکان هویت بخش به شهرها و روستاهای واقع در مسیر خود شمرده می شود .

  |

  اضافه شدن ۳۲ رام قطار برای تسهیل بازگشت زائران اربعین حسینی

  اضافه شدن ۳۲ رام قطار برای تسهیل بازگشت زائران اربعین حسینی

  سال گذشته برای ایام اربعین ۲۹۶ هزار صندلی برای جابجایی زائران حسینی اختصاص یافت اما با برنامه ریزی راه آهن امسال بیش از ۴۵۷ هزار صندلی برای هموطنان ظرفیت سازی شده که در مقایسه با سال گذشته ۶۴ درصد افزایش یافته است .

  |

  نظرات کاربران