در حال بارگذاری ...
 • گزارش عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در شش ماه نخست سال ۹۸

  در مدت زمان یاد شده ، یک میلیون و ۶۱۱ هزار تن ترانزیت و همچنین سه میلیون و ۸۲۶ هزار و ۹۹۴ تن از اینگونه کالاها با رشد ۸ درصدی وارد بندر شهید رجایی شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اعلام خبر صادرات ۱۹ میلیون تن کالای غیرنفتی در بزرگترین بندر ایران با رشد ۱,۶ درصدی گفت : در بخش فرآورده های نفتی نیز ، رویه ترانزیت رشد ۸۱ درصدی داشته است .

  اله مراد عفیفی پور با ارایه گزارشی از عملکرد شش ماه نخست سال ۹۸ در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ، اظهار داشت : در این دوره زمانی ، حجم عملیات جابجایی کالاهای نفتی و غیر نفتی به رقم ۴۰ میلیون و ۷۴ هزار و ۵۲۴ تن رسید که در همسنجی با سال گذشته رشد ۶,۶ درصدی داشته است .

  وی حجم تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی را ۲۶ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۲۱۳ تن با رشد ۶,۷ درصدی اعلام کرد و گفت : همچنین ، ۱۳ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۳۱۱ تن فرآورده نفتی با افزایش ۶.۵ درصدی در این بندر تخلیه و بارگیری شد .

  افزایش ۱۱,۶ درصدی صادرات غیرنفتی

  عفیفی پور با اشاره به افزایش ۱۱,۶ درصدی صادرات غیرنفتی افزود : حجم صادرات این کالاها در بزرگترین بندر تجاری ایران به رقم ۱۹ میلیون و ۳۳ هزار و ۸۶۵ تن رسید .

  این مقام مسئول از ترانشیپ یک میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۲۲ تن کالای غیرنفتی از این بندر به بنادر دیگر منطقه خبر داد که رشد ۲۰ درصدی داشته است .

  ترانزیت ۱,۶ میلیون تن کالای غیرنفتی

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از کابوتاژ ۱۴۷ هزار و ۶۱۲ تن کالای غیرنفتی با افزایش ۱۰۰ درصدی طی شش ماه اخیر سخن به میان آورد و گفت : در مدت زمان یاد شده ، یک میلیون و ۶۱۱ هزار تن ترانزیت و همچنین سه میلیون و ۸۲۶ هزار و ۹۹۴ تن از اینگونه کالاها با رشد ۸ درصدی وارد بندر شهید رجایی شد .

  صادرات نفتی ۱۶ درصد افزایش یافت

  عفیفی پور در بخش دیگری از گزارش عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی نیمه نخست امسال ، افزود : طی این مدت ، ۴ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۱۶۳تن فرآورده نفتی به خارج از کشور با رشد ۱۶,۲ درصدی صادر شده است .

  افزایش ۸۱ درصدی ترانزیت نفتی

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : در این مدت، ۸ میلیون و ۷۶۲ هزار تن با رشد ۱۱,۳ درصدی ، کابوتاژ و ۴۴هزار و ۳۱۷تن فرآورده نفتی، ترانزیت شد که رشد ۸۱.۵ درصدی داشته است .

  رشد ۱۰,۵ درصدی تعداد کشتی های ورودی

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد : از ابتدای سال ۹۸ تا آغاز مهرماه جاری ، دوهزار و ۱۳۲ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شد که همسنجی این حجم از تردد شناور به در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ، نشانگر افزایش ۱۰,۵ درصدی است . از مجموع کل شناورهای ورودی به این بندر ، یکهزار و ۷۳۶ فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن(افزایش ۶درصدی) و ۳۹۶ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن (رشد ۳۴ درصدی) بوده است .
  مطالب مرتبط

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام داده است که در نتیجه این اقدامات فرایند واردات کالای اساسی بدون هیچگونه مشکلی از طریق بنادر کشور ادامه دارد .

  |

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  به ‌رغم تحریم ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیر قانونی بر کشور تحمیل شده و همچنین تلاش هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت های بندری صورت می گیرد ، روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشورمان مناسب است .

  |

  نظرات کاربران