در حال بارگذاری ...
 • امضا تفاهم‌نامه توسعه دانش محور و بهبود در فعالیت‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای

  در سال گذشته ، رویکرد جدیدی در این سازمان برای ارتباط منسجم با مراکز توسعه و فناوری در حوزه حمل و نقل و راهداری ، شکل گرفت و قرارداد همکاری‌های علمی با مراکز علمی و دانشگاهی از سوی دفتر مطالعات راهبردی منعقد شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، تفاهم‌نامه توسعه دانش‌محور و بهبود در فعالیت‌های کلان و اختصاصی بخش حمل و نقل جاده‌ای، بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ، یکی از سیاست‌های اصولی وزارت راه و شهرسازی را در این برهه حساس اقتصادی ، توجه به ظرفیت‌های علمی در داخل کشور بیان کرد و اظهار داشت : در شرایط کنونی که تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران جاری است ، سیاست اصولی و پابرجا برای استفاده از توان و ظرفیت ارزشمند علمی در داخل کشور در وزارت راه و شهرسازی اتخاذ شده و امروز ۲ نمونه از اجرای این سیاست معرفی می‌شود که یک اثر فرهنگی و بنیادین در نگاه سازمانی و رفتار سازمانی وزارت متبوع به شمار می‌رود .

  اسلامی این دو تفاهم‌نامه را در حوزه هواشناسی و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد و افزود : در بخش حمل و نقل جاده‌ای ، تفاهم‌نامه میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضاء رسید که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، هوشمندسازی حمل و نقل و در نتیجه افزایش بهره‌وری و بازدهی در بخش حمل و نقل جاده‌ای محقق شود .

  وی با بیان این که حمل ونقل نقش اساسی در زندگی مردم و اقتصاد کشور دارد، افزود: هر چقدر نظام حمل و نقل کیفی‌تر و بهینه‌سازی شود ، با حداقل مصرف حداکثر بازدهی فراهم می‌شود و با استفاده از فناوری‌های جدید ، ناوگان حمل و نقل سهم بیشتری در کنترل قیمت تمام شده دارد و روند نوسازی ناوگان هم شتاب می‌گیرد .

  دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، امضای تفاهم‌نامه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای را سرآغاز همکاری‌های مشترک میان وزارت ر اه و شهرسازی و شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد و افزود : این امر موجب خرسندی است که از توان و ظرفیت شرکت‌های داخلی و متخصصین کشور در راستای بهبود در فعالیت‌های اقتصادی بهره‌گیری شده و تجهیزات ونرم‌افزارهای بومی متناسب با نیازهای داخل کشور آماده‌سازی و تدوین می‌شود .

  وی اظهار امیدواری کرد : با رفع موانع و توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ، محیط مناسبی برای پویایی و رشد اقتصادی در حوزه‌های مختلف فعالیتی در وزارت راه و شهرسازی فراهم شود .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان ر اهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای ، با اشاره به سهم بالای ۹۰ درصدی حمل و نقل جاده‌ای در حمل و نقل عمومی کشور ، اظهار داشت : در سال گذشته ، رویکرد جدیدی در این سازمان برای ارتباط منسجم با مراکز توسعه و فناوری در حوزه حمل و نقل و راهداری ، شکل گرفت و قرارداد همکاری‌های علمی با مراکز علمی و دانشگاهی از سوی دفتر مطالعات راهبردی منعقد شده است .

  وی افزود : در ادامه این روند و به منظور استفاده از تجربیات موفق دنیا در زمینه توسعه و بهبود حمل و نقل کشور ، ارتقا خدمات ، بهره‌وری و تسهیل امور حمل ونقل کشور، تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفت و امروز به امضاء رسید . از سوی دفتر مطالعات راهبردی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کمیته‌های مشترک کاری تشکیل شده و جلسات این کمیته‌ها در حال برگزاری است .

  این گزارش حاکی است تفاهم‌نامه یادشده از سوی منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به امضا رسید.
  مطالب مرتبط

  در حال حاضر اعلام بار کالاهای اساسی در بنادر به صورت ویژه انجام می‌گیرد تا در حداقل زمان ممکن نسبت به صدور حواله بارگیری و اعزام کامیون به بندر اقدام شود .

  |

  تاکنون چندین تیم از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بازدیدهای از مسیرهای منتهی به پایانه‌های مرزی مهران ، شلمچه ، چذابه ، خسروی و محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی میرجاوه و ریمدان به جهت ورود اتباع کشور پاکستان که امسال پیش‌‎بینی می‌شود با حجم بالاتری سفر کنند ، صورت ...

  |

  برنامه‌ریزی‌ها با رویکرد ارتقا حداکثری خدمات حمل و نقل از نظر کمی و کیفی و ارتقا سطح تردد ایمن ناوگان در سطح جاده‌های کشور انجام پذیرفته که ماحصل آن در قالب بخشنامه‌هایی به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ابلاغ شده است .

  |

  هم‌اکنون زمینه بسیار گسترده‌ای برای همکاری کشورهای عضو موافقتنامه تراسیکا با جمهوری اسلامی ایران فراهم می باشد ، از این رو علاقمند به استفاده بهینه از مزایا ، پروژه‌ها و دوره‌های متنوعی که هرساله در چارچوب موافقتنامه مذکور در محل دبیرخانه و یا سایر کشورهای عضو ارائه و یا ...

  |

  در بدبینانه ترین حالت ، ۳۵ تا ۳۶ هزار میلیارد تومان برای نگهداری راه‌ها نیاز است در حالی که کل موجودی اعتبارات سازمان در پایان سال گذشته ، ۱۴ هزار میلیارد تومان بود . با این حال خداوند را شاکریم که اتفاقات خوبی هم افتاده و با توجه به همراهی نمایندگان محترم در زمینه بودجه ، ...

  |

  نظرات کاربران