در حال بارگذاری ...
 • امضا تفاهم‌نامه توسعه دانش محور و بهبود در فعالیت‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای

  در سال گذشته ، رویکرد جدیدی در این سازمان برای ارتباط منسجم با مراکز توسعه و فناوری در حوزه حمل و نقل و راهداری ، شکل گرفت و قرارداد همکاری‌های علمی با مراکز علمی و دانشگاهی از سوی دفتر مطالعات راهبردی منعقد شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، تفاهم‌نامه توسعه دانش‌محور و بهبود در فعالیت‌های کلان و اختصاصی بخش حمل و نقل جاده‌ای، بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ، یکی از سیاست‌های اصولی وزارت راه و شهرسازی را در این برهه حساس اقتصادی ، توجه به ظرفیت‌های علمی در داخل کشور بیان کرد و اظهار داشت : در شرایط کنونی که تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران جاری است ، سیاست اصولی و پابرجا برای استفاده از توان و ظرفیت ارزشمند علمی در داخل کشور در وزارت راه و شهرسازی اتخاذ شده و امروز ۲ نمونه از اجرای این سیاست معرفی می‌شود که یک اثر فرهنگی و بنیادین در نگاه سازمانی و رفتار سازمانی وزارت متبوع به شمار می‌رود .

  اسلامی این دو تفاهم‌نامه را در حوزه هواشناسی و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد و افزود : در بخش حمل و نقل جاده‌ای ، تفاهم‌نامه میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضاء رسید که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، هوشمندسازی حمل و نقل و در نتیجه افزایش بهره‌وری و بازدهی در بخش حمل و نقل جاده‌ای محقق شود .

  وی با بیان این که حمل ونقل نقش اساسی در زندگی مردم و اقتصاد کشور دارد، افزود: هر چقدر نظام حمل و نقل کیفی‌تر و بهینه‌سازی شود ، با حداقل مصرف حداکثر بازدهی فراهم می‌شود و با استفاده از فناوری‌های جدید ، ناوگان حمل و نقل سهم بیشتری در کنترل قیمت تمام شده دارد و روند نوسازی ناوگان هم شتاب می‌گیرد .

  دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، امضای تفاهم‌نامه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای را سرآغاز همکاری‌های مشترک میان وزارت ر اه و شهرسازی و شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد و افزود : این امر موجب خرسندی است که از توان و ظرفیت شرکت‌های داخلی و متخصصین کشور در راستای بهبود در فعالیت‌های اقتصادی بهره‌گیری شده و تجهیزات ونرم‌افزارهای بومی متناسب با نیازهای داخل کشور آماده‌سازی و تدوین می‌شود .

  وی اظهار امیدواری کرد : با رفع موانع و توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ، محیط مناسبی برای پویایی و رشد اقتصادی در حوزه‌های مختلف فعالیتی در وزارت راه و شهرسازی فراهم شود .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان ر اهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای ، با اشاره به سهم بالای ۹۰ درصدی حمل و نقل جاده‌ای در حمل و نقل عمومی کشور ، اظهار داشت : در سال گذشته ، رویکرد جدیدی در این سازمان برای ارتباط منسجم با مراکز توسعه و فناوری در حوزه حمل و نقل و راهداری ، شکل گرفت و قرارداد همکاری‌های علمی با مراکز علمی و دانشگاهی از سوی دفتر مطالعات راهبردی منعقد شده است .

  وی افزود : در ادامه این روند و به منظور استفاده از تجربیات موفق دنیا در زمینه توسعه و بهبود حمل و نقل کشور ، ارتقا خدمات ، بهره‌وری و تسهیل امور حمل ونقل کشور، تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفت و امروز به امضاء رسید . از سوی دفتر مطالعات راهبردی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کمیته‌های مشترک کاری تشکیل شده و جلسات این کمیته‌ها در حال برگزاری است .

  این گزارش حاکی است تفاهم‌نامه یادشده از سوی منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به امضا رسید.
  مطالب مرتبط

  تمامی هزینه مورد نیاز این پروژه از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تامین شده است .

  |

  زائران پس از خاتمه زیارت در خاک عراق و قصد حرکت به سمت مرز ، نام مرز مورد نظر خود را که مقرر است از طریق آن به کشور بازگردند را به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ ارسال کنند تا زمان ورود به مرز با پیش‌بینی لازم ، امکانات و ناوگان لازم فراهم شود و زوار عزیز در کمترین زمان به مقاصد خود عزیمت ...

  |

  مقرر شده است سامانه فروش بلیت به نحوی اصلاح شود که در زمان درج کد ملی زائران در صورتی که در سامانه سماح ثبت نام نکرده باشند ، بلیت صادر نشده و در صورت ثبت نام بلیت به مقصد شش مرز اعلامی صادر می‌شود .

  |

  در سال گذشته میزان خسارت ناشی از سیل ، طوفان و زلزله به زیرساخت‌های حمل و نقل کشور بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان بوده است که با توجه به اهمیت تردد وسایل نقلیه جاده‌ای ، عملیات راهداری و مدیریت بحران در اولویت برنامه‌های این بخش قرار می‌گیرد .

  |

  اعلام مرز ورودی از طریق این سامانه سبب کاهش ازدحام در مرزها در زمان بازگشت ، کاهش زمان انتظار در مرز ، مدیریت سفر و دسترسی بهتر به وسیله نقلیه می‌شود .

  |

  نظرات کاربران