در حال بارگذاری ...
 • جابجایی بیش از ۷۶۹ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی طی نیمه نخست امسال

  از مجموع ۶۵۷ هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی نیمه نخست امسال، بیش از ۱۴۷ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است . همچنین ۸۴ هزار TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : طی شش ماهه نخست امسال بیش از ۷۶۹ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی جابجا شد .

  اله مراد عفیفی پور درباره عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی نیمه نخست سال جاری ، اظهار داشت : در این دوره زمانی ، در مجموع ۷۶۹ هزار و ۶۳ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر کانونی ایران تخلیه و بارگیری شد .

  به گفته وی ، از مجموع ۶۵۷ هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی نیمه نخست امسال، بیش از  ۱۴۷ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است . همچنین ۸۴ هزار TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی ۱۷۴ هزار TEU کانتینر صادراتی و ۲۵۱ هزار TEU کانتینر وارداتی با کاهش ۲۷ درصدی در این بندر طی دوره زمانی فروردین تا ابتدای مهر ماه جاری سخن گفت.

  لازم به ذکر است ، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پانامکس) بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران است که تخلیه و بارگیری ۸۲ درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد .
  مطالب مرتبط

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام داده است که در نتیجه این اقدامات فرایند واردات کالای اساسی بدون هیچگونه مشکلی از طریق بنادر کشور ادامه دارد .

  |

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  به ‌رغم تحریم ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیر قانونی بر کشور تحمیل شده و همچنین تلاش هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت های بندری صورت می گیرد ، روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشورمان مناسب است .

  |

  نظرات کاربران