در حال بارگذاری ...
 • تلاش برای تاسیس صندوق توسعه حمل‌ونقل در سال جاری

  وزارت راه و شهرسازی در تلاش است یک سطحی از روابط و تعاملات را برای اعمال کمترین میزان دخالت در مدیریت طرح‌های عمرانی و پروژه‌ها به وجود آورد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان ، پروژه در دست اجرا است» گفت : این پروژه‌ها با استفاده از توان شرکت‌های راهسازی در دست اجرا هستند و همواره بخش خصوصی به عنوان بدنه سازندگی کشور در اولویت قرار دارد .

  شامگاه ششم مهرماه همایش بزرگ راهسازان با حضور وزیر راه و شهرسازی و به همت انجمن شرکت‌های راهسازی برگزار شد .

  وزیر راه و شهرسازی در این مراسم ضمن قدردانی از انجمن شرکت‌های راهسازی ایران و گرامیداشت یاد کسانی که تلاش‌های موثری در حوزه سازندگی داشته اند ، اظهار داشت : به‌رغم تمام مشکلات اعتباری و کمبود بودجه ، برای اعتلای این سرزمین نیاز به سازندگی داریم . اگرچه در گذشته منابع مالی کافی وجود داشته و به درستی استفاده نشده است اما مرور آن‌ها دردی دوا نمی‌کند .

  اسلامی با بیان اینکه «حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان ، پروژه در دست اجرا قرار دارد» گفت ؛ این پروژه‌ها با استفاده از توان شرکت‌های راهسازی در دست اجرا هستند و همواره بخش خصوصی به عنوان بدنه سازندگی کشور در اولویت قرار دارد . وزارت راه و شهرسازی در تلاش است یک سطحی از روابط و تعاملات را برای اعمال کمترین میزان دخالت در مدیریت طرح‌های عمرانی و پروژه‌ها به وجود آورد .

  تخصیص‌های نامربوط بازگردانده می‌شوند

  وی خاطرنشان کرد : در مدتی که من در سنگر راه و شهرسازی خدمتگذاری می‌کنم ، تلاش شده تخصیص‌های نامربوط بازگردانده شود . در باقی موارد نیز با صبر و منطق از مداخلات جلوگیری شده و این روند ادامه دارد .

  اسلامی با اشاره به پیگیری‌های در دست انجام برای ایجاد منابع مالی پایدار در راستای توسعه حمل‌ونقل بیان داشت : خوشبختانه صندوق توسعه حمل‌ونقل مصوب ، ابلاغ و منابعی نیز برای آن دیده شد و امیدواریم در سال‌جاری تاسیس شود . سرفصل‌هایی نیز برای آن دیده شد تا به عنوان یک ذخیره اعتباری از طرح‌های عمرانی پشتیبانی کند .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مساله اسناد خزانه و نرخ تنزیل آن نیز تاکید کرد : باید در پیشبرد برنامه‌ها به گونه‌ای مشارکت کنیم که مرتکب حق‌الناس نشویم . در مقابل نیز از آنجایی که اسناد خزانه بیت‌المال محسوب می‌شود ، آیتم نویس‌ها هم نسبت به بیت‌المال ملاحضه داشته باشند .

  اسلامی با اشاره به قرار گرفتن ساخت و توسعه راه‌آهن‌ در قانون مشارکت‌های احداث زیرساخت‌های حمل‌ونقل اظهار کرد : اخیرا موفق به دریافت مصوبه انعقاد قرارداد مشارکت در اجرای پروژه اتصال بیرجند به راه آهن بافق - مشهد شدیم و تعداد دیگری نیز در راه است . لذا شرکت‌های راهسازی می‌توانند با تشکیل کنسرسیوم و مشارکت با بانک‌های توانمند در پروژه‌های ریلی مشارکت کنند .

  این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر بالا بردن اولویت‌های اجرایی آزادراه‌ها در کریدورهای داخلی ، افزود : مانطق دو و سه آزادراه تهران - شمال نیز باید تکمیل شوند و ظرفیت جاده‌ای برای دسترسی مردم به شمال کشور افزایش یابد . جاده ساحلی شمال هم  یک پروژه بزرگی است که اگر در قالب یک پکیج سرمایه‌گذاری با کارکرد‌های جانبی آن دیده شود ، به عنوان یک سرمایه‌گذاری ارزشمند، بازده مالی بالایی در بر داشته باشد .

  ثبت رکورد پیشرفت فیزیکی ماهانه ۵ درصد در قطعه ۳ آزادراه تبریز - مرند - بازرگان

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت فیزیکی قطعه ۳ آزادراه تبریز - مرند - بازرگان بیان داشت : به‌رغم اینکه پیش‌بینی ‌ما پیشرفت فیزیکی ماهانه ۳ درصد بود ، اما به همت کنسیرسیوم متشکل از پیمانکاران داخلی الان رکورد پیشرفت فیزیکی ماهانه ۵ درصد ثبت شد . دو قطعه دیگر نیز در این آزادراه باید با سرعت شروع شود .

  اسلامی استفاده از فرصت صادرات خدمات فنی – مهندسی را مهم برشمرد و گفت : با پیگیری‌های انجام شده در حوزه بین‌الملل زمینه‌های همکاری جدیدی در روابط با کشور‌های مختلف از جمله ترکمنستان و سوریه ایجاد شد و بخش خصوصی ایران می‌تواند از این فرصت استفاده کند .

  وی با تاکید بر اینکه «باید همه با هم با صبوری و همدلی به صورت متحد از این مقطع با موفقیت عبور کنیم.» یادآور شد : خوشبختانه پروژه‌ها فعال هستند و تمام تلاش ما جلوگیری از تعطیلی کارگاه‌های عمرانی است و به این اقدام اهتمام ویژه داریم .
  مطالب مرتبط

  پیام تبریک وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  پیام تبریک وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  بدون شک ، اکنون که ایران در دوره ای حساس قرار دارد و تحریم های ظالمانه جهانی ، در گام نخست ، صنعت هوانوردی کشورمان را هدف قرار داده است ، تلاش قابل ستایش شما ، بیش از پیش اهمیت دارد و ایمنی پروازها در آسمان ایران ، هم در پروازهای داخلی و هم در پروازهای عبوری از آسمان کشورمان ، ...

  |

  بازدید وزرای راه و شهرسازی و کشور از پایانه مرزی شلمچه

  بازدید وزرای راه و شهرسازی و کشور از پایانه مرزی شلمچه

  در زمان اربعین مشکلی در جاده‌های منتهی به مرزها نبوده است و در این زمینه فقط بخشی از جاده مهران به ایلام دچار مشکلاتی است که تا چند ماه آینده عملیات در این محور نیز به اتمام می‌رسد و محور مذکور نیز چهار خطه می‌شود . 

  |

  توافق ایران و ترکمنستان برای توسعه حمل و نقل هوایی ، دریایی و ریلی

  توافق ایران و ترکمنستان برای توسعه حمل و نقل هوایی ، دریایی و ریلی

  در پایان پانزدهمین اجلاس کمیسیون‌ مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان سندپروتکل این اجلاس در زمینه‌های حمل ونقل ، ترانزیت ، نفت و گاز و انرژی به امضای محمد اسلامی رییس هیات ایرانی کمیسیون مشترک و وزیر خارجه ترکمنستان رسید .

  |

  بررسی توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و ترکمنستان

  بررسی توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و ترکمنستان

  وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان در راس هیاتی برای شرکت در نشست‌های دو جانبه با وزاری حمل‌ونقل و صنعت ،‌ همچنین سخنرانی در همایش مشترک تجاری عازم عشق آباد شد .

  |

  نظرات کاربران