در حال بارگذاری ...
 • بررسی امکانات و اقدامات پیش بینی شده برای زوار کربلا در استان ایلام

  این همایش با همکاری پلیس راه انتظامی استان ایلام ، همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایلام ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، فوریت های پزشکی ‌، هلال احمر و سایر دستگاه های امدادی و خدماتی استان ایلام برگزار شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در همایش زائران اربعین و پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی که در استان ایلام برگزار شد ، امکانات و اقدامات پیش بینی شده برای زوار کربلا مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

  خداداد مقبلی معاون برنامه ریزی این سازمان در این همایش با اشاره به امکانات و اقدامات انجام شده در پایانه برکت اظهار داشت : با هدف روان سازی تردد ، جلوگیری از ترافیک و سهولت تردد زائران و نیروهای امدادی دو راه دسترسی مجزا در پایانه برکت آماده شده است .

  وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در پایانه برکت برای رفاه حال زائران اربعین خاطرنشان کرد : آماده کردن سه پارکینگ با ظرفیت ۵۰۰ اتوبوس ، احداث ۶۸۸ چشمه سرویس بهداشتی که ۸۰ درصد آنها انجام شده و یا درحال اجرا می باشد ، تکمیل بیش از ۵۰۰۰ سایبان برای گیت های ورودی و خروجی پایانه به منظور برقراری آرامش ، راحتی و ایجاد امنیت برای زوار حسینی از جمله اقدامات انجام شده در پایانه برکت است .

   معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این که شبکه راهها نقش ارزنده ای در چرخه اقتصادی کشور دارد ، افزود : بیش از ۹۰ درصد از جابجایی کالا و مسافر در کشور از طریق بخش حمل و نقل جاده ای انجام می شود .

  مقبلی با اشاره به شناسایی ۱۵۰۰ نقطه پرحادثه در راه های کشور افزود : از ۲۵۰ نقطه پرحادثه ای که مورد تاکید پلیس راه کشور بوده ، ۵۶ نقطه برطرف شده که از این تعداد ۲ نقطه مربوط به استان ایلام بوده است .

  شایان ذکر است این همایش با همکاری پلیس راه انتظامی استان ایلام ، همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایلام ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، فوریت های پزشکی ‌، هلال احمر و سایر دستگاه های امدادی و خدماتی استان ایلام برگزار شد .
  مطالب مرتبط

  ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران تا پایان امسال با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت

  ممنوعیت ترانزیت سوخت از ایران تا پایان امسال با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت

  به نظر می‌رسد اگر پروژه‌هایی مانند خط آهن چابهار - زاهدان - سرخس ، راه آهن بندر شهیدرجایی - آستارا (قطعه رشت - آستارا) ، آزادراه بندر امام خمینی (ره) - پایانه مرزی بازرگان ، خط آهن خواف - هرات ، راه آهن شلمچه - بصره - بندر لاذقیه (سوریه) و چند پروژه بزرگراهی دیگر هر چه سریع‌تر تکمیل ...

  |

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  با از سرگیری عملیات اجرایی پروژه بهسازی محور ایذه به سمت دهدز ، این اداره کل درصدد اضافه کردن اکیپ اجرایی دوم در قالب این پروژه است که با تدابیر اتخاذ شده این مهم نیز محقق خواهد شد تا فرآیند اجرای پروژه شتاب بیشتری به خود گیرد .

  |

  نظرات کاربران