در حال بارگذاری ...
 • نیاز به اعتبار ۳۱ میلیارد تومانی برای رفع ۲۱ نقطه حادثه خیز در خراسان جنوبی

  براساس تاکید استاندار در بازدید از راه‌های استان ، نقشه نواری برای محورها تهیه شده که در قالب آن وضعیت فعلی و نیازهای استان در زمینه پایگاه‌های امدادی احصا شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در جلسه شورای راهبری وضعیت تصادفات استان از اولویت رفع ۲۱ نقطه حادثه خیز با نیاز مالی ۳۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار خبر داد .

  جلسه شورای راهبری وضعیت تصادفات خراسان جنوبی با حضور معتمدیان استاندار خراسان جنوبی ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و اعضای کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح جاده ای استان و شورای ترافیکی استان در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد .

   جعفر شهامت در این جلسه با تسلیت ایام عزاداری ماه محرم اظهار کرد : بیشترین دلیل تصادفات استان خستگی رانندگان و عدم توجه به جلو و انحراف به چپ و تخطی از سرعت مطمئنه است همچنین ریسک کردن برخی راننده ها ، گرانی قطعات و تعمیرات خودرو و در نتیجه ترکیدن لاستیک ، استاندارد نبودن خودروها و وجود سوخت کش ها در محورهای اصلی و سرعت بیش از حد آنها مهمترین دلیل تصادفات به شمار می رود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به اینکه ۲۹ نقطه پرتصادف و ۴۹ نقطه مستعد تصادف در استان وجود دارد که هفت مورد رفع شده و هفت مورد در حال رفع شدن است، بیان کرد: ۲۱ نقطه حادثه خیز اولویت دار استان نیازمند ۳۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ایمن سازی است که در دستور کار قرار دارد .

   وی تصریح کرد : یکی از اقدامات کم هزینه که می‌تواند در رفع خستگی راننده و کاهش تصادفات تاثیر داشته باشد ، ایجاد استراحتگاه های بین راهی است ، در حال حاضر ۲۷ مجتمع بین راهی در استان داریم و ۶ باب هم در دست احداث است؛ اما با این وجود هنوز نیاز به احداث ۵۰ استراحتگاه در جاده های کویری داریم که کار اجرایی آن آغاز شده  و نیازمند تقویت اعتبارات جهت تسریع است . تا پایان امسال ۱۰۴ کیلومتر شیب شیروانی در استان ایجاد خواهیم کرد اما برای تکمیل این پروژه باید ۱۱۶۸ کیلومتر شیب شیروانی ایجاد شود .

  ۴۵ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها

  همچنین در این جلسه سرهنگ رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد ، ادامه داد : متاسفانه برخی خودروهای دولتی هم در جاده ها دچار حادثه می‌شوند ، به طوری که از ابتدای امسال ۳۱ از تصادفات مربوط به خودروهای دولتی است .

  وی با بیان اینکه ۵۰ درصد فوتی ها در سر صحنه تصادف ، ۴۷ درصد در بیمارستان و سه درصد در حین انتقال به بیمارستان فوت کردند ، گفت : حدود ۵۰ درصد تصادفات منجر به فوت به دلیل واژگونی بوده است .

  رضایی با بیان اینکه حدود ۱۷ هزار کیلومتر راه در استان وجود دارد که ۱۱ هزار کیلومتر آن آسفالته است ، اظهار کرد : بیش از ۹۱ درصد متوفیان حوادث رانندگی در استان مربوط به حوادث جاده ای است.

  سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی هم در این جلسه تاکید بر توجه دستگاههای اجرایی به موضوعات فرهنگی و فرهنگ سازی از طریق رسانه ها اظهار کرد: دستگاههای اجرایی نیازمندی ها  در این زمینه را احصا کنند و بعد از تلفیق ، صدا و سیما اینها را به صورت تجمیعی در برنامه های مختلف فرهنگ سازی کند .

  وی با بیان اینکه کار رسانه ای هزینه پایین و بازخورد بالایی دارد ، گفت : دستگاه‌های اجرایی به سمت اقدامات فرهنگی و رسانه ای بروند .

  وی با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس جمعیت هلال احمر به خراسان جنوبی قول مساعد برای احداث پنج پایگاه امدادی داده شد گفت : انتظار می رود سایر دستگاه‌ها از جمله اورژانس ، راهداری و پلیس راه نیز با استقرار فیزیکی اهتمام به خرج دهند تا شرایط بهبود یابد .

  میرجعفریان با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی توسط پلیس راه و راهنمایی و رانندگی ادامه داد : براساس تاکید استاندار در بازدید از راه‌های استان ، نقشه نواری برای محورها تهیه شده که در قالب آن وضعیت فعلی و نیازهای استان در زمینه پایگاه‌های امدادی احصا شده است .

  میرجعفریان با اشاره به مشکلات ترافیکی در شهرها و حوادث درون شهری بیان کرد : پل‌های عابر پیاده موجود در شهرها مورد استفاده واقع نمی‌شود که نیاز به بازبینی از سوی راهنمایی و رانندگی دارد .

  وی با بیان اینکه فرهنگ سازی نقطه مشترک در کمیسیون ایمنی راه‌ها و شورای ترافیک است تصریح کرد : این مهم نیاز است از سوی صدا و سیما و رسانه‌ها مورد توجه باشد .

  همچنین در این جلسه مقرر شد پیشنهادات دستگاه های اجرایی در افق زمانی مشخص و اعتبار مورد نیاز ارزیابی و جهت تعیین تکلیف از منابع ملی و استانی در جلسه تخصصی در راستای تسریع در ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان مورد رسیدگی قرار گیرد . 
  مطالب مرتبط

  آزادسازی ۷۰ هزار مترمربع زمین از حریم جاده های شهرستان گناوه

  آزادسازی ۷۰ هزار مترمربع زمین از حریم جاده های شهرستان گناوه

  کسانی که قصد هرگونه عملیات اجرایی و ساخت و ساز به خصوص در محدوده محورهای ارتباطی این شهرستان را دارند قبل از اجرا باید استعلام لازم مبنی بر مالکیت و نوع کاربری زمین را از دستگاه‌های مسئول بگیرند .

  |

  انجام عملیات اصلاح شانه خاکی و شیب شیروانی ۱۸ کیلومتر از محور معلمان - جندق

  انجام عملیات اصلاح شانه خاکی و شیب شیروانی ۱۸ کیلومتر از محور معلمان - جندق

  عملیات اصلاح شانه خاکی ، شیب شیروانی و ترمیم فرونشست‌های محور مذکور به طول ۱۸ کیلومتر با به کار بکارگیری ۹ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهسازی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دامغان به صورت امانی انجام‌شده است .

  |

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  وقتی ناوگان استانداردهای لازم را داشته باشد و وارد مرحله فرسودگی نشده باشد ، در ارتقاء افزایش ایمنی جاده‌ای ، کاهش مصرف سوخت ، بهبود شاخص‌های محیط زیست و افزایش توان عملکردی ناوگان حمل و نقل داخلی و بین‌المللی مؤثر است ، ضمن آنکه افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد .

  |

  انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای مواصلاتی استان زنجان

  انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای مواصلاتی استان زنجان

  از اوایل اردیبهشت‌ماه به‌ویژه در دو هفته اخیر، فعالیت اکیپ‌های لکه‌گیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در هشت شهرستان استان آغاز شد و عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای استان در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران