در حال بارگذاری ...
 • افزایش سهم ترانزیت و تخلیه و بارگیری بنادر کشور نسبت به سال گذشته

  واردات غیر نفتی با ۱۴.۹ میلیون تن حدود ۲۳.۵ درصد رشد داشته و صادرات غیر نفتی نیز ۲۴.۶ میلیون تن بوده و ۵.۳ درصد افزایش یافته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که در سال جاری سهم ترانزیت و تخلیه و بارگیری بنادر کشور نسبت به سال گذشته افزایش یافته است .

  محمد راستاد ، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت :‌ بخش مهمی از ترانزیت کشور ترانزیت از طریق بنادر جنوبی و بنادر شمالی کشور است . به ویژه از جنوب به شمال که رونق بیشتری دارد . یکی از مزیت های مهمی که در بنادر داریم ظرفیت قابل توجه ۲۴۰ میلیون تنی بنادر است . علی الخصوص اینکه عمده بنادر مهم ایران که به سایر شقوق حمل و نقل نیز اتصال مناسبی دارند .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد : به عنوان مثال می‌توان به بندر امام خمینی (ره) ، بندر شهید رجایی و بندر امیرآباد در شمال اشاره کرد که دسترسی ریلی دارند و در حوزه توسعه ترانزیت بسیار اثر گذار هستند و بندری مانند بندر چابهار که بر اساس طرح توسعه‌ نوشته شده برای آن ، می‌تواند یکی از حلقه‌های اتصال خیلی مهم برای کشورهای همسایه در حوزه اقیانوس هند ، کشورهای CIS ، افغانستان و...  باشد .

  راستاد اعلام کرد : میزان ترانزیت غیر نفتی ما از ابتدای امسال تا کنون بیش از یک میلیون و ۷۱۲ هزار و ۱۱۷ تن بوده که از طریق بنادر تجاری کشور صورت گرفته و در همین بازه زمانی تخلیه و بارگیری کل بنادر نیز ۶۶ میلیون و ۵۳۱ هزار و  ۸۲۴ تن بوده است . میزان تخلیه و بارگیری بنادر در ماه‌های گذشته ۴.۱ درصد رشد داشته است. تخلیه و بارگیری غیرنفتی کشور که بالغ بر ۴۷ میلیون تن بوده و با بیش از ۸.۸ درصد رشد روبرو شده است .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد : واردات غیر نفتی با ۱۴.۹ میلیون تن حدود ۲۳.۵ درصد رشد داشته و صادرات غیر نفتی نیز ۲۴.۶ میلیون تن بوده و ۵.۳ درصد افزایش یافته است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران