در حال بارگذاری ...
 • تشریح مشوق های موثر برای جذب سرمایه گذار در بنادر کشور

  حمایت دولت در بحث انرژی باید به صورت دراز مدت برنامه ریزی شود ، چرا که حمایت دولت در کوتاه مدت پاسخگوی نیازهای سرمایه گذاری بندری با بازگشت سرمایه نخواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ایران ، " ارائه تخفیف های گمرکی"، "عوارض بندری رقابتی و کمتر نسبت به بنادر دیگر" و " معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر" را از جمله مشوق های موثر برای جذب سرمایه گذار در بنادر عنوان کرد .

  محمدرضا صفا ؛ عضو اتاق بازرگانی ایران درباره رونق بنادر کوچک و فرصت های سرمایه گذاری که در آن وجود دارد ، گفت : " ارائه تخفیف های گمرکی"، "عوارض بندری رقابتی و کمتر نسبت به بنادر دیگر" و " معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر" می توانند مشوقی برای جذب سرمایه گذار در بنادر و توجیهی برای حضور سرمایه گذار در بنادر باشند .

  وی ارائه وام های کم سود به سرمایه گذار برای حضور پررنگ تر در بنادر" را مشوقی دیگر برای سرمایه گذاری برشمرد و اظهار داشت : سرمایه گذاری در زیرساخت های تولیدی در بنادر کوچک باید از حمایت دولت در بخش تامین انرژی و سرمایه گذاری در این زمینه برخوردار باشد .

  به گفته صفا ، حمایت دولت در بحث انرژی باید به صورت دراز مدت برنامه ریزی شود ، چرا که حمایت دولت در کوتاه مدت پاسخگوی نیازهای سرمایه گذاری بندری با بازگشت سرمایه نخواهد بود .

  عضو اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه " رونق بندر به خودی خود در اولویت قرار دارد "، تاکید کرد : توسعه حمل و نقل ریلی برای دولت هزینه بر خواهد بود و تا زمانی که رونق اقتصادی مناسب برای بندر ایجاد نشود ، توسعه خطوط ریلی در بنادر کوچک توجیه اقتصادی نخواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  فراهم شدن حمل مستقیم غلات از کشتی توسط قطار در بندر شهید رجایی

  فراهم شدن حمل مستقیم غلات از کشتی توسط قطار در بندر شهید رجایی

  صرفه جویی در مصرف سوخت ، کمک به حفظ محیط زیست ، ارتقاء بهره وری شبکه و ناوگان راه آهن کشور و عملیات بندری و به طور کلی افزایش سهم حمل ریلی کشور ، از دیگر مزیت های حمل مستقیم محمولات از کشتی به قطار است .

  |

  تشریح برنامه های بندری و دریایی سیستان و بلوچستان در سال جاری

  تشریح برنامه های بندری و دریایی سیستان و بلوچستان در سال جاری

  پیاده سازی طرح همیار ناجی و تجهیز و بهره برداری از شناورهای طرح ، تامین تجهیزات و لوازم ایمنی فردی جستجو و نجات دریایی و دوربین تصویربرداری همراه ، ساماندهی سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۰ ، تامین تجهیزات هیدروگرافی و اجرای دستورالعمل های دریایی به عنوان بخشی از اهداف مهم حوزه ...

  |

  رشد ۳۲ درصدی صادرات کالا از بنادر آبادان در سال گذشته

  رشد ۳۲ درصدی صادرات کالا از بنادر آبادان در سال گذشته

  افزایش صادرات به میزان ۳۱ هزار و ۲۱۱ تن در بنادر آبادان با رشد ۳۲ درصدی ، انجام خدمات بندری به ۷۷ نگله به وزن حداقل ۱۰ هزار تن محموله ورودی از دریا مربوط به فاز ۲ پالایشگاه و نیز انجام خدمات بندری به ۱۰۹ نگله به وزن حدود ۱۰ هزار تن محموله ورودی از خشکی مربوط به فاز ۲ پالایشگاه از ...

  |

  مهمترین اهداف و برنامه های حوزه بندری و دریایی استان هرمزگان در سال ۹۹

  مهمترین اهداف و برنامه های حوزه بندری و دریایی استان هرمزگان در سال ۹۹

  تعمیرات اساسی و زیرآبی اسکله فلزی شناور بندرگاه شهیدحقانی ، شهید ذاکری قشم و همچنین ساخت و نصب اسکله های فلزی شناور مبادی گردشگری (بنادر دوربنی و دهخدای قشم) با هدف اجرای برنامه به منظور حفظ ظرفیت پایانه های مسافری دریایی از دیگر اهدافی است که در راستای تحقق آن در سال آینده ...

  |

  نظرات کاربران