در حال بارگذاری ...
 • تشریح مشوق های موثر برای جذب سرمایه گذار در بنادر کشور

  حمایت دولت در بحث انرژی باید به صورت دراز مدت برنامه ریزی شود ، چرا که حمایت دولت در کوتاه مدت پاسخگوی نیازهای سرمایه گذاری بندری با بازگشت سرمایه نخواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ایران ، " ارائه تخفیف های گمرکی"، "عوارض بندری رقابتی و کمتر نسبت به بنادر دیگر" و " معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر" را از جمله مشوق های موثر برای جذب سرمایه گذار در بنادر عنوان کرد .

  محمدرضا صفا ؛ عضو اتاق بازرگانی ایران درباره رونق بنادر کوچک و فرصت های سرمایه گذاری که در آن وجود دارد ، گفت : " ارائه تخفیف های گمرکی"، "عوارض بندری رقابتی و کمتر نسبت به بنادر دیگر" و " معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر" می توانند مشوقی برای جذب سرمایه گذار در بنادر و توجیهی برای حضور سرمایه گذار در بنادر باشند .

  وی ارائه وام های کم سود به سرمایه گذار برای حضور پررنگ تر در بنادر" را مشوقی دیگر برای سرمایه گذاری برشمرد و اظهار داشت : سرمایه گذاری در زیرساخت های تولیدی در بنادر کوچک باید از حمایت دولت در بخش تامین انرژی و سرمایه گذاری در این زمینه برخوردار باشد .

  به گفته صفا ، حمایت دولت در بحث انرژی باید به صورت دراز مدت برنامه ریزی شود ، چرا که حمایت دولت در کوتاه مدت پاسخگوی نیازهای سرمایه گذاری بندری با بازگشت سرمایه نخواهد بود .

  عضو اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه " رونق بندر به خودی خود در اولویت قرار دارد "، تاکید کرد : توسعه حمل و نقل ریلی برای دولت هزینه بر خواهد بود و تا زمانی که رونق اقتصادی مناسب برای بندر ایجاد نشود ، توسعه خطوط ریلی در بنادر کوچک توجیه اقتصادی نخواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  امضا یادداشت تفاهمنامه همکاری بندری و دریایی میان ایران و سوریه

  امضا یادداشت تفاهمنامه همکاری بندری و دریایی میان ایران و سوریه

  در این تفاهم نامه ، بر افزایش حمل و نقل دریایی کالا از طریق خطوط کشتیرانی دو کشور تاکید شده و مقرر شد شرکت های کشتیرانی طرفین طی جلسه مشترکی مذاکرات مربوط به این موضوع را انجام و تصمیمات نهایی را به مراجع ذیربط دو کشور اعلام نمایند .

  |

  برگزاری بیست و هفتمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور در تهران

  برگزاری بیست و هفتمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور در تهران

  سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی حاکمیت و مدیریت امور دریایی کشور و دبیرخانه هماهنگی ارگان های دریایی، متعهد است که نقش خود را در این زمینه ایفاء نماید و امید است ، در آینده نیز اقدامات خود را در این زمینه تقویت کند .

  |

  نظرات کاربران