در حال بارگذاری ...
 • تخلیه و بارگیری بیش از ۶۸ میلیون تن کالا در بنادر کشور طی نیمه نخست امسال

  در سال ۱۳۹۷ در مجموع تخلیه و بارگیری به عدد ۶۶.۷۶ میلیون تن رسید که این عدد با برنامه ریزهای سازمان بنادر و دریانوردی آنهم در شرایط تحریمی برای رونق بنادر اصلی و رشد و توسعه بنادر کوچک در نیمه اول سال ۹۸ از مرز ۶۸ میلیون تن گذشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نگاهی به آمار میزان تخلیه و بارگیری بنادر از ابتدای سال تاکنون نسبت به سال گذشته رشد حدود ۲ درصدی را نشان می دهد .

  نگاهی به آمار میزان تخلیه و بارگیری بنادر از ابتدای سال تاکنون نشان دهنده رشد نسبت به سال گذشته است . میزان تخلیه و بارگیری بنادر آبادان ، آستارا ، امام خمینی ، امیرآباد ، انزلی ، بوشهر ، جاسک ، چابهار ، خرمشهر ، شهید باهنر ، شهید رجایی ، فریدون کنار ، قشم ، گناوه ، لنگه ، نکا و نوشهر در مجموع تا امروز عدد ۶۸.۰۶ را نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۹ درصد رشد را نشان می دهد . نکته جالب در این آمار در جایی است که این آمار رشد تا روزهای پایانی نیمه نخست سال ۹۸ اتفاق افتاده است .

  در سال ۱۳۹۷ در مجموع تخلیه و بارگیری به عدد ۶۶.۷۶ میلیون تن رسید که این عدد با برنامه ریزهای سازمان بنادر و دریانوردی آن هم در شرایط تحریمی برای رونق بنادر اصلی و رشد و توسعه بنادر کوچک در نیمه اول سال ۹۸ از مرز ۶۸ میلیون تن گذشت .

  در بین مواردی همچون فله خشک و مایع ، کانتینری ، کانتینری TEU، جنرال کارگو و نفتی تنها مورد فله خشک و فله مایع هستند که توانسته رکورد سال قبلی را در نیمه نخست سال ۹۸ به دست بیاورد و از آن عبور کنند . فله خشک با ۲۷.۲۶ میلیون تن رشد حدود ۳۰ درصدی نسبت به سال ۹۷ داشته و با رشد چشمگیری از مرز حدود ۲۱ میلیون تن گذشته است . در فله مایع هم شرایط همین طور است و با ۲.۶۲ میلیون تن، رشد ۳ درصدی را به همراه داشته است .
  مطالب مرتبط

  بندر چابهار عامل تقویت همکاری های بین المللی

  بندر چابهار عامل تقویت همکاری های بین المللی

  این بندر در مسیر کریدور شمال – جنوب واقع شده و از زیرساخت مناسب برای حمل و نقل دریایی و مبادلات گسترده تجاری به ویژه برای کشورهای هندوستان ، افغانستان و کشورهای آسیای میانه و CIS برخوردار است .

  |

  نیازمند خانه‌تکانی فکری در حوزه بنادر هستیم

  نیازمند خانه‌تکانی فکری در حوزه بنادر هستیم

  کشور ما از بسترهای لازم برای توسعه بنادر برخوردار است و همانطور که می‌دانید شهرهای بزرگ دنیا در کرانه آب‌های آزاد واقع شده‌اند ، ما در جنوب ایران از نوار ساحلی مناسبی برخورداریم که بلا استفاده باقی مانده است .

  |

  پشتیبانی سازمان بین المللی دریانوردی از توانمندسازی زنان در مشاغل دریایی

  پشتیبانی سازمان بین المللی دریانوردی از توانمندسازی زنان در مشاغل دریایی

  به موازات فرصت ها و چالش های حضور گسترده تر زنان در مشاغل دریایی ، همانند گذشته ، موضوعات دیگر در چارچوب وظایف اصلی آیمو از جمله پیشبرد حمل و نقل ایمن ، محیط زیست پاک و دریانوردی کارآمد و پایدار ، نیز ترویج می شود .

  |

  نظرات کاربران