در حال بارگذاری ...
 • تاکید بر اهمیت سرعت بخشیدن به خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی

  حماسه اربعین به یمن حضور عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هر سال شکوه ، عظمت و وسعت بیشتری می‌یابد ، بنابراین به همان نسبت، باید امکانات و خدمات نیز توسط دستگاه های مرتبط به ویژه خدمات جاده‌ای و تامین وسایل نقلیه عمومی برای زائران و ایجاد تسهیلات در پایانه های مرزی افزایش یابد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، باهدف برنامه‌ریزی ، ایجاد تسهیلات و سرعت بخشیدن به خدمات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به زائران اربعین حسینی ، نشست هم‌اندیشی راهکارهای ارتقای سطح خدمات و کاهش اتلاف وقت زائران در سفرهای اربعین برگزار شد .

  عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رییس این سازمان در این نشست با تاکید بر اهمیت سرعت بخشیدن به خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی اظهار داشت : اتلاف وقت مردم حق‌الناس است و باید برای سرعت بخشیدن به سفرهای زائران اربعین حسینی ، تمام خدمات و امکانات را به خدمت بگیریم که این امر ، هم خدمت به مردم و ثواب اخروی است و هم خدمتگراران به نوعی در زیارت اربعین سهیم خواهند بود .

  وی افزود : حماسه اربعین به یمن حضور عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هر سال شکوه ، عظمت و وسعت بیشتری می‌یابد ، بنابراین به همان نسبت، باید امکانات و خدمات نیز توسط دستگاه های مرتبط به ویژه خدمات جاده‌ای و تامین وسایل نقلیه عمومی برای زائران و ایجاد تسهیلات در پایانه های مرزی افزایش یابد . ما امروز که هم‌زمان با تاسوعای حسینی در این نشست حضور یافتیم ، به مفهوم این است که باید از هر فرصتی برای خدمت‌رسانی به مردم به ویژه مشتاقان مکتب ابا عبدالله الحسین(ع) بهره بگیریم تا بتوانیم در پویایی این نهضت بی بدلیل بشریت ، سهم و وظیفه انسانی و اداری خود را ادا کنیم .

  این گزارش حاکی است در جریان این نشست ، مهندسین مشاور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی در جاده‌ها و کاهش گره‌های ترافیکی ناشی از تراکم تردد ، هرساله در مسیرهای منتهی به مهران ایجاد می‌شد ، طرح‌های مطالعاتی و راهکارهای عملیاتی خود را تشریح کردند و مقرر شد به تناسب این طرح‌های مطالعاتی ، در بازه زمانی باقی‌مانده، برای اربعین حسینی ، اقدامات اجرایی توسعه ، تکمیل و ترمیم برای تحقق موارد مطالعاتی اعلام شده از سوی معاونین و مجموعه مدیران ذی‌ربط این سازمان صورت پذیرد .

  گفتنی است در این نشست، معاونین برنامه ریزی ،راه های فرعی و روستایی،حمل ونقل و تعدادی از مدیران ذی ربط این معاونت ها حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  تأیید عملکرد و صورت‌های مالی سازمان راهداری در سال ۹۷

  تأیید عملکرد و صورت‌های مالی سازمان راهداری در سال ۹۷

  علیرغم کاهش اعتبارات در سال‌جاری ، با تلاش نیروهای ستادی و استانی در کلیه سطوح و به‌کارگیری بهینه از امکانات موجود ،عملیات راهداری و ایمن سازی جاده ها به انجام رسید که این امربه طور مستمر نیز ادامه دارد .

  |

  اصلاح ۵ نقطه حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی شهرستان فراهان

  اصلاح ۵ نقطه حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی شهرستان فراهان

  در ۵ ماهه نخست سال جاری نصب ۴ تابلوی اطلاعاتی و انتظامی در محورهای فرمهین – اراک ، فرمهین – خنجین ، فرمهین – قرمز چشمه ، نصب ۳۲۰ تابلوی مسیرنما و ۲۵ تابلوی استوانه‌ای در محورهای فرمهین – مجدآباد کهنه ، فرمهین – تفرش ، آهنگران – ساروق ، فرمهین – خنجین و نصب ۹ روشنایی جدید در ...

  |

  بهسازی و روکش آسفالت ۳۰ کیلومتر از راه‌های روستایی مازندران طی پنج ماه گذشته

  بهسازی و روکش آسفالت ۳۰ کیلومتر از راه‌های روستایی مازندران طی پنج ماه گذشته

  بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی پاسند - غریب محله ، ساری - گلما ، گرجی پل ، بالاآبدنگ - همت آباد ، داربشت - سنام و وسیه سر - وندچال از جمله محورهای روستایی بوده که عملیات بهسازی و روکش آسفالت در آنها انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران