در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  به منظور احداث این کمربندی ۱۸۳ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۴۱۸ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۲۲ هزار متر مربع قالب‌بندی ، ۴۷۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی ، ۱۶ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۳ هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، خادمی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران خبر داد و گفت : امروز با دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید به طول ۶۰۰ متر آغاز شد و بال شرقی کمربندی محمود آباد به طول ۶.۵ کیلومتر نیز به بهره‌برداری رسید . پل بزرگ کابلی پل سفید به طول ۶۰۰ متر در مجاورت پل راه‌آهن شمال کشور طراحی شده و بخشی از بزرگراه رودهن - فیروزکوه - قائم‌شهر است که در ۴۴ کیلومتری شهر قائم‌شهر قرار دارد .

  خادمی در اهمیت احداث این پل اظهار داشت : با بهره‌برداری از این پروژه ضمن حذف گره ترافیکی محدوده شهر پل سفید ، کل محور تهران - فیروزکوه - قائم‌شهر به صورت بزرگراه در دسترس خواهد بود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیستم سازه‌ای عرشه پل به صورت دال مجوف بتنی ادامه داد : این پل دارای ۲۰ دهانه است که ۲۷۵ متر طول کل پل‌های دسترسی آن و ۳۲۵ متر نیز طول پل‌های اصلی آن است . این پل دارای ۱۱۸ شمع است و برای احداث آن ۶۰ متر دیوار سازی صورت گرفته است .

  خادمی همچنین از کنارگذر جنوبی بابل نیز بازدید کرد و اظهار داشت : این کنارگذر ۱۶ کیلومتر طول دارد و به جز دو تقاطع غیرهمسطح آن در حال حاضر  زیر عبور ترافیک قرار دارد . عملیات تکمیلی در دو تقاطع غیرهمسطح به طول ۴۳ و ۱۶۰ متر باقی مانده است که در بازدید امروز وزیر راه و شهرسازی از پروژه در خصوص تملک و ارزیابی زمین‌های مسیر و تامین اعتبار مباحثی مطرح شد .

  حذف گره ترافیکی محمودآباد

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از افتتاح کمربندی محمودآباد با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت : کمربندی محمودآباد ۱۲.۵ کیلومتر است که در ضلع جنوبی این شهر طراحی شده و امروز بال شرقی آن به طول ۶.۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسید که از محدوده ترسیاب آغاز و به جاده محمودآباد - سرخرود منتهی می‌شود .

  خادمی بهره‌برداری از این کمربندی را موجب حذف بخش عمده‌ای از ترافیک شهر محمودآباد دانست و اظهار داشت : بال غربی نیز ۶ کیلومتر است و در حال حاضر در مرحله مطالعات قرار دارد .

  وی در خصوص عملیات اجرایی انجام شده در این پروژه اعلام داشت : به منظور احداث این کمربندی ۱۸۳ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۴۱۸ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۲۲ هزار متر مربع قالب‌بندی ، ۴۷۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی ، ۱۶ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۳ هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است .

  معاون وزیر راه  وشهرسازی در ادامه این سفر از بازدید محور ساری - تاکام از سوی وزیر راه و شهرسازی خبر داد و بیان کرد: این محور در اتصال دو استان مازندران و سمنان به یکدیگر و همچنین حذف گلوگاه‌‌های ترافیکی جنوب شهر ساری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

  خادمی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۷۲.۵ درصد اعلام کرد و افزود : این محور ۲۱.۵ کیلومتر است که از سال ۸۹ تا ابتدای سال ۹۷ تنها ۳ کیلومتر از این پروژه به بهره‌برداری رسیده بود . از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۵ کیلومتر آن زیر عبور قرار گرفته است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا آبان ماه سالجاری ۹ کیلومتر دیگر از این محور تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد بود . پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۸ کل محور ساری - تاکام به صورت بزرگراه در دسترس هموطنان قرار بگیرد.
  مطالب مرتبط

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه لایحه ذکر شده به صورت «خارج از دستور» و بدون دریافت نظرات کارشناسی دستگاه‌ های اجرایی در هیات وزیران به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است ، درخواست کرده است که حذف عنوان «ریل» از آن لیست ، با قید فوریت در دستور ...

  |

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستائیان است ، که باید همه جانبه ، مستمر و تحول‌آفرین باشد و با تکمیل و احداث این راه‌ها ، دسترسی مردم روستا به مراکز و همچنین انتقال تولیدات کشاورزی و دامی روستایی تسهیل می شود .

  |

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  درباره خط‌آهن رشت - آستارا توافق‌نامه‌ای بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا صورت گرفته است ، ضمن آنکه سرمایه‌گذار خارجی پروژه هم جمهوری آذربایجان است که اعلام کرده است ۵۰۰ میلیون دلار در این خط سرمایه‌گذاری می‌کند .

  |

  نظرات کاربران