در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  به منظور احداث این کمربندی ۱۸۳ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۴۱۸ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۲۲ هزار متر مربع قالب‌بندی ، ۴۷۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی ، ۱۶ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۳ هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، خادمی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران خبر داد و گفت : امروز با دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید به طول ۶۰۰ متر آغاز شد و بال شرقی کمربندی محمود آباد به طول ۶.۵ کیلومتر نیز به بهره‌برداری رسید . پل بزرگ کابلی پل سفید به طول ۶۰۰ متر در مجاورت پل راه‌آهن شمال کشور طراحی شده و بخشی از بزرگراه رودهن - فیروزکوه - قائم‌شهر است که در ۴۴ کیلومتری شهر قائم‌شهر قرار دارد .

  خادمی در اهمیت احداث این پل اظهار داشت : با بهره‌برداری از این پروژه ضمن حذف گره ترافیکی محدوده شهر پل سفید ، کل محور تهران - فیروزکوه - قائم‌شهر به صورت بزرگراه در دسترس خواهد بود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیستم سازه‌ای عرشه پل به صورت دال مجوف بتنی ادامه داد : این پل دارای ۲۰ دهانه است که ۲۷۵ متر طول کل پل‌های دسترسی آن و ۳۲۵ متر نیز طول پل‌های اصلی آن است . این پل دارای ۱۱۸ شمع است و برای احداث آن ۶۰ متر دیوار سازی صورت گرفته است .

  خادمی همچنین از کنارگذر جنوبی بابل نیز بازدید کرد و اظهار داشت : این کنارگذر ۱۶ کیلومتر طول دارد و به جز دو تقاطع غیرهمسطح آن در حال حاضر  زیر عبور ترافیک قرار دارد . عملیات تکمیلی در دو تقاطع غیرهمسطح به طول ۴۳ و ۱۶۰ متر باقی مانده است که در بازدید امروز وزیر راه و شهرسازی از پروژه در خصوص تملک و ارزیابی زمین‌های مسیر و تامین اعتبار مباحثی مطرح شد .

  حذف گره ترافیکی محمودآباد

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از افتتاح کمربندی محمودآباد با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت : کمربندی محمودآباد ۱۲.۵ کیلومتر است که در ضلع جنوبی این شهر طراحی شده و امروز بال شرقی آن به طول ۶.۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسید که از محدوده ترسیاب آغاز و به جاده محمودآباد - سرخرود منتهی می‌شود .

  خادمی بهره‌برداری از این کمربندی را موجب حذف بخش عمده‌ای از ترافیک شهر محمودآباد دانست و اظهار داشت : بال غربی نیز ۶ کیلومتر است و در حال حاضر در مرحله مطالعات قرار دارد .

  وی در خصوص عملیات اجرایی انجام شده در این پروژه اعلام داشت : به منظور احداث این کمربندی ۱۸۳ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۴۱۸ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۲۲ هزار متر مربع قالب‌بندی ، ۴۷۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی ، ۱۶ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۳ هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است .

  معاون وزیر راه  وشهرسازی در ادامه این سفر از بازدید محور ساری - تاکام از سوی وزیر راه و شهرسازی خبر داد و بیان کرد: این محور در اتصال دو استان مازندران و سمنان به یکدیگر و همچنین حذف گلوگاه‌‌های ترافیکی جنوب شهر ساری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

  خادمی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۷۲.۵ درصد اعلام کرد و افزود : این محور ۲۱.۵ کیلومتر است که از سال ۸۹ تا ابتدای سال ۹۷ تنها ۳ کیلومتر از این پروژه به بهره‌برداری رسیده بود . از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۵ کیلومتر آن زیر عبور قرار گرفته است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا آبان ماه سالجاری ۹ کیلومتر دیگر از این محور تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد بود . پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۸ کل محور ساری - تاکام به صورت بزرگراه در دسترس هموطنان قرار بگیرد.
  مطالب مرتبط

  احداث ۹۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی در برنامه کاری شرکت ساخت و توسعه

  احداث ۹۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی در برنامه کاری شرکت ساخت و توسعه

  در حال حاضر طول خطوط اصلی ریلی کشور ۱۱۰۰۰ کیلومتر است که با احتساب خطوط فرعی و آنتنی طول کل شبکه ریلی کشور به ۱۴۰۰۰ کیلومتر می‌رسد . همچنین احداث ۹۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی جدید در برنامه کاری این شرکت قرار دارد .

  |

  پروژه راه آهن رشت - آستارا نیازمند ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تملک اراضی

  پروژه راه آهن رشت - آستارا نیازمند ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تملک اراضی

  عملیات آزادسازی ۴ تا ۵ اراضی منطقه رشت - آستارا در دستور کار قرار گرفته که نیازمند تامین اعتبارات است ، خوشبختانه با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور رایزنی‌ها برای دریافت اعتبارات بیشتر صورت گرفت .

  |

  افتتاح ۳۰ کیلومتر از محور بجنورد - جنگل گلستان تا پایان سال

  افتتاح ۳۰ کیلومتر از محور بجنورد - جنگل گلستان تا پایان سال

  این پروژه یکی از پروژه های مهم و حیاتی استان است که نقش حیاتی در رونق اقتصادی و گردشگری داشته و باید پیمانکاران این پروژه فعال تر از قبل کار خود را ادامه دهند و نگاه بدبینی که بر این پروژه است را تغییر داد .

  |

  آغاز عملیات اجرایی بزرگراه آستارا - آستارا و تقاطع غیرهمسطح شلمان در استان گیلان

  آغاز عملیات اجرایی بزرگراه آستارا - آستارا و تقاطع غیرهمسطح شلمان در استان گیلان

  به منظور احداث این تقاطع بیش از ۵ هزار متر مکعب خاکریزی و بیش از ۹ هزار متر مکعب بتن‌ریزی صورت می‌گیرد و هزار تن آرماتوربندی ، ۸ هزار متر مکعب اساس و زیراساس ، ۸ هزار تن آسفالت و ۸۰ عدد شمع در این پروژه به کار خواهد رفت .

  |

  نظرات کاربران