در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به ۳۶۳ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای در مرداد ماه

  بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۲۷ اداره کل استانی به ۴۰۱ پرونده تخلف رسیدگی شد که بنا به تصمیمات متخذه ، ۲۵۲ شرکت جریمه نقدی ، ۲۷ شرکت لغو اعتبار پروانه ،۶۶ شرکت به تذکر کتبی محکوم ۵۶ شرکت نیز برائت شد . 

  ​به گزارش پرتال حمل و نقل ، در سی و دومین جلسه کمیسون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در مرداد ماه امسال در ۲۷ استان ۳۶۳ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقلی رسیدگی شد و احکام حقوقی لازم را صادر شد .

  عباسعلی بنی‌اسدی مدیرکل دفتر حقوقی و تدوین مقررات این سازمان با اعلام این خبر افزود : در اجرای بند ۴ ابلاغیه مورخ ۲۲ خرداد ماه سال‌جاری و با همکاری کارشناسان ستادی و استانی در زمینه اقدامات میدانی نظارت و برخورد با تخلفات در برخی از پایانه‌های بار و مراکز فعالیت شرکت‌های حمل و نقلی و مراکز استانها با تشکیل کمیسیون‌های اضافی و عدم پرداخت کرایه وسایرتخلفات ارتکابی شرکتها وموسسات حمل و نقلی رسیدگی و احکام حقوقی برخورد با این تخلفات صادر و به اجرا در آمده است.   

  وی افزود : بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۲۷ اداره کل استانی به ۴۰۱ پرونده تخلف رسیدگی شد که بنا به تصمیمات متخذه ، ۲۵۲ شرکت جریمه نقدی ، ۲۷ شرکت لغو اعتبار پروانه ،۶۶ شرکت به تذکر کتبی محکوم ۵۶ شرکت نیز برائت شد . 

  بنی‌اسدی تعداد کل پرونده‌های رسیدگی شده از ابتدای کمیسیون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکتها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد را ۱۹۶۴ پرونده تخلف  اعلام کرد و افزود: 

  براساس آرای صادره ۹۶ شرکت به لغو پروانه فعالیت ۱۰۳۸ شرکت به جریمه نقدی ، ۳۲۹ شرکت تذکر کتبی محکوم و برای ۵۰۱ شرکت حکم برائت صادر شد . 
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به ۱۵۶۳ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای

  رسیدگی به ۱۵۶۳ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای

  بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۲۱ اداره‌کل استانی از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه به تعداد ۱۵۶۳ پرونده تخلف رسیدگی شد که از این تعداد ۷۸۹ پرونده جریمه نقدی ۲۶۳ پرونده تذکر کتبی ۶۹ پرونده لغو پروانه و ۴۴۲ پرونده حکم برائت صادر شد .

  |

  ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده‌ای با استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های موجود

  ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده‌ای با استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های موجود

  با اعزام ناوگان از استان‌های مختلف به بنادر اصلی کشور به ویژه بندر امام خمینی (ره) جابه‌جایی کالاها اساس انجام شد و همچنان با بسیج نیروها و ناوگان مورد نیاز با قوت پیگیری می‌شود ، تا بتوان پاسخگوی نیازهای هم‌وطنان در اقصی نقاط کشور باشیم .

  |

  ارتقا بهره‌وری با بازنگری در اجرای وظایف و نقش‌های اصلی معاونین راهداری

  ارتقا بهره‌وری با بازنگری در اجرای وظایف و نقش‌های اصلی معاونین راهداری

  بهره گیری از خدمات وکلا یا قضات مطلع جهت دفاع از پرونده های تصادفات و حضور مدیران حقوقی در کنار مسئولان ایمنی آگاه به مسئولان فنی در دادگاه ها می تواند از صدور احکامی که در مواردی منجر به برداشت مالی می شود ، پیشگیری کند که این امر نهایت ، منجر به کاهش هزینه های سازمان می شود .

  |

  رسیدگی به ۳۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای کالا در فروردین ماه

  رسیدگی به ۳۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای کالا در فروردین ماه

  بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۶ اداره‌کل استانی به ۳۷ پرونده تخلف رسیدگی شد که بنا به تصمیمات متخذه ، ۲۶ شرکت جریمه نقدی ، ۵ شرکت به تذکر کتبی محکوم و 6 شرکت نیز برائت شدند .

  |

  نظرات کاربران