در حال بارگذاری ...
 • نهایی سازی فاز اول هوشمندسازی بنادر تا سال ۱۴۰۰

  در بنادر تجاری کشور به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک و بر اساس یک برنامه ریزی و پروژه ای کاملا تعریف شده و منسجم ، فاز اول هوشمند سازی بنادر تا سال ۱۴۰۰ نهایی و راه اندازی می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توسعه بهره وری حمل و نقل یعنی اینکه سهم حمل و نقل در هزینه تمام شده کالا کاهش پیدا کند و به نرم جهانی نزدیک شود که این هدف ، مستلزم به کارگیری فناوری های نوین و استفاده حداکثری از سیستم تبادل الکترونیکی اسناد و فرایندهای عملیاتی است .

  محمد راستاد در چهل و هشتمین نشست اتاق فکر این سازمان با موضوع " طرح بررسی بارنامه الکترونیکی در صنعت حمل و نقل "، رویکرد راه آهن در به کارگیری بارنامه الکترونیک را یک اقدام ارزشمند و الگویی برای سایر شقوق حمل و نقلی کشور دانست .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست که مرتضی باقری ؛ مشاور وزیر راه و شهرسازی  نیز حضور داشت ، تاکید کرد : در بنادر تجاری کشور به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک و بر اساس یک برنامه ریزی و پروژه ای کاملا تعریف شده و منسجم ، فاز اول هوشمند سازی بنادر تا سال ۱۴۰۰ نهایی و راه اندازی می شود .

   مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در حال حاضر تمرکز این سازمان بر روی موضوع هوشمند سازی بنادر است ، افزود : پروژه هوشمند سازی بنادر تجاری کشور فرایندی است که زیرساخت ، روبنا ، تجهیزات، نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز را شامل می شود .

  به گفته راستاد ، با اجرای هوشمند سازی بنادر ، بستر یکپارچه تبادل اطلاعات الکترونیکی در بنادر راه اندازی می شود و سیستم جامع بندری شکل می گیرد . نکته مهم دیگر در بحث تبادل الکترونیکی اسناد و فرایندهای عملیاتی ، اتصال بنادر به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک با سایر حلقه ها و سایر شقوق حمل و نقل است که این گام راهبردی مستلزم جامعیت ، فراهم شدن یکپارچگی و انسجام در برنامه ریزی های زیرساختی و بارنامه الکترونیکی است .
  مطالب مرتبط

  بندر چابهار عامل تقویت همکاری های بین المللی

  بندر چابهار عامل تقویت همکاری های بین المللی

  این بندر در مسیر کریدور شمال – جنوب واقع شده و از زیرساخت مناسب برای حمل و نقل دریایی و مبادلات گسترده تجاری به ویژه برای کشورهای هندوستان ، افغانستان و کشورهای آسیای میانه و CIS برخوردار است .

  |

  نیازمند خانه‌تکانی فکری در حوزه بنادر هستیم

  نیازمند خانه‌تکانی فکری در حوزه بنادر هستیم

  کشور ما از بسترهای لازم برای توسعه بنادر برخوردار است و همانطور که می‌دانید شهرهای بزرگ دنیا در کرانه آب‌های آزاد واقع شده‌اند ، ما در جنوب ایران از نوار ساحلی مناسبی برخورداریم که بلا استفاده باقی مانده است .

  |

  پشتیبانی سازمان بین المللی دریانوردی از توانمندسازی زنان در مشاغل دریایی

  پشتیبانی سازمان بین المللی دریانوردی از توانمندسازی زنان در مشاغل دریایی

  به موازات فرصت ها و چالش های حضور گسترده تر زنان در مشاغل دریایی ، همانند گذشته ، موضوعات دیگر در چارچوب وظایف اصلی آیمو از جمله پیشبرد حمل و نقل ایمن ، محیط زیست پاک و دریانوردی کارآمد و پایدار ، نیز ترویج می شود .

  |

  نظرات کاربران