در حال بارگذاری ...
 • نهایی سازی فاز اول هوشمندسازی بنادر تا سال ۱۴۰۰

  در بنادر تجاری کشور به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک و بر اساس یک برنامه ریزی و پروژه ای کاملا تعریف شده و منسجم ، فاز اول هوشمند سازی بنادر تا سال ۱۴۰۰ نهایی و راه اندازی می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توسعه بهره وری حمل و نقل یعنی اینکه سهم حمل و نقل در هزینه تمام شده کالا کاهش پیدا کند و به نرم جهانی نزدیک شود که این هدف ، مستلزم به کارگیری فناوری های نوین و استفاده حداکثری از سیستم تبادل الکترونیکی اسناد و فرایندهای عملیاتی است .

  محمد راستاد در چهل و هشتمین نشست اتاق فکر این سازمان با موضوع " طرح بررسی بارنامه الکترونیکی در صنعت حمل و نقل "، رویکرد راه آهن در به کارگیری بارنامه الکترونیک را یک اقدام ارزشمند و الگویی برای سایر شقوق حمل و نقلی کشور دانست .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست که مرتضی باقری ؛ مشاور وزیر راه و شهرسازی  نیز حضور داشت ، تاکید کرد : در بنادر تجاری کشور به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک و بر اساس یک برنامه ریزی و پروژه ای کاملا تعریف شده و منسجم ، فاز اول هوشمند سازی بنادر تا سال ۱۴۰۰ نهایی و راه اندازی می شود .

   مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در حال حاضر تمرکز این سازمان بر روی موضوع هوشمند سازی بنادر است ، افزود : پروژه هوشمند سازی بنادر تجاری کشور فرایندی است که زیرساخت ، روبنا ، تجهیزات، نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز را شامل می شود .

  به گفته راستاد ، با اجرای هوشمند سازی بنادر ، بستر یکپارچه تبادل اطلاعات الکترونیکی در بنادر راه اندازی می شود و سیستم جامع بندری شکل می گیرد . نکته مهم دیگر در بحث تبادل الکترونیکی اسناد و فرایندهای عملیاتی ، اتصال بنادر به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک با سایر حلقه ها و سایر شقوق حمل و نقل است که این گام راهبردی مستلزم جامعیت ، فراهم شدن یکپارچگی و انسجام در برنامه ریزی های زیرساختی و بارنامه الکترونیکی است .
  مطالب مرتبط

  ساماندهی و شناسایی شناورهای فاقد هویت برای گشت های تفریحی در هرمزگان

  ساماندهی و شناسایی شناورهای فاقد هویت برای گشت های تفریحی در هرمزگان

  ضرورت دارد بنادری همچون پل و لافت در مسیر دریایی قشم و چارک و آفتاب در مسیر دریایی کیش با توجه به مباحث مالکیتی به تجهیزاتی همچون شناور یدک کش ، خودروی آتش نشانی ، و جرثقیل مجهز شوند و مناطق آزاد و بخش خصوصی با تدوین یک برنامه نظام مند و سازوکار دقیق ، پاسخگوی نیازهای مسافران ...

  |

  فعال تر شدن ترانزیت شمال به جنوب با عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا

  فعال تر شدن ترانزیت شمال به جنوب با عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا

  بندر چابهار با بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و جانمایی تجهیزات مدرن ، به یک بندر استاندارد ، مجهز و با کیفیت تبدیل شده است که می تواند نقش تاثیرگذاری در اقتصاد منطقه ایفا کند .

  |

  برگزاری مانور ملی جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریای خزر در بندر امیرآباد

  برگزاری مانور ملی جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریای خزر در بندر امیرآباد

  پس از انجام مانور ، داوران (نمایندگان دستگاه های ذیربط) در بخش جستجو و نجات دریایی ، مقابله با آلودگی ، اطفای حریق و خدمات پزشکی را مورد بررسی قرار می دهند و راهکارهایی جهت بهبود مانور بعدی را ارائه می کنند .

  |

  نظرات کاربران