در حال بارگذاری ...
 • توافق شرکت راه آهن و اورژانس کشور برای عملیاتی شدن طرح اورژانس ریلی

  راه اندازی اورژانس ریلی در شبکه ریلی کشور ، فرصت مناسبی برای امدادرسانی به مردم در مواقع ضروری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در نشست مشترک معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن با رئیس سازمان اورژانس کشور ، عملیاتی شدن طرح اورژانس ریلی و برگزاری دوره های آموزشی کمک های اولیه برای مهمانداران قطارهای مسافری و ماموران سیر و حرکت مورد توافق قرار گرفت .

  سعید رسولی با اشاره به نقش ناوگان ریلی در کمک رسانی در مواقع ضروری به هموطنان ، بیان کرد : معتقدم که راه آهن یک امکان و ظرفیت ملی است که در اختیار ما قرار گرفته و باید به خوبی از آن برای خدمات رسانی به مردم بهره ببریم و برای تحقق این رویکرد ، طرح اورژانس ریلی در کشور باید توسط راه آهن عملیاتی شود . در ایام نوروز امسال و با جاری شدن سیل در برخی از استان ها ، واگن های باری راه آهن در ایستگاه بامدژ در استان خوزستان برای اسکان موقت هموطنان در اختیار آنها قرارگرفت و برای کمک رسانی به این مناطق ، راه آهن در حمل ماشین آلات سنگین با قطارهای باری به مناطق سیل زده نقش مهمی را ایفا کرد .

  وی با بیان اینکه از معاونین شرکت راه آهن خواسته شده تا دهه مبارک فجر نسبت به بازسازی ۵ تا ۱۲ واگن مسافری برای بهره برداری در اورژانس ریلی اقدام شود ، گفت : در فاز بعدی آماده سازی واگن بیمارستان برای خدمت رسانی به بیماران در مناطق محروم کشور در دستور کار قرار دارد . یکی از رویکردهای راه آهن در دوره جدید ، استفاده بهینه از ایستگاه های راه آهن است و با برنامه ریزی مناسب درصدد هستیم، ایستگاه های راه آهن کشور علاوه بر کارکرد معمول خود به عنوان مراکز فرهنگی ، خدماتی به منظور استفاده هر چه مطلوبتر از این امکان در شهرها مبدل شود .

  رئیس سازمان اورژانس کشور در این نشست با بیان اینکه شرکت راه آهن از شرکتهای خوب و فعال در زمینه خدمت رسانی به مردم است ، گفت : راه اندازی اورژانس ریلی در شبکه ریلی کشور ، فرصت مناسبی برای امدادرسانی به مردم در مواقع ضروری است .

  پیرحسین کولیوند با بیان اینکه در برخی نقاط صعب العبور و یا در شب ، امکان خدمت رسانی توسط اورژانس هوایی وجود ندارد، افزود: راه اندازی اورژانس ریلی ، موجب نجات و حمل مصدومان و بیماران در تمام ساعات شبانه روز در نقاط مختلف کشور می شود .

  وی از آمادگی این سازمان به تجهیز واگنهای مسافری به وسایل و امکانات اولیه امداد رسانی و ارائه خدمات پزشکی تحت عنوان اورژانس ریلی و نیز آموزش امدادی و کمکهای اولیه به مهمانداران قطار شد و گفت : اورژانس کشور برای تجهیز واگن های مسافری به امکانات کمک های اولیه آمادگی کامل دارد .

  در پایان ، رئیس سازمان اورژانس کشور به همراه حسن نوری معاون فنی و عملیاتی این سازمان از مرکز کنترل خطوط ریلی در ساختمان مرکزی شرکت راه آهن کشور بازدید کردند .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران