در حال بارگذاری ...
 • انجام طرح آزادسازی حریم قانونی سواحل شمالی کشور

  این طرح در قالب کمیته های مدیریت و ساماندهی سواحل استانها که بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ٦٣ قانون برنامه چهارم توسعه و مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری بر اساس نتایج مستخرج طرح مدیریت یکپارچه سواحل در کشور در حال اجراست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون‌ فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت : طرح آزادسازی حریم قانونی سواحل شمالی کشور با همکاری دستگاه های مرتبط اجرایی و قوه قضاییه در حال انجام است .

  محمدرضا الهیار در حاشیه افتتاح طرح‌های زیرساختی بندر امیرآباد مازندران افزود : اجرای طرح آزادسازی سواحل دریای با مشارکت خود مردم پیشرفت خوبی دارد و تاکنون رضایت‌بخش بوده است . طرح آزادسازی سواحل براساس قانون اراضی مستحدث ساحلی در دست اجراست و براساس این قانون ساخت و ساز در حریم جز در مواردی که در قانون به آن اشاره دارد ممنوع است .

  به گفته الهیار این طرح در قالب کمیته های مدیریت و ساماندهی سواحل استانها که بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ٦٣ قانون برنامه چهارم توسعه و مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری بر اساس نتایج مستخرج طرح مدیریت یکپارچه سواحل در کشور در حال اجراست . اخیرا تدقیق طرح مزبور توسط سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری ارگانهای مرتبط با هدف تدوین برنامه عمل تا سطح شهرستانهای ساحلی در سواحل استانهای شمالی آغاز گردیده است .

  برنامه ریزی خرید ۶۱ فروند شناور تولید داخل  

  معاون فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : در راستای حمایت از تولید داخلی برنامه ریزی خرید ۶۱ شناور با واحدهای سازنده در حال انجام است . این شناورها در کلاس های مختلف برای عملیات تجسس و ایمنی دریایی مورد استفاده قرار می گیرد .

  به گفته وی کمیته راهبردی برای خرید شناور داخلی با همکاری صنایع دریایی در سازمان بنادر تشکیل شد . دو دستگاه شناور نیز برای کنترل و بازرسی دریایی از شرکت های داخلی با هماهنگی صنایع دریایی خریداری شد .

  الهیار با اشاره به تحریم ظالمانه آمریکا در سال رونق تولید اولویت را خرید شناور داخلی بیان کرد .
  مطالب مرتبط

  قرارگیری ایران در تراز کشورهای دارای بنادر پیشرفته با توسعه بندر چابهار

  قرارگیری ایران در تراز کشورهای دارای بنادر پیشرفته با توسعه بندر چابهار

  ۲۰۳ هکتار استحصال در فاز نخست طرح توسعه بندر چابهار انجام شده است و با اجرای فاز ۲ بندر چابهار ، ظرفیت این بندر به حدود ۳۵ میلیون تن در مجموع اعم از اسکله های نفتی ، فله و کانتینری خواهد رسید .

  |

  رفع مشکلات کارگاه های شناورسازی سیستان و بلوچستان با هدف رونق تولید داخل

  رفع مشکلات کارگاه های شناورسازی سیستان و بلوچستان با هدف رونق تولید داخل

  از آنجا که شناور باید بر اساس استانداردهای تعریف شده تولید شود ، مسئولیت نظارت بر این امر توسط سازمان بنادر و دریانوردی به موسسات رده بندی واگذار شده است تا تولید شناورهای استاندارد داخلی رونق یابد .

  |

  نظرات کاربران