در حال بارگذاری ...
 • انجام طرح آزادسازی حریم قانونی سواحل شمالی کشور

  این طرح در قالب کمیته های مدیریت و ساماندهی سواحل استانها که بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ٦٣ قانون برنامه چهارم توسعه و مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری بر اساس نتایج مستخرج طرح مدیریت یکپارچه سواحل در کشور در حال اجراست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون‌ فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت : طرح آزادسازی حریم قانونی سواحل شمالی کشور با همکاری دستگاه های مرتبط اجرایی و قوه قضاییه در حال انجام است .

  محمدرضا الهیار در حاشیه افتتاح طرح‌های زیرساختی بندر امیرآباد مازندران افزود : اجرای طرح آزادسازی سواحل دریای با مشارکت خود مردم پیشرفت خوبی دارد و تاکنون رضایت‌بخش بوده است . طرح آزادسازی سواحل براساس قانون اراضی مستحدث ساحلی در دست اجراست و براساس این قانون ساخت و ساز در حریم جز در مواردی که در قانون به آن اشاره دارد ممنوع است .

  به گفته الهیار این طرح در قالب کمیته های مدیریت و ساماندهی سواحل استانها که بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ٦٣ قانون برنامه چهارم توسعه و مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری بر اساس نتایج مستخرج طرح مدیریت یکپارچه سواحل در کشور در حال اجراست . اخیرا تدقیق طرح مزبور توسط سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری ارگانهای مرتبط با هدف تدوین برنامه عمل تا سطح شهرستانهای ساحلی در سواحل استانهای شمالی آغاز گردیده است .

  برنامه ریزی خرید ۶۱ فروند شناور تولید داخل  

  معاون فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : در راستای حمایت از تولید داخلی برنامه ریزی خرید ۶۱ شناور با واحدهای سازنده در حال انجام است . این شناورها در کلاس های مختلف برای عملیات تجسس و ایمنی دریایی مورد استفاده قرار می گیرد .

  به گفته وی کمیته راهبردی برای خرید شناور داخلی با همکاری صنایع دریایی در سازمان بنادر تشکیل شد . دو دستگاه شناور نیز برای کنترل و بازرسی دریایی از شرکت های داخلی با هماهنگی صنایع دریایی خریداری شد .

  الهیار با اشاره به تحریم ظالمانه آمریکا در سال رونق تولید اولویت را خرید شناور داخلی بیان کرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی برای هوشمندسازی عملیات دریایی

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی برای هوشمندسازی عملیات دریایی

  تجهیز و تامین وسایل محافظت فردی برای افسران کنترل و بازرسی کشتی ها بر اساس توصیه های IMO و جلوگیری از هرگونه وقفه برای کشتی ها از جمله این اقدامات است و در عین حال دستورالعمل های مرتبط با نحوه انجام فعالیت های بازرسی و کاهش حضور افسران کنترل و بازرسی به جهت جلوگیری از ریسک ابتلا ...

  |

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  کاهش توقفات اضطراری حین عملیات ، ارتقا رضایت صاحبان کالا به لحاظ انجام عملیات بدون توقف ، کاهش هزینه‌ها به همراه افزایش بهره‌وری و بازگرداندن تجهیز به نرم کارخانه‌ای از جمله مزیت های این تعمیرات است .

  |

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ممنوعیت استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ، الزام لنج ها به حضور حداقل خدمه شناور در هنگام پارک و کنار اسکله و افزایش نظارت های ایمنی شناورهای سنتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است .

  |

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  آنچه موجب تسهیل در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی و رشد در این حوزه شده است ، ابتکار عمل مبنی بر تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه تسهیل فرآیند ورود و خروج کالای اساسی با عضویت کلیه سازمان ها و دستگاه های ذیربط با مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بوده است .

  |

  نظرات کاربران