در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از طرح بهسازی و توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر

  سالانه ۹۰۰ پرواز و ۷۰ هزار مسافر در فرودگاه نوشهر جابجا می شوند که امید است با توسعه فرودگاه نوشهر این میزان افزایش یابد‌ . ‌در مجموع در فرودگاه های این استان سالانه ۶۱۰۰ پرواز نشست و برخاست می کنند و ۵۷۰ هزار مسافر جابجا می شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طرح بهسازی و توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با اعتبار ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید .

  محمدجواد آذری جهری در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران که در سالن بندر نوشهر برگزار شد ، با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری شمال گفت : مازندران قطب گردشگری است و توسعه زیرساخت های گردشگری در این استان و مخصوصا شمال ضرورت دارد . یکی از راه های جذب گردشگر فراهم کردن زیر ساخت های حمل و نقل و مسائل مربوط به جا به جایی مسافر است که می تواند به بحث اشتغال و افزایش درآمد مردم کمک کند .

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد : در شرایطی که جاده های استان مازندران در تعطیلات و پیک زمانی با ترافیک سنگیی رو به رو است ، استفاده از حمل و نقل هوایی یکی از راه های جذب گردشگران شهرهای جنوبی کشور به شمار می رود .

  جهرمی در خصوص توسعه فرودگاه نوشهر عنوان کرد : سالن مسافربری فرودگاه نوشهر که امروز انجام شد این فرودگاه را تبدیل به یکی از فرودگاه های کلاس خوب کشور کرده و باید در ستاد اقتصاد مقاومتی تصمیمی گرفته شود که ۶ پرواز هفتگی این فرودگاه افزایش یابد .

  همچنین سعدالله وطن خواه مدیرکل فردوگاههای استان مازندران درباره این پروژه با بیان اینکه  توسعه زیرساخت های گردشگری در اولویت دولت بوده است ، اظهار کرد : در این راستا دو برنامه توسعه ای برای فرودگاه نوشهر در نظر گرفته شد که توسعه ترمینال ساختمان فرودگاه نوشهر به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع  و همچنین توسعه ساختمان اداری فرودگاه به مساحت ۱۵۰ مترمربع از جمله این دو برنامه بود که اجرایی شد .

  وی با اشاره به ‌افتتاح فاز دوم ساختمان ایمنی زمینی ، استخر آب و ساختمان های جنبی فرودگاه به اعتبار ۶ میلیارد ریال گفت : سالانه ۹۰۰ پرواز و ۷۰ هزار مسافر در فرودگاه نوشهر جابجا می شوند که امید است با توسعه فرودگاه نوشهر این میزان افزایش یابد‌ . ‌در مجموع در فرودگاه های این استان سالانه ۶۱۰۰ پرواز نشست و برخاست می کنند و ۵۷۰ هزار مسافر جابجا می شوند .

  ‌توسعه فرودگاه های شهرهای شمالی از اولویت ها است

  سعید اکبری عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی در حاشیه افتتاح توسعه و بهسازی سالن ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با بیان اینکه توسعه فرودگاه‌های شهرهای شمالی به دلیل توریستی بودن از اولویت ها است، اظهار کرد: ‌با توجه به بحث گردشگری و توجه ویژه به زیرساخت های توسعه گردشگری توسعه فرودگاههای شمال در اولویت شرکت فرودگاههای کشور قرار دارد.

  وی افزود : ‌تمام توان شرکت فرودگاه های کشور بر این است تا بتوان فرودگاه های نوشهر و رامسر را به سطح ایده آل رساند تا ضمن افزایش تعداد پروازها هواپیماهای سنگین نیز بتوانند در این دو فرودگاه به زمین بنشینند .

  عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی تاکید کرد : بنابر آنچه سهم شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران در رابطه با توسعه فیزیکی و شرایط ایده آل در فرودگاه ها است ، انجام می دهد تا شرکت ها بتوانند با برنامه ریزی مطلوب و استفاده از هواپیماهای مناسب در خدمت مردم باشند .
  مطالب مرتبط

  تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در اداره کل کنترل ترافیک هوایی طی سال گذشته

  تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در اداره کل کنترل ترافیک هوایی طی سال گذشته

  به روز رسانی توافقنامه های تبادل ترافیکی با ترکیه ، عمان، پاکستان و افغانستان ، اصلاح و بازنگری مسیرهای هوایی برای جذب ترافیک بیشتر و پیگیری در خصوص موضوع پروازهای عبوری در راستای جذب ترافیک بیشتر از فضای کشور از جمله برنامه های امسال این اداره کل است .

  |

  پیام تبریک وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  پیام تبریک وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  بدون شک ، اکنون که ایران در دوره ای حساس قرار دارد و تحریم های ظالمانه جهانی ، در گام نخست ، صنعت هوانوردی کشورمان را هدف قرار داده است ، تلاش قابل ستایش شما ، بیش از پیش اهمیت دارد و ایمنی پروازها در آسمان ایران ، هم در پروازهای داخلی و هم در پروازهای عبوری از آسمان کشورمان ، ...

  |

  پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  پیام تبریک مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

  امیرمکری فرارسیدن بیستم اکتبر را به فرد فرد همکاران ارجمند کنترلر شاغل در مرکز کنترل فضای کشور و برج‌های مراقبت پرواز فرودگاه‌ها که اهداف سازمان جهانی هواپیمایی کشوری را در حوزه‌ی سرویس‌های ترافیک هوایی محقق می‌کنند ، تبریک گفته و از حضرت باری‌تعالی توفیق در تمامی شئون ...

  |

  نظرات کاربران