در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از طرح بهسازی و توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر

  سالانه ۹۰۰ پرواز و ۷۰ هزار مسافر در فرودگاه نوشهر جابجا می شوند که امید است با توسعه فرودگاه نوشهر این میزان افزایش یابد‌ . ‌در مجموع در فرودگاه های این استان سالانه ۶۱۰۰ پرواز نشست و برخاست می کنند و ۵۷۰ هزار مسافر جابجا می شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طرح بهسازی و توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با اعتبار ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید .

  محمدجواد آذری جهری در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران که در سالن بندر نوشهر برگزار شد ، با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری شمال گفت : مازندران قطب گردشگری است و توسعه زیرساخت های گردشگری در این استان و مخصوصا شمال ضرورت دارد . یکی از راه های جذب گردشگر فراهم کردن زیر ساخت های حمل و نقل و مسائل مربوط به جا به جایی مسافر است که می تواند به بحث اشتغال و افزایش درآمد مردم کمک کند .

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد : در شرایطی که جاده های استان مازندران در تعطیلات و پیک زمانی با ترافیک سنگیی رو به رو است ، استفاده از حمل و نقل هوایی یکی از راه های جذب گردشگران شهرهای جنوبی کشور به شمار می رود .

  جهرمی در خصوص توسعه فرودگاه نوشهر عنوان کرد : سالن مسافربری فرودگاه نوشهر که امروز انجام شد این فرودگاه را تبدیل به یکی از فرودگاه های کلاس خوب کشور کرده و باید در ستاد اقتصاد مقاومتی تصمیمی گرفته شود که ۶ پرواز هفتگی این فرودگاه افزایش یابد .

  همچنین سعدالله وطن خواه مدیرکل فردوگاههای استان مازندران درباره این پروژه با بیان اینکه  توسعه زیرساخت های گردشگری در اولویت دولت بوده است ، اظهار کرد : در این راستا دو برنامه توسعه ای برای فرودگاه نوشهر در نظر گرفته شد که توسعه ترمینال ساختمان فرودگاه نوشهر به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع  و همچنین توسعه ساختمان اداری فرودگاه به مساحت ۱۵۰ مترمربع از جمله این دو برنامه بود که اجرایی شد .

  وی با اشاره به ‌افتتاح فاز دوم ساختمان ایمنی زمینی ، استخر آب و ساختمان های جنبی فرودگاه به اعتبار ۶ میلیارد ریال گفت : سالانه ۹۰۰ پرواز و ۷۰ هزار مسافر در فرودگاه نوشهر جابجا می شوند که امید است با توسعه فرودگاه نوشهر این میزان افزایش یابد‌ . ‌در مجموع در فرودگاه های این استان سالانه ۶۱۰۰ پرواز نشست و برخاست می کنند و ۵۷۰ هزار مسافر جابجا می شوند .

  ‌توسعه فرودگاه های شهرهای شمالی از اولویت ها است

  سعید اکبری عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی در حاشیه افتتاح توسعه و بهسازی سالن ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با بیان اینکه توسعه فرودگاه‌های شهرهای شمالی به دلیل توریستی بودن از اولویت ها است، اظهار کرد: ‌با توجه به بحث گردشگری و توجه ویژه به زیرساخت های توسعه گردشگری توسعه فرودگاههای شمال در اولویت شرکت فرودگاههای کشور قرار دارد.

  وی افزود : ‌تمام توان شرکت فرودگاه های کشور بر این است تا بتوان فرودگاه های نوشهر و رامسر را به سطح ایده آل رساند تا ضمن افزایش تعداد پروازها هواپیماهای سنگین نیز بتوانند در این دو فرودگاه به زمین بنشینند .

  عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی تاکید کرد : بنابر آنچه سهم شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران در رابطه با توسعه فیزیکی و شرایط ایده آل در فرودگاه ها است ، انجام می دهد تا شرکت ها بتوانند با برنامه ریزی مطلوب و استفاده از هواپیماهای مناسب در خدمت مردم باشند .
  مطالب مرتبط

  تداوم اقدامات پیشگیرانه شرکت فرودگاه ها برای مقابله با اپیدمی کرونا

  تداوم اقدامات پیشگیرانه شرکت فرودگاه ها برای مقابله با اپیدمی کرونا

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این بخشنامه بر برگزاری منظم جلسات کمیته تسهیلات در فرودگاه ها ، همکاری و هماهنگی کامل با ستاد استانی و شهرستانی مقابله با کرونا ، مشارکت و همکاری با سازمان ها و نهادهای مربوط به ویژه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ادارات ...

  |

  ابلاغ آیین نامه مرتبط با وصول مطالبات به فرودگاه های کشور

  ابلاغ آیین نامه مرتبط با وصول مطالبات به فرودگاه های کشور

  بر اساس ابلاغ رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران فرودگاه ها وظیفه دارند برای وصول مطالبات شرکت از اشخاص حقوقی و حقوقی به ارایه اطلاعات مربوط به بدهی بهره برداران فرودگاهی و تقاضای صدور اجرائیه بر اساس تعریف مندرج در بند ۷ ماده یک و ماده ۹ آیین نامه ...

  |

  فرودگاه رامسر ، آشیانه پرنده

  فرودگاه رامسر ، آشیانه پرنده

  امروزه نقش صنعت هوانوردی و فرودگاهی در توسعه پایدار منطقه ای و فرامنطقه ای کشورها بر هیچکس پوشیده نیست . نقشی انکارناپذیر در تولید ناخالص داخلی ، توسعه اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی که هر یک ...

  |

  نظرات کاربران