در حال بارگذاری ...
 • افتتاح چند پروژه عمرانی و فرودگاهی در فرودگاه‎های مشهد و گناباد در هفته دولت

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان رضوی ، با اشاره به اینکه پروژه‎های توسعه‎ای فرودگاه مشهد و گناباد به خوبی در حال اجرا هستند ، گفت : به امیدخدا در هفته دولت چند پروژه افتتاح خواهیم کرد .

  محمدباقر قاسم‎زاده ، گفت : عملیات محوطه‎سازی فرودگاه در وسعتی به مساحت ۱۰.۵ هکتار ، از شهریور سال گذشته آغاز شده است که شامل احداث فضای سبز ، پارکینگ روباز خودرو و احداث آبنما برای زیباسازی فرودگاه و مسیرهای دسترسی پیاده‎رو می‎شود.

  وی با اشاره به اینکه پروژه محوطه‎سازی با اعتباری در حدود ۶۰ میلیارد ریال در حال اجراست ، ادامه داد : این پروژه مهمی است ؛ چرا که از ۵۰ سال پیش که این فرودگاه به مکان کنونی منتقل شد تاکنون این محوطه بازسازی نشده بود.

  قاسم‎زاده در مورد طرح تکمیل پارکینگ طبقاتی ادامه داد : این پارکینگ در ۳۶ هزار مترمربع و با ظرفیت ۱۴۰۰ خودرو ساخته و تحویل موقت شده است که ۹۰ میلیارد ریال از اعتبار اجرای آن را سرمایه‎گذار تامین کرده و برای تکمیل پروژه نیز ۱۱۵ میلیارد ریال آن را شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران متقبل شده است که به امیدخدا در هفته دولت به طور دائم تحویل می‎شود .

  وی با اشاره به اینکه ساختمان سپاه که در متراژ ۲۵۰۰ مترمربعی و با اعتبار ۵۵ میلیارد ریالی ، ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، گفت : محوطه دی آیسینگ نیز در فضایی به وسعت حدود ۱۳ هزار مترمربع در حال ساخت است که با اعتبار ۷۰ میلیارد ریالی تا حدود یکسال دیگر به اتمام خواهد رسید .

  مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان رضوی همچنین در مورد عملیات توسعه ترمینال داخلی گفت : این عملیات با اعتبار ۴۴۰ میلیارد ریالی ، حدود ۱۲ هزار مترمربع فضا را به ترمینال داخلی و سالن‎های ترانزیت می‎افزاید ، همچنین در طبقه دوم این فضا ساختمان اداری جدید ساخته خواهد شد که به این ترتیب مجموعه فضای ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به حدود ۵۰ هزار مترمربع و در مجموع ترمینال‎های داخلی و خارجی آن نیز به بیش از ۸۰ هزار مترمربع می‎رسد.

  فرودگاه گناباد دهه فجر آماده خدمت رسانی می شود

  همچنین در ادامه رئیس فرودگاه گناباد با بیان اینکه فرودگاه گناباد دارای باندی با طول ۲۷۰۰ متر ، ۱۰ هزار مترمربع اپرون و تاکسی وی ارتباطی است ، در مورد عملیات ساخت ترمینال این فرودگاه گفت : ترمینال این فرودگاه در فضای ۲۴۰۰ مترمربعی در حال ساخت است و با توجه به پیشرفت ۶۰ درصدی آن ، به امید خدا در پایان آذرماه تحویل و در دهه فجر به بهره‎برداری خواهد رسید و به این ترتیب عملاً فرودگاه آماده خدمت‎رسانی خواهد شد .

  مجید ایزدی با بیان اینکه اعتبار پروژه ساخت ترمینال و ساختمان جنبی آن ۶۵ میلیارد ریال است ، گفت : ساختمان جنبی یا ساختمان حفاظت ، در وسعت ۳۵۰ مترمربع در حال ساخت است که اکنون پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و در هفته دولت به بهره‎برداری خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران