در حال بارگذاری ...
 • بررسی راه های توسعه همکاری ریلی ایران با ترکمنستان ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان

  در این دیدار مقرر شد جزئیات بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گرفته تا در دستور کار دیدار مدیران عامل راه آهن ایران و قزاقستان قرار گیرد تا مسایل و مشکلات فعلی کریدور کانتینری چین ، با اولویت مورد بررسی و ساماندهی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران که به همراه وزیر راه و شهرسازی به منظور شرکت در نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر به ترکمنستان سفر کرده بود با مدیرعامل و معاونین شرکت سهامی راه آهن ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد .

  سعید رسولی در دیدار با مدیرعامل و معاونین شرکت سهامی راه آهن ترکمنستان و شرکت بهره بردار آژانس راه آهن های ترکمنستان راه های توسعه همکاری های دو جانبه بین دو کشور در بخش حمل ونقل ریلی را بررسی کردند .

  همچنین در دیدار معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با قائم مقام و معاون بازرگانی راه آهن قزاقستان در این سفر ، مسائل مختلف نحوه اعزام قطارهای کانتینری چین به ایران و بالعکس و اجرای تعهدات مصوب در پروتکل های کریدور کانتینری چین مورد بررسی قرار گرفت .

  در این دیدار مقرر شد جزئیات بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گرفته تا در دستور کار دیدار مدیران عامل راه آهن ایران و قزاقستان قرار گیرد تا مسائل و مشکلات فعلی کریدور کانتینری چین ، با اولویت مورد بررسی و ساماندهی شود .

  در این سفر مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دیدار با معاونین وزرای حمل و نقل جمهوری آذربایجان و ترکمنستان ، راهکارهای توسعه همکاری های ریلی و حمل و نقلی بین ایران و جمهوری آذربایجان و ترکمنستان را مورد بحث و بررسی قرار داد .

  تشکیل کمیته های راهبری و کارگروه های تخصصی برای پیگیری و اجرایی شدن تصمیمات نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر و آغاز همکاریهای همه جانبه بین کشورهای ساحلی خزر و نیز با جمهوری آذربایجان و ترکمنستان از مهمترین محورهای دیدار مدیرعامل راه آهن ایران با معاونین وزرای حمل و نقل جمهوری آذربایجان و ترکمنستان بود .

  شایان ذکر است «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی برای شرکت در نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر و به منظور توسعه همکاری‌های حمل و نقل کشورهای ساحلی و شرکت در همایش اقتصادی خزر و نشست موضوعی چشم انداز همکاری‌های حمل‌ و نقلی در دریای خزر ، روزهای بیستم و بیست و یکم مرداد ماه سال جاری به ترکمنستان سفر کرد .

  «سعید رسولی» مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، «شهرام آدم نژاد» معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، «خیرالله خادمی» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل و نمایندگانی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق بازرگانی ایران و وزارت امور خارجه ، وزیر راه و شهرسازی را در این سفر دو روزه به ترکمنستان همراهی کردند .
  مطالب مرتبط

  تکمیل کریدورهای ترانزیتی از رویکردهای اصلی در توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها

  تکمیل کریدورهای ترانزیتی از رویکردهای اصلی در توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها

  تکمیل کریدورهای کشور به منظور توسعه ترانزیت و اتصال شبکه راه‌های کشور به مسیر حمل و نقل بین المللی یکی از مهمترین اهداف ما است و در سالجاری بخش‌هایی از این کریدورها زیر عبور قرار می‌گیرد .

  |

  ایجاد نظام استاندارد مستندات حمل در دستور کار سه کشور ایران ، روسیه و آذربایجان

  ایجاد نظام استاندارد مستندات حمل در دستور کار سه کشور ایران ، روسیه و آذربایجان

  از نظر ما مرزهای هوایی ، دریایی و زمینی چندان متفاوت از یکدیگر نیستند و زمانی که بار وارد بندر یا فرودگاه می‌شود ، مسئولیت‌ها و ساز و کار برخورد با بار مشخص است ؛ وظایف مدیران فرودگاه و بندر کاملاً روشن است و در مرزهای زمینی نیز قرار است این اتفاق بیفتد و سعی خواهیم کرد که این ...

  |

  نظرات کاربران