در حال بارگذاری ...
 • بررسی راه های توسعه همکاری ریلی ایران با ترکمنستان ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان

  در این دیدار مقرر شد جزئیات بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گرفته تا در دستور کار دیدار مدیران عامل راه آهن ایران و قزاقستان قرار گیرد تا مسایل و مشکلات فعلی کریدور کانتینری چین ، با اولویت مورد بررسی و ساماندهی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران که به همراه وزیر راه و شهرسازی به منظور شرکت در نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر به ترکمنستان سفر کرده بود با مدیرعامل و معاونین شرکت سهامی راه آهن ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد .

  سعید رسولی در دیدار با مدیرعامل و معاونین شرکت سهامی راه آهن ترکمنستان و شرکت بهره بردار آژانس راه آهن های ترکمنستان راه های توسعه همکاری های دو جانبه بین دو کشور در بخش حمل ونقل ریلی را بررسی کردند .

  همچنین در دیدار معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با قائم مقام و معاون بازرگانی راه آهن قزاقستان در این سفر ، مسائل مختلف نحوه اعزام قطارهای کانتینری چین به ایران و بالعکس و اجرای تعهدات مصوب در پروتکل های کریدور کانتینری چین مورد بررسی قرار گرفت .

  در این دیدار مقرر شد جزئیات بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گرفته تا در دستور کار دیدار مدیران عامل راه آهن ایران و قزاقستان قرار گیرد تا مسائل و مشکلات فعلی کریدور کانتینری چین ، با اولویت مورد بررسی و ساماندهی شود .

  در این سفر مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دیدار با معاونین وزرای حمل و نقل جمهوری آذربایجان و ترکمنستان ، راهکارهای توسعه همکاری های ریلی و حمل و نقلی بین ایران و جمهوری آذربایجان و ترکمنستان را مورد بحث و بررسی قرار داد .

  تشکیل کمیته های راهبری و کارگروه های تخصصی برای پیگیری و اجرایی شدن تصمیمات نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر و آغاز همکاریهای همه جانبه بین کشورهای ساحلی خزر و نیز با جمهوری آذربایجان و ترکمنستان از مهمترین محورهای دیدار مدیرعامل راه آهن ایران با معاونین وزرای حمل و نقل جمهوری آذربایجان و ترکمنستان بود .

  شایان ذکر است «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی برای شرکت در نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر و به منظور توسعه همکاری‌های حمل و نقل کشورهای ساحلی و شرکت در همایش اقتصادی خزر و نشست موضوعی چشم انداز همکاری‌های حمل‌ و نقلی در دریای خزر ، روزهای بیستم و بیست و یکم مرداد ماه سال جاری به ترکمنستان سفر کرد .

  «سعید رسولی» مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، «شهرام آدم نژاد» معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، «خیرالله خادمی» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل و نمایندگانی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق بازرگانی ایران و وزارت امور خارجه ، وزیر راه و شهرسازی را در این سفر دو روزه به ترکمنستان همراهی کردند .
  مطالب مرتبط

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  کوهستانی بودن مسیرهای منتهی به شمال کشور نیازمند عملیات پیچیده راهسازی است و در همین راستا احداث این بخش از آزادراه از نظر فیزیکی سخت‌ترین قسمت اجرایی پروژه است به نحوی که در این ۸.۲ کیلومتر ، حدود ٤٥٠٠ متر پل و تونل احداث خواهد شد که شامل ۶ دستگاه پل بزرگ به طول ۱۶۸۷ متر و ۴ ...

  |

  روش های ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی

  روش های ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی

  رشد سالیانه بهره وری در برنامه ششم توسعه در بخش حمل و نقل ۲.۱ درصد هدفگذاری شده ، اما هم اکنون رشد بهره وری در بخش حمل و نقل به پنج درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که ما شاهد اقدامات مناسب در بخش حمل و نقل حمل نقل در کشور هستیم .

  |

  نظرات کاربران