در حال بارگذاری ...
 • تخلیه و بارگیری ۵۱۸ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی از ابتدای سال تاکنون

  از مجموع عملیات کانتینری تعداد ۴۴۳ هزار و ۳۷۴ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده که به همین واسطه سهمی ۸۶ درصدی از مجموع کل عملیات کانیتنری این بندر را به خود اختصاص داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام تازه ترین آمار از عملیات کانتینری در بزرگترین بندر ایران گفت : از ابتدای سال تاکنون ، حدود ۵۱۸ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد .

  اله مراد عفیفی پور ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : بندر شهید رجایی به دلیل برخورداری از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و بهره مندی از تجهیزات روز دنیا ، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری ۸۵ درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند .

  وی با بیان جدیدترین آمار و ارقام از کارنامه عملیات کانتینری این بندر ، افزود : در دوره زمانی چهار ماهه نخست امسال ، در مجموع ۵۱۷ هزار و ۹۰۱ TEU کانتینر (هر تی ای یو معادل یک کانتینر ۲۰ فوت) ، تخلیه و بارگیری شد .

  به گفته عفیفی پور ، از مجموع عملیات کانتینری تعداد ۴۴۳ هزار و ۳۷۴ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده که به همین واسطه سهمی ۸۶ درصدی از مجموع کل عملیات کانیتنری این بندر را به خود اختصاص داده است . ۱۰۴ هزار TEU کانتینر  ترانشیپی در این بندر طی این مدت تخلیه و بارگیری شده است .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد : همچنین بیش از ۵۹ هزار و ۴۹۱ TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است . در مدت یاد شده، ۱۱۷ هزار و ۱۲۴ TEU کانتینر صادراتی و ۱۶۲ هزار و ۷۵۷ TEU کانتینر وارداتی در این بندر جابجا شد.
  مطالب مرتبط

  ورود کشتی نفت کش « آدریان دریا » به آب های بین المللی

  ورود کشتی نفت کش « آدریان دریا » به آب های بین المللی

  دادگاه عالی منطقه جبل‌الطارق روز پنج‌شنبه طی حکمی دستور رفع توقیف آدریان دریا را صادر و اعلام کرد که دیگر دلیلی برای نگه داشتن این نفتکش وجود ندارد ، اما مقامات آمریکایی تلاش کردند تا مانع از رفع توقیف «آدریان دریا » شوند و خواستار جلوگیری از حرکت آن شدند .

  |

  بازدید امام جمعه اهل سنت زاهدان از زیرساخت های بندر شهید بهشتی چابهار

  بازدید امام جمعه اهل سنت زاهدان از زیرساخت های بندر شهید بهشتی چابهار

  با بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی ، افزایش ظرفیت عملیاتی و تأمین تجهیزات استراتژیک مدرن ، هیچ محدودیتی برای پهلوگیری کشتی و تخلیه و بارگیری انواع کالا در این بندر وجود ندارد .

  |

  نظرات کاربران