در حال بارگذاری ...
 • تخلیه و بارگیری ۵۱۸ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی از ابتدای سال تاکنون

  از مجموع عملیات کانتینری تعداد ۴۴۳ هزار و ۳۷۴ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده که به همین واسطه سهمی ۸۶ درصدی از مجموع کل عملیات کانیتنری این بندر را به خود اختصاص داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام تازه ترین آمار از عملیات کانتینری در بزرگترین بندر ایران گفت : از ابتدای سال تاکنون ، حدود ۵۱۸ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد .

  اله مراد عفیفی پور ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : بندر شهید رجایی به دلیل برخورداری از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و بهره مندی از تجهیزات روز دنیا ، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری ۸۵ درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند .

  وی با بیان جدیدترین آمار و ارقام از کارنامه عملیات کانتینری این بندر ، افزود : در دوره زمانی چهار ماهه نخست امسال ، در مجموع ۵۱۷ هزار و ۹۰۱ TEU کانتینر (هر تی ای یو معادل یک کانتینر ۲۰ فوت) ، تخلیه و بارگیری شد .

  به گفته عفیفی پور ، از مجموع عملیات کانتینری تعداد ۴۴۳ هزار و ۳۷۴ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده که به همین واسطه سهمی ۸۶ درصدی از مجموع کل عملیات کانیتنری این بندر را به خود اختصاص داده است . ۱۰۴ هزار TEU کانتینر  ترانشیپی در این بندر طی این مدت تخلیه و بارگیری شده است .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد : همچنین بیش از ۵۹ هزار و ۴۹۱ TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است . در مدت یاد شده، ۱۱۷ هزار و ۱۲۴ TEU کانتینر صادراتی و ۱۶۲ هزار و ۷۵۷ TEU کانتینر وارداتی در این بندر جابجا شد.
  مطالب مرتبط

  اشتغالزایی ، رونق تجاری و کسب سود ؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر کشور

  اشتغالزایی ، رونق تجاری و کسب سود ؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر کشور

  بندر شهید رجایی یکی از بزرگترین بنادر ایران است و برای سرمایه گذاری بخش خصوصی محل بسیار مناسبی به شمار می رود و سرمایه گذاران می توانند علاوه بر فعالیت اقتصادی که منجر به رونق تجاری کشور می شود ، بازگشت سرمایه و سود مناسبی داشته باشند . بندر و دریا همیشه دارای خیر و برکت است و ...

  |

  راه‌اندازی خط دائمی کشتی کانتینربر در دریای خزر میان ایران و روسیه

  راه‌اندازی خط دائمی کشتی کانتینربر در دریای خزر میان ایران و روسیه

  مهم‌ترین مزیت‌های این خط کانتینری در دریای خزر شامل قبول حجم محموله از یک کانتینر ، سفرهای منظم کشتی بصورت تقویمی بین بندر آستراخان و انزلی و همچنین بنادر شمالی ایران ، تعرفه های ثابت ، بدون وابستگی به "بازار" یا فصل بوده و اولین سفر برای سپتامبر سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است .

  |

  شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است

  شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است

  سازمان بنادر و دریانوردی یکی از بهترین سازمان های حکومتی تلقی می شود و با توجه به نگاه برد-برد این سازمان در جذب سرمایه گذار خوشبختانه قوانین مناسبی به منظور فعالیت بخش خصوصی وجود دارد و نسبت به سایر بخش های کشور خبری از بروکراسی های زائد اداری نیست .

  |

  رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندر انزلی

  رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندر انزلی

  در بخش واردات کالای غیرنفتی به میزان ۴۷۸ هزار تن با رشد ۵۶ درصد در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته مشاهده شد که بخش عمده آن مربوط به کالای اساسی (غلات) به مقدار ۳۴۵ هزار تن و ۱۰۵ تن مربوط به چوب و تخته بوده است .

  |

  نظرات کاربران