در حال بارگذاری ...
 • پیش‌بینی ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای ارتقا حوزه ایمنی و حمل و نقل جاده ای کهیگلویه و بویراحمد

  موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله نوسازی و تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج - بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها ، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی و اجرایی می‌شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ​معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عملیاتی شدن درخواست های ویژه این استان برای ارتقای حوزه ایمنی و حمل و نقل جاده ای خبر داد و گفت : ظرف دو هفته آینده اعتبار و تمهیدات لازم برای اجرایی شدن این درخواست ها در استان آغاز خواهد شد .

  عبدالهاشم حسن نیا تصریح کرد : تلاش می شود تمامی درخواست ها و موارد مطرح شده از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های گوناگون از جمله راهداری و ایمنی جاده ها عملیاتی شود و برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده ۷۵ میلیارد ریال برآورد شده است .

  وی با اشاره به مهمترین طرح های قابل اجرا در این استان افزود : این طرح ها در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه ها شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری از طریق نصب علائم و تجهیزات راهداری ، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال ، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت بویژه در راه های فرعی و روستایی ، تهویه تونل های مسیر جاده یاسوج – بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها ، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال می باشد .

  حسن نیا تاکید کرد : موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله نوسازی و تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج - بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها ، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی و اجرایی می‌شوند .

  استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز در این دیدار با تشریح وضعیت ایمنی راه ها و کمبود تجهیزات برای اجرای برنامه ها و ضرورت پاسخ به مطالبات مردم این استان تصریح کرد : استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی ، کوهستانی بودن و همچنین پراکندگی گسترده مناطق ، وضعیتی منحصر به فرد در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد . بیش از ۷۵ درصد از حدود ۶۰۰۰ کیلومتر طول راه های این استان اعم از اصلی ، فرعی و روستایی در زمستان های سخت با توجه به مناطق برفگیر کوهستانی ، نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است .

  وی وضعیت ناوگان راهداری در استان را نامناسب توصیف کرد و گفت : ادارات کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این استان با وجود همه این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه ها فاقد حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری است که انتظار می رود با قید الویت ، این مطالبات استان پیگیری و محقق شود .
  مطالب مرتبط

  فعالیت ۱۱ اکیپ راهداری برای انجام عملیات زمستانی در محورهای مواصلاتی شهرستان نیر

  فعالیت ۱۱ اکیپ راهداری برای انجام عملیات زمستانی در محورهای مواصلاتی شهرستان نیر

  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیر از تردد روان در تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان خبر داد و از مردم و رانندگان خواست اگر قصد سفر از این محورهارا دارند حتما خودروی خود را به سیستم گرمایشی و زنجیر چرخ مجهز کنند .

  |

  رشد ۳۰ درصدی صادرات از پایانه های مرزی استان سیستان و بلوچستان

  رشد ۳۰ درصدی صادرات از پایانه های مرزی استان سیستان و بلوچستان

  با توجه به اینکه مبادلات تجاری مرزی اعم از تردد مسافر و جابجایی انواع کالا یکی از شاخص‌های اصلی در برقراری ارتباط موثر بین کشورهای همجوار محسوب شده و نیز فرصت اقتصادی مطلوبی برای مرزنشینان فراهم می آورد ، از این رو توسعه و بهسازی پایانه های مرزی در اولویت این اداره کل قرار ...

  |

  نظرات کاربران