در حال بارگذاری ...
 • پیش‌بینی ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای ارتقا حوزه ایمنی و حمل و نقل جاده ای کهیگلویه و بویراحمد

  موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله نوسازی و تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج - بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها ، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی و اجرایی می‌شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ​معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عملیاتی شدن درخواست های ویژه این استان برای ارتقای حوزه ایمنی و حمل و نقل جاده ای خبر داد و گفت : ظرف دو هفته آینده اعتبار و تمهیدات لازم برای اجرایی شدن این درخواست ها در استان آغاز خواهد شد .

  عبدالهاشم حسن نیا تصریح کرد : تلاش می شود تمامی درخواست ها و موارد مطرح شده از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های گوناگون از جمله راهداری و ایمنی جاده ها عملیاتی شود و برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده ۷۵ میلیارد ریال برآورد شده است .

  وی با اشاره به مهمترین طرح های قابل اجرا در این استان افزود : این طرح ها در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه ها شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری از طریق نصب علائم و تجهیزات راهداری ، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال ، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت بویژه در راه های فرعی و روستایی ، تهویه تونل های مسیر جاده یاسوج – بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها ، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال می باشد .

  حسن نیا تاکید کرد : موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله نوسازی و تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج - بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها ، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی و اجرایی می‌شوند .

  استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز در این دیدار با تشریح وضعیت ایمنی راه ها و کمبود تجهیزات برای اجرای برنامه ها و ضرورت پاسخ به مطالبات مردم این استان تصریح کرد : استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی ، کوهستانی بودن و همچنین پراکندگی گسترده مناطق ، وضعیتی منحصر به فرد در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد . بیش از ۷۵ درصد از حدود ۶۰۰۰ کیلومتر طول راه های این استان اعم از اصلی ، فرعی و روستایی در زمستان های سخت با توجه به مناطق برفگیر کوهستانی ، نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است .

  وی وضعیت ناوگان راهداری در استان را نامناسب توصیف کرد و گفت : ادارات کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این استان با وجود همه این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه ها فاقد حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری است که انتظار می رود با قید الویت ، این مطالبات استان پیگیری و محقق شود .
  مطالب مرتبط

  صرفه‌جویی یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت با نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه کامیون فرسوده

  صرفه‌جویی یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت با نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه کامیون فرسوده

  هر مالکی که ماشین خود را اسقاط کند به شرکت سازنده معرفی می‌شود تا کامیون جدید را تحویل بگیرد . ضمن اینکه شرکت تولیدکننده نیز افرادی را که ما در قالب این طرح معرفی می‌کنیم در اولویت تحویل کامیون قرار می‌دهد .

  |

  نظرات کاربران