در حال بارگذاری ...
 • تشکیل ستاد راهبری ایمنی تردد جاده ای در مازندران برای کاهش حوادث رانندگی

  ایمنی جاده هایی که در آن عملیات تعریض ، بهسازی و ... در دست اجراست ، می بایست در اولویت متولیان امر بوده و دستگاه های اجرایی باید نسبت به این مهم توجه و تاکید ویژه داشته باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در اولین نشست ستاد راهبری ایمنی تردد جاده‌ای این اداره کل عنوان کرد : به‌زودی با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط ، بازدید و کنترل تمامی ناوگان‌های سوخت‌رسان در قالب تیم مشترک راهداری و پلیس راه و همچنین برای ارتقای ایمنی ناوگان فوق نصب چراغ‌های گردون و هشداردهنده بر روی خودروهای مذکور در این استان اجرایی می‌شود .

  عباسعلی نجفی در این نشست که با هدف لزوم ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی جهت کاهش حوادث رانندگی و استفاده از تمامی ظرفیت ها ، امکانات این اداره کل در این خصوص برگزار شد ، اظهار داشت : با تمام توان در جهت افزایش ارتقاء ایمنی جاده های مازندران تلاش نموده ، چرا که سر لوحه کاری ما حفظ ، نگهداری و ایمن سازی جاده هاست .

  وی تبعات ناشی از تصادفات و تلفات جاده ای را در جامعه بسیار فاجع انگیز برشمرد و تصریح کرد : باید با بررسی همه جوانب و دسترسی به اطلاعات درست از شرایط موجود در جهت افزایش ایمنی محورها گام برداریم .

  نجفی در ادامه به دستور العمل ابلاغی از سوی ستاد مرکزی اشاره و عنوان نمود : ان شاالله به زودی با هماهنگی دستگاه های مرتبط ایمن سازی تمامی ناوگان های سوخت رسان در قالب نصب چراغ های گردون و هشداردهنده بر روی خودروها در این استان اجرایی می گردد .

  وی در ادامه به ارتقاء ایمنی در حین اجرای پروژه های در دست اجرا در سطح جاده ها اشاره و خاطر نشان ساخت : ایمنی جاده هایی که در آن عملیات تعریض ، بهسازی و ... در دست اجراست ، می بایست در اولویت متولیان امر بوده و دستگاه های اجرایی باید نسبت به این مهم توجه و تاکید ویژه داشته باشند .

  نجفی در ادامه فرهنگ سازی و آموزش برای کاربران جاده ای را با هدف کاهش حوادث رانندگی بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت : دستگاه های مرتبط با این مسلئه از جمله صدا و سیما و دیگر رسانه ها باید به مقوله فرهنگ سازی و آموزش همگانی نگاه ویژه ای داشته باشند چرا که بخش عمده ای از حوادث رانندگی مربوط به عامل انسانی است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران ضمن تاکید بر انجام بررسی کارشناسی و تجزیه و تحلیل حوادث رانندگی در استان خاطر نشان ساخت : نگاه تحلیلی و کارشناسی در خصوص حوادث رانندگی می تواند به متولیان افزایش ایمنی در جاده ها کمک شایانی کند .
  مطالب مرتبط

  لزوم تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی برای رفع گره‌های ترافیکی آزادراه تهران - کرج - قزوین

  لزوم تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی برای رفع گره‌های ترافیکی آزادراه تهران - کرج - قزوین

  تعریض آزادراه تهران - کرج - قزوین در ۴ پروژه با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال تعریف شده است ، بخش اول در لاین جنوبی آزادراه تهران - کرج به طول یک و نیم کیلومتر بود که خرداد ماه زیر بار ترافیک رفت و در آن محدوده دو لاین به خطوط حرکت خودروها اضافه و منجر به روان سازی و رفع یکی از ...

  |

  بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی

  بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی

  بازنگری ضوابط طرح شبکه سیر شرکت‌های مسافربری یکی دیگر از موضوعات قابل بررسی در این نشست بوده است که با مشارکت و همفکری نمایندگان اصناف و انجمن ها ، در راستای برطرف شدن چالش ها و مشکلات موجود در بخش گام‌های خوبی برداشته شود .

  |

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  بررسی عملکرد توسعه راه‌های روستایی نشان می دهد در صد راه‌های روستایی آسفالته رشد قابل توجهی داشته و در دهه چهارم این روند همچنان افزایش داشته است . طول راه های شوسه باقی مانده که عموما تبدیل به راه آسفالته می‌شوند ، به رغم توسعه ، کاهش داشته است که این تناسب حاکی از افزایش ...

  |

  آغاز عملیات تعریض و آسفالت محور فرعی شهید داداش نیا در شهرستان بابل

  آغاز عملیات تعریض و آسفالت محور فرعی شهید داداش نیا در شهرستان بابل

  برای تعریض مابقی مسیر ( بیش از ۲ کیلومتر ) پیش بینی می شود با توجه به شرایط موجود اتمام عملیات تعریض نهایی محور نیاز به اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان داشته باشد که انشالله با تخصیص اعتبار و نهایی شدن عملیات تعریض ، اقدامات ایمن سازی و نگهداری محور در دستور کار قرار می گیرد .

  |

  نظرات کاربران